Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 209581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #435 dnia: Maj 18, 2017, 08:13:42 am »
film to minimum przy dobrych wiatrach za dwa lata pewnie wyjdzie, wcześniej bym się nie spodziewał i tak jak napisał clandestino najlepsze wznowieni było by w library edition.

Offline BRK

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #436 dnia: Czerwiec 01, 2017, 07:51:51 am »
Znając Hellboya z dwóch pierwszych części wznowionych przez Egmont jak miałoby się czytanie pozostałych części dostępnych w sklepach (od dzikiego gona do burzy) lub ewentualnie Hellboya w piekle? Duże niezrozumienie czy da się to jakoś ogarnąć?

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwiec 01, 2017, 07:55:26 am »
Od biedy da się ogarnąć, aczkolwiek będzie mnóstwo dla ciebie pojawiających się postaci bez historii. Będziesz wiedział kto chce zrobić Hellboyowi kuku, ale nie będziesz wiedział dlaczego :)

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #438 dnia: Czerwiec 01, 2017, 07:57:28 am »
Dokładnie, da się czytać, ale bardzo dużo Cię ominie. Jeżeli jeszcze tomy z "... i inne opowieści" można przeczytać osobno i się dobrze bawić, tak ostatni tom i Hellboy w piekle jest następstwem wydarzeń dziejących się od początku.

Hellboy w piekle. Eh, jestem zawiedziony zakończeniem. Chociaż może nie zakończeniem, bo to mi nawet pasuję, ale sposobem zakończenia. Sam komiks wiadomo, kreska Mignoli genialna, opowiastki też przyjemne, ale nie jako tom kończący zmagania. Bardziej pasuję jako jeden z tomów "... i inne opowieści", który pojawia się przed finałową burzą.

spoilery

Cały finisz kończy się na ~3 stronach? Serio? Nie można było pociągnąć wątków Piekielnych Książąt? Buntu w Piekle? Można było rozrysować wielką "bitwę o Piekło", a tylko HB idzie jako gigant (jak się stał gigantem?), buum i po zamku Belzebuba... To samo było z poderżnięciem gardła Szatanowi. 2 kadry i już.

Sam Mike w posłowiu napisał, że planował serię na 24 zeszyty, ale jakoś tak wyszło tylko 10. No cóż, szkoda nie wykorzystanego potencjału, przynajmniej według mnie.

I od razu zapytam, cały nakład czy można reklamować?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2017, 11:08:16 am wysłana przez Murazor »

Offline wilk

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #439 dnia: Czerwiec 01, 2017, 12:00:03 pm »

I od razu zapytam, cały nakład czy można reklamować?

Mi żadna strona nie wypadła w trakcie lektury ani po. Raczej trafił Ci się felerny egzemplarz.

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #440 dnia: Czerwiec 01, 2017, 12:18:28 pm »
Okej, dzięki

Offline LordDisneyland

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 10, 2017, 09:57:26 am »
Nie do końca tu pasuje, ale nie wiedziałem, gdzie wstawić- dwustronicowy drobiazg autorstwa Mignoli sprzed lat paru. Może nie wszyscy widzieli:
http://www.tor.com/2011/10/10/nursery-rhyme-comics-solomon-grundy/

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 10, 2017, 12:15:47 pm »
Nie do końca tu pasuje, ale nie wiedziałem, gdzie wstawić- dwustronicowy drobiazg autorstwa Mignoli sprzed lat paru. Może nie wszyscy widzieli:
http://www.tor.com/2011/10/10/nursery-rhyme-comics-solomon-grundy/

Ja nie. Dzięki

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #443 dnia: Sierpień 14, 2017, 05:41:21 pm »
Ale by było fajnie, gdyby Egmont miał taką możliwość by do naszego nowego wydania Hellboya dołączył dwie krótkie opowieści ze hellboyowego świata, które chyba nigdy nie ukazały się w żadnym wydaniu zbiorczym...
Baba Yaga's Feast:
http://hellboyfansinhell.tumblr.com/post/61761546021/fanta-z-baba-yagas-feast-story-by-mike
oraz:
How Koschei became deathless:
http://hellboyfansinhell.tumblr.com/post/61761458640/fanta-z-how-koshchei-became-deathless-part
http://hellboyfansinhell.tumblr.com/post/61761417990/fanta-z-how-koshchei-became-deathless-part

Wiadomo, nic z tego nie będzie, ale pomarzyć można :)

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #444 dnia: Sierpień 14, 2017, 06:59:16 pm »
Nie zdziwiłbym sie jakby Kościeja dołaczyli do TPB, który wyjdzie po numerze 5. Tzn, takie tam wishful thinking ;)

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #445 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:33:23 am »
Hellboy - opowieści niesamowite. Poznikał z dyskontów. Widzę, że jest na gildii, atomie, allegro i sklepie Egmontu (5 szt.) w okolicach 75-80 zł. Tydzień temu był jeszcze z dużymi rabatami dostępny. Gdyby ktoś chciał mieć komplet na twardo to może trzeba się pospieszyć.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #446 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:44:24 am »
Hellboy - opowieści niesamowite. Poznikał z dyskontów. (...) Gdyby ktoś chciał mieć komplet na twardo to może trzeba się pospieszyć.
7 lat nie mógł się sprzedać, Egmont ogłosił wznowienie w HC i się ruszyło, sam pisałem z 3 razy w temacie Egmontu o tym aby brać póki jeszcze jest  :biggrin:

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #447 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:46:01 am »
7 lat nie mógł się sprzedać.
Dodruk był jakiś czas temu - z rok temu, może więcej? Pamiętam, bo kupiłem używkę i parę tygodni później był dodruk.. :doubt:

mkolek81

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #448 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:49:03 am »
Dodruk był jakiś czas temu - z rok temu, może więcej?
Na pewno? Nie kojarzę, może tylko brakowało w magazynach dystrybutorów, a zalegał w magazynie sprzedawcy.

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #449 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:59:14 am »
Z rok nie było go w sklepach (nawet w empiku za okładkową), kupiłem na allegro i pojawił się dosłownie wszędzie i to w dużych ilościach z rabatami pod 40%, więc wydaję mi się, że dodruk. Jeśli dobrze kojarzę, to pojawił się przy pierwszym dodruku Amerykańskiego Wampira (też Obrazy Grozy).

 

anything