trawa

Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 207697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mibartek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #555 dnia: Maj 16, 2018, 07:49:17 pm »
tutaj na tej fotce widać jak to wydanie wielkościowo wygląda przy zwykłym rozmiarze

Offline sum41

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #556 dnia: Maj 16, 2018, 08:11:25 pm »
Czasem większy format trochę psuje wizualną stronę bo rozciąga kontury/tusz przykład Predator ostatni z Screm Comics.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline mibartek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #557 dnia: Maj 16, 2018, 08:13:18 pm »
Library Edition to wydanie niemal doskonałe i naprawdę dopieszczone - nie ma tam takich problemów. Papier też jest lepszy niż standardowo.

Offline sum41

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #558 dnia: Maj 16, 2018, 08:16:01 pm »
Z DH mam Library ale z Goon i potwierdzam może przez to iż to nowsze komiksy lepiej skanowanie zapisywane, Predator to lata 90te.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Alfman

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #559 dnia: Maj 17, 2018, 02:07:12 pm »
Ale ten hellboy to właśnie taki bardziej jak Asterix jest (nawet deko większy) niż zwykłe OHC


Mam i Hellboya i Goona. To jest format bardziej "Screemowy" niz zwykłe A4.

Offline -gościu-

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #560 dnia: Maj 23, 2018, 07:10:20 am »
Zrobiłem rozpiskę uniwersum Hellboya. Wklejam, nie wiem, czy ktoś z niej skorzysta (wszystko jest w Internecie). Ale skoro zrobiłem dla siebie, to nic mnie nie kosztuje wrzucić to tutaj.


Dzięki! Właśnie się zastanawiałem, czy Library Edition zbierało wszystko i teraz widzę, że znów sporo rzeczy nas ominie. Hellboy in Mexico, Masks and Monsters...  :sad:

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #561 dnia: Maj 23, 2018, 11:53:03 am »
Niekoniecznie. Dark Horse może cały czas to pozbierać i wydać w Library (ostatnia szaleją z formatem vide Harrow County czy Black Hammer który ledwo sie zaczął i już LE zapowiedzieli) . Egmontowi pewnie nie  będzie sie chciało zbierac materiału, więc poczekaja na gotowca. Niemniej jak wyjdzie tam to i tu pewnie. A materiału jest na 2-3 dodatkowe LE co najmniej.

Offline -gościu-

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #562 dnia: Maj 23, 2018, 11:56:16 am »
Konieczne powinni to zrobić, w końcu Hellboy to jeden z ich flagowych tytułów! Nawet przeszło mi to przez myśl, choć zwatpilem po sprawdzeniu w których latach wydawali LE.

Offline mibartek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #563 dnia: Maj 23, 2018, 12:01:59 pm »
Takie same spekulacje były na zagranicznych forach jak wychodziło podstwowe 6 tomów LE i był ogólny żal, że np "Hellboy in Hell" nie ma i nagle "pach" DH zapowiedziało że to też będzie w LE. Więc obstawiam podobnie jak gobender, że prędzej czy później dostaniemy wszystko w tym formacie

Amer

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 01, 2018, 02:58:05 pm »
Rozpiska uniwersum Hellboya do pobrania w PDF-ie: https://megawrzuta.pl/download/caf232c6548be2caefc7d58617b4bdef.html (dostępne do pobrania przez 60 dni)

Przeorganizowałem kolejność dla większej czytelności. Na danej stronie starałem się zostawić tylko to, co jest ze sobą powiązane. Wyjątek uczyniłem dla serii Hellboy and the B.P.R.D., bo w tej chwili wydaje mi się, że ta pozycja musiałaby znaleźć się z dala od reszty; a może dopiero po wszystkich seriach B.P.R.D. Ale to by nieestetycznie wyglądało ;p Po Hellboyach i B.P.R.D.-ach reszta zmieściła się na jednej stronie.

Pogrubioną czcionką oddzieliłem od siebie kolejne serie, nawet jeśli tworzyły je pojedyncze trejdy czy – w jednym przypadku – pojedynczy one-shot.

Poprawiłem odnośniki.

Dwie frazy z kwadratowych nawiasów zostawiłem po angielsku, bo nie wiem, jak się na polski tłumaczy "graphic novel" oraz "illustrated novel".

Po odnośnikach i podsumowaniu dodałem ponadto serie Mike'a Mignoli nie wchodzące w uniwersum Hellboya, choć często mocno z nim kojarzone: Baltimore, Joe Golem i one-shot Amazing Screw-On Head. To właśnie tam pojawiają się trzy pozycje niekomiksowe (wspomniane "illustrated novels"). Umieściłem je, ponieważ dały one początek seriom komiksowym.

