trawa

Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 207714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #480 dnia: Październik 28, 2017, 08:48:21 am »
Jednak na początek jednak Hellboya bym radził, bo bądźmy szczerzy, BBPO jest o klasę lub dwie gorsze.

Offline PandaMan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #481 dnia: Listopad 18, 2017, 08:40:00 pm »
Reedycja Hellboya w twardej oprawie jest całkiem spoko, ale jest jeden mankament.. Matowa, prawie całkiem czarna okładka to istny raj na odciski paluchów. Przebija pod tym względem nawet Punisher Max. Trochę szkoda, że nie podciągnęli tego pod jakość DC Deluxe i płócienną okładkę.

Offline Mawer

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #482 dnia: Listopad 18, 2017, 09:06:17 pm »
Na spocone ręce jest jedna rada: rękawiczki  :smile:

Offline PandaMan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #483 dnia: Listopad 18, 2017, 09:10:02 pm »
Cóż.. prawda. :biggrin: Nie mniej ciekawi mnie o ile wzrosła by cena przez przyprawienie tych komiksów o płócienne okładki. Egmontowe komiksy z serii DC Deluxe nie są zbyt drogie.

Offline Voitas

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #484 dnia: Listopad 18, 2017, 09:11:36 pm »
Tajna Geneza z WKKDC i Hellboy w Empiku z kodem rabatowym i wychodzi 44 zł za Hellboy'a. Miałem nie kupować, ale nie mogłem się oprzeć w tej cenie :)

Offline nayroth

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #485 dnia: Listopad 19, 2017, 06:25:15 pm »
Które tomy Hellboya są najlepsze by postawić na półkę ?

Ja biorę pierwsze trzy, które były rysowane w całości przez Mignolę. Tomy 4-6 odpuszczam, bo rysownicy którzy przejęli po nim pałeczkę jakoś mi nie podeszli. Ale jestem trochę ortodoksem i kultowe serie jak Preacher, SinCity, Hellboy, Watchmen mocno utożsamiam z oryginalnymi twórcami i jakoś nie mogę się przekonać do ewentualnych prequeli, spin-offów, czy kontynuacji.. Z tego tez powodu np. BBPO mnie nie interesuje.

PS: okładka wygląda naprawde elegacko i jest też niestety mocno podatna na ślady palców.
PS2: moze profanacja co powiem, ale jakoś nie czuję dużej straty z powodu niepowiększonego formatu, dla mnie B5 jest w sam raz

Offline buczanova

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #486 dnia: Listopad 22, 2017, 01:01:32 pm »
Jeśli ktoś, podobnie jak ja, nie miał okazji czytać Hellboy’a, a nie chce czekać na polskie reedycje, to do końca listopada w ramach ComiXology Unlimited można czytać wszystkie tomy głównej serii oraz „Hellboy in Hell” za darmo. Z tego co widziałem w usłudze dostępne są również pierwsze tomy spin-offów jak „BPRD” czy „Abe Sapien”.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Garf

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #487 dnia: Listopad 26, 2017, 04:53:22 pm »
Ale Comixology Unlimited jest obecnie dostępne tylko w Stanach... (chyba że są jakieś sposoby na obejście tego, o których nie wiem).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Itachi

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 10, 2017, 07:34:00 pm »
Nigdy nie lubiłem Hellboya. Komiksów, filmów niczego związanego z tą postacią. Czytałem kilka tomików Egmontu z biblioteki, ale nie byłem usatysfakcjonowany lekturą. Postanowiłem zrobić kolejne podejście, jako że z wiekiem zmieniają się gusta. Dobrze zrobiłem, bo historie zawarte w pierwszym tomie zbiorczym są całkiem niezłe. Pozytywnie oceniam dodatkowe szkice, które naprawdę dodają atrakcyjności. Wydanie Egmontu na plus.

Offline stefan09

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:25:33 am »
Ile tomów będzie miało B.B.P.O.?

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:53:30 am »
Na ten moment zapowiada się co najmniej 5: 1946-1948 i 4 tomy Plagi Żab. Jeśli pójdą dalej (bo po tytule zakładam, ze pytasz o Egmont) to potem co najmniej 5 tomów Hell on Earth, a następnie Devil You know, ale to już dalsza przyszłość i nie wiadomo jeszcze ile finalnie tego będzie w USA.

Offline laf

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:08:04 am »
Pracodawca ostatnio rzucił mi trochę większym groszem i pomyślałem, że odłożę sobie trochę na jakąś nieplanowaną wcześniej serię komiksową i mój wybór padł na Hellboy'a i BBPO.
Dajcie proszę znać ile w tym roku (licząc już z wydanym pierwszym tomem Hellboy'a) Egmont planuje wydać tomów tych komiksów. Jeśli nie jest jeszcze znana dokładna liczba to jak myślicie ile ich będzie wydanych w tym roku?

Offline midar

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:16:41 am »
Pracodawca ostatnio rzucił mi trochę większym groszem i pomyślałem, że odłożę sobie trochę na jakąś nieplanowaną wcześniej serię komiksową i mój wybór padł na Hellboy'a i BBPO.
Dajcie proszę znać ile w tym roku (licząc już z wydanym pierwszym tomem Hellboy'a) Egmont planuje wydać tomów tych komiksów. Jeśli nie jest jeszcze znana dokładna liczba to jak myślicie ile ich będzie wydanych w tym roku?


W tym roku wszystko co miał wydać już wydał tj. 1 Hellboy i 1 BBPO.

JanT

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #493 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:18:42 am »
A w 2018 wychodzi że 4 Hellboya i 4 BBPO (cała Plaga Żab) bo ma być tom co kwartał i tak na razie jest  :smile:

Offline laf

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #494 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:24:03 am »
No tak, oczywiście chodziło mi o przyszły rok.

Janku, dzięki. Tak więc do końca przyszłego roku wyjdzie łącznie 10 tomów. Muszę to sobie jakoś sensownie rozplanować.