trawa

Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 207668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #465 dnia: Wrzesień 17, 2017, 10:01:43 pm »
W temacie Egmontu zauważyłem informacje, według której Egmont po wydaniu BPRD 1946-1948 weźmie się za 'Plague of Frogs'. Czy ktoś może to potwierdzić?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mkolek81

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #466 dnia: Wrzesień 17, 2017, 10:25:47 pm »
W temacie Egmontu zauważyłem informacje, według której Egmont po wydaniu BPRD 1946-1948 weźmie się za 'Plague of Frogs'. Czy ktoś może to potwierdzić?
Potwierdzam.

Offline buczanova

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #467 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:23:45 am »
Super wiadomość! Wielkie dzięki :smile:


Edit: w informacjach wspomniane jest iż tom będzie ukazywał się co kwartał. Czy to oznacza ze co 3 miesiące dostaniemy zarówno Hellboya jak i BPRD czy będą wydawane zamiennie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 12:49:15 pm wysłana przez buczanova »
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #468 dnia: Wrzesień 18, 2017, 12:55:00 pm »
Hellboy, tom I: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła
Premiera: listopad 2017

BBPO: 1946-1948
Premiera: grudzień 2017

Pewnie co kwartał od tych dat, więc niezależnie od siebie.
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,578,powrot-hellboya-i-jego-kumpli.html

Offline buczanova

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #469 dnia: Wrzesień 18, 2017, 01:00:31 pm »
Oby, chciałem przeczytać Hellboya od dawna i to nowe wydanie to chyba najbardziej oczekiwana przeze mnie rzecz jaka Egmont wyda w tył roku.  :biggrin:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mkolek81

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #470 dnia: Wrzesień 18, 2017, 01:04:27 pm »
Na spotkaniu padło wyraźnie, że będzie wychodzić to i to, nie zamiennie. Najprawdopodobniej tak jak napisał Murazor.

Offline buczanova

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #471 dnia: Wrzesień 18, 2017, 01:42:43 pm »
Dziękuje za odpowiedz i rozwianie wątpliwości :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline buczanova

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #472 dnia: Wrzesień 20, 2017, 04:02:06 pm »
Jeszcze jedno pytanie od laika, tym razem o "Opowieści niesamowite". Czy osoba nie obeznana z uniwersum (znam tylko filmy) będzie czerpać z tego komiksu jakaś przyjemność? Czy muszę przed jego lektura wiedzieć coś prócz ogólnych informacji o bohaterach i uniwersum?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #473 dnia: Wrzesień 20, 2017, 04:20:56 pm »
Raczej nie będziesz czerpać przyjemności. To zbiór szortów z uniwersum Hellboya, można je czytać, bo są zamkniętymi opowieściami, ale nawiązują do pewnym wydarzeń i postaci - i jednak wiedza o nich pozwala zrozumieć zamysł stojący za powstaniem danego szorciaka.

Offline buczanova

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #474 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:51:14 pm »
Szkoda, poczeka na półce na lepsze czasy, dzięki za informacje. :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline snakemtt

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #475 dnia: Październik 24, 2017, 12:52:03 am »
Egmont wydaje BBPO, ale wg. tego reading order http://www.multiversitycomics.com/annotations/hellboy-reading-order-2017/ i tak najpierw powinno się przeczytać wiele tomów Hellboya czy nawet Plagę Żab przed 1946-48. W związku z tym mam pytanie. Czy rzeczywiście czytać to tak jak wyda egmont (tom library naprzemiennie z tomem BBPO)? Czy kierować się podanym wyżej reading order, bo za dużo będzie niewiadomych?

mkolek81

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #476 dnia: Październik 24, 2017, 04:06:19 am »
Czy rzeczywiście czytać to tak jak wyda egmont (tom library naprzemiennie z tomem BBPO)?
Czytaj tak jak to będzie wydawał Egmont.
Z BBPO 1946-1948 czytałem tylko pierwszą część i uzupełnia ona historię z dwóch pierwszych tomów SC (a w naszym obecnym przypadku z pierwszego tomu w HC zapowiedzianego na listopad). Aby zrozumieć Plagę Żab to bez pierwszych kilku tomów Hellboya (ale nie powiem na obecną chwilę ilu) może być problematyczne. Więc najlepiej czytać to wg kolejności wydawania przez Egmont.

Offline LucasCorso

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #477 dnia: Październik 24, 2017, 05:10:13 am »
A ja będę czytał jak zawsze - według dat publikacji poszczególnych historii. Ale zrobisz jak chcesz...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Starwatch

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #478 dnia: Październik 28, 2017, 04:54:17 am »
Które tomy Hellboya są najlepsze by postawić na półkę ?

JanT

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #479 dnia: Październik 28, 2017, 07:54:18 am »
Wszyskie + BBPO  :smile:

 

anything