trawa

Autor Wątek: Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu  (Przeczytany 4941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ulthran

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« dnia: Listopad 22, 2003, 09:00:23 am »
To Vampire Counts są "wyznawcami" Nagasha? Myślałem, że tylko Khemri... :(

Offline Finfarin

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2003, 02:22:03 pm »
Cytuj
Myślałem, że tylko Khemri...

Khemri go nienawidzą.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Ulthran

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2003, 03:38:23 pm »
Chyba musze się wziąźć za czytanie fluffu troszkie bo iwdze, że zaśniedziałem :D

Offline Gorthuar

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2003, 11:29:48 pm »
Cytat: "Finfarin"
Khemri go nienawidzą.


Nie wszyscy. Zaraz po Przebudzeniu Królów część z nich była po stronie Nagasha i pod wodzą Arkhana walczyła z Settrą. W dodatku jak już było jasne, że Settra wygra, to sporo z nich uciekło do Nagashizzar. A potem jak Nagash się zregenerował w Czarnej Piramidzie to sobie zrobił małą wycieczkę krajoznawczą po Nehekharze i z każdego miasta zbierał popleczników.


Lord Gorthuar de Veris
z Kultu Nagasha

Offline Finfarin

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2003, 01:16:42 pm »
Oficjalna linia jest chyba taka,że go nie cierpią. Po stronie Nagasha opowiedziały się wapmierze rody z Lahmii- Lahmia, Blood Dragon,Necrarch.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Barbarossa

  • Gość
Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2003, 03:06:17 pm »
Nie bardzo rozumiem dlaczego dumnei honorowe blood dragony miałyby opowiadać się po stronie Nagasha... Necrarchowie na pewno są jego poplecznikami, może Lahmie, ale Blood Dragony?

Offline Raistlin

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2003, 03:55:05 pm »
oj jakby byly honorowe to yb sie za lasami na winged nightmarze nie chowaly :P , a czemu bd nie???, ten ukochanu koles wste na A byl slugusem lahmijek wiec posrednio nagaszowi sie podpozadkowal
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Barbarossa

  • Gość
Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2003, 06:11:39 pm »
Cytat: "Raistlin"
oj jakby byly honorowe to yb sie za lasami na winged nightmarze nie chowaly :P , a czemu bd nie???, ten ukochanu koles wste na A byl slugusem lahmijek wiec posrednio nagaszowi sie podpozadkowal


Abhorash niezupełnie chciałby służyć Nagashowi... A co do honoru, to istnieje różnica między honorem a głupotą. Jeśli przeciwnik wystawia pięć dział, to głupotą jest stanąć naprzeciwko nim i krzykność "hohoho, to ja, generał armii undeadów!", zaś rozsądnym wyjściem - nasłanie na nie wilków i fell batów. Z honorem to później można pogonić za generałem przeciwnika i wyzwać go na pojedynek...

Offline Saise

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2003, 06:35:03 pm »
:D  - oj ludziska, Nagash jak Nagash, nie ma co sie kolem przejmować, i tak z starciu z Settrą Wieczniakiem (nie wieśniakiem) nie ma chłopok na dłuższą metę szans.

I wiecie co? Nie podoba mi się pomysł G'u'W'nianych na wystawienie nowej armii Nagasha. Aż trzy truposze? To za dużo - oj za dużo...  8)
lt;b>Batllecry of the Tzaangors:
'We'ree Change yourr life!'</b>

Offline Finfarin

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2003, 08:53:59 pm »
Cytuj

Nie bardzo rozumiem dlaczego dumnei honorowe blood dragony miałyby opowiadać się po stronie Nagasha... Necrarchowie na pewno są jego poplecznikami, może Lahmie, ale Blood Dragony?

Teraz to pewnie by nie opowiedzialy,ale kiedyś za czasów Arkhana walczyli po jego stronie- jest króciótka wzmianka w codexie khemri-. Walczył Abhorash, bo po prostu był kapitanem gwardii Lahmi.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Lawfulone

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2003, 10:01:39 pm »
totalna anarchia: dawniej-ostry-mod rozmawia w temacie o wyborze armii, na temat nagasha i tym kto jest jego poplecznikiem a kto nie...
cóż niemniej dyskusja sie ciekawie rozwija<nieśmiało>moze by utworzyc osobny temat?
<dziękuje>
a wracajac do tematu: ja gram dark elfami i wc... porzuciłem pozostałe elfy ze wzgledów finansowo-pułkowych.raz ze nie miałem kasy na rozwijanie ich powyzej 2k a dwa ze nie było ich juz gdzie stawiac... jak pozbede sie czesci DE to znów zaczne zbierac pozostałe elfy...
ttp://www.kingsofchaos.com/recruit.php?uniqid=58cv83cp

Offline wste

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2003, 02:58:21 pm »
Po stronie ? jeśli dobrze pamiętam to Królowa Lahmi zabrała Nagashowi jego księgi po pokonaniu go co stało się dla niej impulsem do pracy nad Eliksirem. Lahmia było w koalicji przeciwko Nagashowi. istniejej jednak zdanie w opisie bodajrze Necrarchow, ktore sugeruje, że mogą oni (necrarchowie a nie wszystkie wampiry) być pod bardzo subtelnym wpływem Nagasha.

wste
Brat Wampir Dumnej Falangii Orla Bielika
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline biszkopt

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2003, 03:26:05 pm »
w ksiazce o gotreku i jego kumplu pt."pogromca wampirow" jest opisane jak to wampiry nie lubia dziadka nagasza:):):) i dlaczego przed nim tak pryskaly gdzie pipeprz rosnie:):):)
! wielki mutatorze!!!

Offline wste

Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2003, 03:27:21 pm »
hmm. . . książki z serii Gotreka nie są zbyt wiarygodnym źródlem wiadomości dotyczących fluffu.

wste
Brat Wampir Dumnej Falangi Orła Bielika
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Jankiel

  • Gość
Wampiry,krwawe smoczki, muminki i czyli rozmówk o Nagashu
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2003, 03:42:11 pm »
Prześliczny awatar :giggle:
Nawet się wypowiadać nie będę, bo moja wiedza na temat fluffu jest prawie że zerowa...

 

anything