Autor Wątek: Zemsta hrabiego Skarbka  (Przeczytany 41901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nique

Zemsta hrabiego Skarbka
« dnia: Listopad 22, 2003, 11:47:33 am »
Pierwsza (z dwóch) części nowej serii rysowanej przez Grzegorz Rosińskiego do scenariusza Yvesa Sente już w styczniu nakładem Dargaudu! Ciekawe kiedy wyjdzie u nas?
Tak zapowiadają go francuzi :

"1843. Rozpoczyna się głośny proces w paryskim środowisku malarskim.
Rozpętany przez prasę pod hasłem " Czy jest prawdopodbne, że Northbrook, znany handlarz dzieł sztuki okaże się oszustem ?" Mówi się, że Hrabia Skarbek, bogaty polski biznesmen przekonał swoich dwóch najważniejszych klientów, że tamten nadużył ich zaufania.
Hrabia Mieszko Skarbek, enigmatyczny i bogaty polski szlachcic właśnie przybył do Paryża, na kilka miesięcy, razem ze swoją oddaną czarną służącą - Violette. Swoje pierwsze wizyty składa bankierowi Ferrat i handlarzowi dzieł sztuki pochodzenia angielskiego Danielowi Northbrookowi. Wielu artystów zawdzięcza swoją sławę Northbrookowi : wśród nich Louis Paulus, młody malarz o pseudonimie "dwie złote ręce", zmarły przedwcześnie, a którego wszystkie płotna rzekomo posiada Northbrook i na których wyłączną sprzedaż podpisał umowę z dwoma przedsiębiorcami Courselle i Maussardem. Hrabia pragnie poznać Magadalene, intrygującą modelkę, znajdującą się na większości obrazów.
Vilolette odnajduje ją w małej klitce w Monmarte. Po rozmowie z hrabią Magdalena  oznajmia Courselle i Maussardowi, że Skarbek posiada 227 dzieł Paulusa. Tym samym Northbrook nie może mieć, jak twierdzi, wszystkich jego dzieł.
Wściekli z powodu oszustwa i dodatkowo podżegani przez hrabiego, dwaj przedsiębiorcy postanawiają wymierzyć marszandowi sprawiedliwość..."

A tu  znajdziecie przykładową planszę i okładkę (niestety w nienajlpeszej jakości).

Zapowiada się dość ciekawie.

Edit : za pierwszym razem trochę pokręciłem końcówkę tłumaczenie fabuły, które teraz poprawiłem czytając pełniejszą zapowiedź Dargaudu.

Offline graves

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2003, 12:50:14 pm »
To w końcu Skarbek, czy Skrabek ;)
A tak na serio -jeśli ta seria zaszkodzi w ciągłości rysowania Thorgala -to pewnie tak skończy jak Podróżnicy Kasa (którzy przeszkodzili w rysowaniu Yansa ;) )
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline nique

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2003, 02:36:52 pm »
Cytat: "graves"
To w końcu Skarbek, czy Skrabek ;)
A tak na serio -jeśli ta seria zaszkodzi w ciągłości rysowania Thorgala -to pewnie tak skończy jak Podróżnicy Kasa (którzy przeszkodzili w rysowaniu Yansa ;) )

Skarbek, oczywiście, już poprawiłem  :oops:
A ciągłości Thorgala chyba nie zaszkodzi bo całość ma liczyć tylko dwa albumy. No, ale Skraga też miała...

Anonymous

  • Gość
Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2003, 05:46:10 am »
chcialbym zeby rosinski zaczal troche odwazniej eksperymentowac samymi farbkami, tak na miare corbena albo przynajmniej ledroita, bawic sie obrobka komputerowa i w ten desen, odetchnac od van hamme'a, zjesc kilka papierow, wrocic do kolorow z pierwszego thorgala, pomaranczowe tla, niebieski plan pierwszy, czerstwe krechy -- to co widze, podoba mi sie, a nuz dziadzia grigorij zaczal ewoluowac albo zatoczyl koło.....  :)

Offline jax

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2003, 09:30:33 am »
dziwaczna treść
rysunek szokuje - Rosiński zmienia styl na malarski
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline diefarbe

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2003, 02:40:35 pm »
Może wreszcie Grzesiu zobaczył że staje się strasznie wtórny i cos go obudziło.
Jestem pełen nadziei. :D
Niech kończą tego Thorgala i niech zabiera sie za coś innego. :wall:  :wall:
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2003, 03:53:45 pm »
tak sie napatrzylem na ta przykladowa plansze no i musze stwierdzic, ze mi sie to raczej malo podoba - oczywiscie to tylko 1 planasza, ale jakos nie lezy mi ta maniera do konca; oczywiscie Rosek sam kolorow uzywa, i nikt go nie wyrecza, ale ... no! poczekam na wiecej

a co do tytulu... hehe... dla Frankofona nazwisko Skarbek jest niewatpliwie bardzo egzotyczne, pewnie tez nielatwo im wymowic takie wlasnie, ale dla mnie brzmi to trochę smiesznie, nie uwazacie?

Offline Kurczaczek

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2003, 04:05:07 pm »
Przykladowa plansza i opis sa zachecajace- kupilbym pierwszy album z przyjemnoscia i przyjzal sie blizej. mam nadzieje, ze jakis nasz wydawca sie polakomi
...

Offline pookie

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2003, 05:10:54 pm »
Egmont się połakomił. Ma być w pierwszym kwartale 2004, pewnie w marcu na WSK.
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2003, 03:29:32 pm »
nie chcę krakać, ale ta przykładowa plansza nie wygląda dobrze. powiem więcej, wygląda źle.
jeszcze gorzej ta okładka wygląda. takie moje zdanie.
m

Anonymous

  • Gość
Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2003, 04:21:54 pm »
Cytat: "Tiall"

a co do tytulu... hehe... dla Frankofona nazwisko Skarbek jest niewatpliwie bardzo egzotyczne, pewnie tez nielatwo im wymowic takie wlasnie, ale dla mnie brzmi to trochę smiesznie, nie uwazacie?


http://wiem.onet.pl/wiem/00e818.html

"Le manoir de Zelazowa Wola appartenait au Comte Skarbek et, le pere de Chopin, Mikolaj (Nicolas) Chopin, polonais d'origine française, y était employé comme tuteur."

etc, etc  8)

Offline LOGAN

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2003, 05:09:24 pm »
Gdzie znajdę przykładowe strony tego komiksu?

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2003, 05:13:04 pm »
Strona wygląda bardzo interesująco. Jak nie Rosiński, ale tylko na pierwszy rzut oka. Przy dłuższym oglądaniu styl jest jednak rozpoznawalny. Jeśli Egmont zapowiada to na marzec, to pewnie ściągną Rosińskiego do Warszawy.

Offline wilk

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2003, 05:27:36 pm »
Po jednej planszy trudno mi wydac jednoznaczny sad. To co widze mi sie podoba i mam nadzieje ze bedzie lepiej niz w Westernie. Niestety do formy z Wilczycy Rosinski juz nie powroci...

Offline nique

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2003, 09:20:48 pm »
Na stronie Dargaudu pojawila sie wlasnie zapowiedź tego komiksu na styczeń - a wraz z nią 4 pierwsze plansze
http://www.dargaud.com/index_include.cfm?Category=2_catalogue&Rubric=Albums&Title=tit_pg_c0&Type=Detail&Query_ID=2248
Tym razem widać trochę więcej i przyznam, że mi sę podoba (no może poza nienajlepszą okładką).
Mam nadzieje, że i scenariusz okaże się ciekawszy do tych serwowanych nam ostatnio przez Van Hamma...