Zaktualizowałem kilka pozycji (np. pojawił się tytuł drugiego TPB z serii B.P.R.D. The Devil You Know, a w jednym z najnowszych "Playboyów" ukazała się sześciostronicowa historyjka Hellboya aut. Mike'a Mignoli, która na razie wylądowała w sekcji one-shotów spoza kolekcji). Dużo się dzieje w tym uniwersum, rozwijana jest ostatnia wielka seria B.P.R.D. The Devil You Know, która w przyszłości prawdopodobnie ukaże się jako omnibus. Są ponoć plany, żeby pociągnąć dalej temat B.P.R.D. Vampire. Ja sobie to będę aktualizował na bieżąco, a kolejną wrzutkę zrobię na przełomie roku.

Spis nie sugeruje kolejności czytania.

Wydaje mi się, że jest tu komplet. Wszelkie wydania okazjonalne znajdują się w wydaniach zbiorczych (czy to LE, czy omnibus, czy TPB). Poza kolekcją jest na tę chwilę 5 one-shotów.

Przy okazji: zdziwiła mnie stopka do drugiego tomu Hellboya (mówię o polskim wydaniu LE). Z jakiegoś powodu nie znalazłem w niej historyjek "King Vold" i "The Baba Yaga". Inne z kolei ukryte są pod nazwami wydań, w których debiutowały, np. "Dark Horse Presents Annual 1999" to nasze "Placuszki". Trochę to mylące, bo wspomniana publikacja zawierała w sobie nie tylko historyjkę Mike'a Mignoli. Konsekwencji zresztą tu nie ma, bo np. "The Wolves of Saint August" debiutowały w "Dark Horse Presents #88–91", a stopka milczy (wymienia się natomiast inne opowieści spod szyldu "Dark Horse Presents").

Niezależnie od chaotycznej stopki drugi tom to wciąż pyszna lektura.


Dzięki! Właśnie się zastanawiałem, czy Library Edition zbierało wszystko i teraz widzę, że znów sporo rzeczy nas ominie. Hellboy in Mexico, Masks and Monsters...
"Masks and Monsters" to rzecz niekanoniczna, crossover z Batmanem. Żeby była jasność to w spisie znalazł się również niekanoniczny trejd "Hellboy Weird Tales" (jednak tylko ze względu na wyszczególnione dwa one-shoty). Rzeczy niekanonicznych jest w sumie trochę: Hellboy w wersji dla młodszych, artbooki. Nie jestem znawcą, ot chciało mi się pogrzebać na różnych projektach wiki, ale nie przejmowałbym się tymi brakami. Jeśli będzie potrzeba to przy aktualizacji dorzucę rzeczy niekanoniczne.

Offline mibartek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 02, 2018, 09:32:49 am »
a ktoś się orientuje czy ten komiks z Playboya znalazł się też w którymś z polskich numerów magazynu?

Offline blackwaterpark

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:43:32 am »
Hellboy in Mexico - jak myślicie: Egmont to wyda?

Amer

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 02, 2018, 11:06:58 am »
Wątpię. Zwłaszcza że pierwsza historia z tego trejda jest już w Hellboy Library Edition Volume 6.

Na zagranicznych stronach fanowskich wyrażają raczej nadzieję, że pojawi się tom zbiorczy (może właśnie jako kolejna odsłona Library Edition), który zbierze trzy "original graphic novels" (The Midnight Circus, Into the Silent Sea i House of the Living Dead, który jest numerem dwa w tomie "Hellboy in Mexico"; każda z tych historii ma mniej niż 60 stron). Do tego dorzucą historie 3–6 z "Hellboy in Mexico", a może nawet dwa one-shoty z "Weird Tales". I może jeszcze 2 one-shoty, które na razie są poza kolekcją, a które przyporządkowane są do historii samego Hellboya. Wyszłoby jakieś 400–500 stron. A może mniej, nie sprawdzałem dokładnie. Wtedy cały Hellboy zamknąłby się w 8 tomach Library Edition (6 obecnych, 1 In Hell, plus ten, którego wizję odmalowałem).

Wtedy też nie byłoby tego rozdrabniania się na mniejsze rozdziały i mógłbym ten malutki bałagan z drugiej strony spisu posprzątać. Trzeba czekać na ruch Dark Horse.

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #568 dnia: Czerwiec 02, 2018, 03:34:24 pm »
Na zagranicznych nie trzeba szukać :) Już kilkakrotnie na naszym wyrażaliśmy taką nadzieję. Zwłaszcza, że materiału jest na wiecej niż 1 dodatkowy LE.

Offline -gościu-

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #569 dnia: Czerwiec 02, 2018, 03:44:44 pm »
Chyba że Egmont wyjdzie przed orkiestrę i sam stworzy taką składankę na nasz rynek? Licencjodawca nieraz daje mu wolną rękę, sam Tomasz Kołodziejczak mówił, że komuś z DH podobał się ich pomysł na BBPO z białymi okładkami. No ale reedycja Hellboya musiałaby cieszyć się dużym zainteresowaniem czytelników, by Egmont chciał coś takiego zrobić.