trawa

Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 207637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dnaoro

Hellboy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2002, 08:19:50 pm »
kazdy komiks jest inny, jednoczesnie kazdy w swoim rodzaju swietny. trudno porownac cos co jezd czasem nieporownywalne... kazdy jest inny i wszystkie moga sie podobac jednoczesnie.

a o rysunki najtrafniej okreslil Cujo (
Cytat: "np to Cujo"
Rysunki Mignoli to dowod, rzadki dowod, ze mozna narysowac cos pieknie, a jednoczesnie w sposob bardzo prosty i doslowny. Napawam sie jego grafika
.)

a coz tu mi mowic o Egmoncie? po prostu pisali sie na medali juz.. i love that guys! :D

Offline themon-Felków Twórca

Hellboy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 16, 2002, 08:42:21 pm »
jestem szczęśliwym posiadaczem opowiadania o Hellboy`u "Bones of Giant" i powiem Wam, że nie tylko w komiksie się popisał, bo i ilustracje do niej zrobił świetne i jako współtwórca tegoż opowiadania błysnął. cudo!

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 16, 2002, 09:00:29 pm »
Cytat: "themon-Felków Twórca"
jestem szczęśliwym posiadaczem opowiadania o Hellboy`u "Bones of Giant" i powiem Wam, że nie tylko w komiksie się popisał, bo i ilustracje do niej zrobił świetne i jako współtwórca tegoż opowiadania błysnął. cudo!

Misiaczku moj najukochanszy :mrgreen:
To jest jedyny Hellboy, ktorego nie mam. Posiadam:

- Seed of Destruction TPB
- Wake the Devil TBP
- The Chained Coffin and Others TPB
- The Right Hand of Doom TPB
- Conqueror Worm TPB (najnowszy komiks Mignoli, imho najlepszy jak do tej pory)
- Third Wish #1, #2
- Hellboy the Helloween Special TPB

Nigdzie nie moglem znalezc "Giantsow" :cry: Masz tego skan? Nie? Moglbys zeskanowac? Slicznie prosze :mrgreen: i proponuje cos od siebie w ramach wymiany.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline themon-Felków Twórca

Hellboy
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2002, 08:54:51 am »
cujo, króliczku najmilejszy! źle niestety mnie zrozumiałeś, bowiem posiadam nie komiks, lecz OPOWIADANIE "the Bones of Giants" autorstwa Christiana Goldena we współpracy z Mignolą i jego ilustracjami, czyli kilkaset stron niesamowitego Hellboya w formie literackiej. niemalże mi przykro. :P

Offline themon-Felków Twórca

Hellboy
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 17, 2002, 08:59:42 am »
aha! w wakacje otrzymałem również Hellboya, którego tytułu nie pamiętam (może to jest "third wish"?) a który dzieje się pod wodą, pojawia się Dzik-Bóg Wojny znany z polskiego wydania ( "bogowi wojny też już dziękujemy"-heh, co za txt!!) i takie tam. tak na wszelki wypadeczek piszę.

Offline An-Nah

Hellboy
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 17, 2002, 10:31:15 am »
A tak wogóle, to jeśli chodzi o rysunki w komiksie amerykańskim, to Hellboy jest moim zdecydowanym faworytem. Nigdy nie myślałam, że taka uproszczona kreska i duże plamy kolorów aż tak mnie zachwycą...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 17, 2002, 01:20:33 pm »
Cytat: "themon-Felków Twórca"
aha! w wakacje otrzymałem również Hellboya, którego tytułu nie pamiętam (może to jest "third wish"?) a który dzieje się pod wodą, pojawia się Dzik-Bóg Wojny znany z polskiego wydania ( "bogowi wojny też już dziękujemy"-heh, co za txt!!) i takie tam. tak na wszelki wypadeczek piszę.

Tia, pod woda sie dzieje "Third wish", dwa male zeszyciki. Zajebista sprawa.
Hmm... Opowiadanie o Hellboyu... Jak to sie je?
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline themon-Felków Twórca

Hellboy
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 17, 2002, 02:36:47 pm »
jak to się je? no, wyobraź sobie jak jadłbyś jakieś 250 stron zajebiście napisanej książki opisującej Twój ulubiony komiks. nawet musztardy nie trzeba. świetny język, świetna fabuła. bomba po prostu. nie wiem jak to opisać.
   może tak: jak ktoś rozkochany jest w Baldur`s Gate i przeczytał sobie  pierwszy tom z cyklu opisującego świat Forgotten Realms, to wie jakie to uniesienie. :D

Offline Kurczaczek

Hellboy
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 18, 2002, 04:08:33 pm »
Ciekawe czy Egmont to wyda???
...

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 18, 2002, 04:25:58 pm »
Hmm... Przydaloby sie przy okazji kolejnej "Listy propozycji dla wydawcow" nie zapomniec o tej ksiazce. Przydaloby sie rowniez, zeby przetlumaczylby to ktos wysokiej klasy, np. Piotr Cholewa.

Swoja droga musze zagadac do szefa co z poprzednia lista.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Chifu

Mignola
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 30, 2002, 01:14:39 am »
Wielbicielom talentu Mignoli polecam komiksową adaptację "Draculi" Coppoli. Niesamowita rzecz, po tych wszystkich tragicznych 'Batmanach', które wydawano u nas z okazji ekranizacji nigdy bym nie przypuszczała, że można popełnić w tej materii takie arcydzieło :) .
#################
The path of Excess leads to
The tower of Wisdom
##################

Offline Perfect Strangler

Hellboy
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 30, 2002, 01:40:15 pm »
Cytat: "Cujo"
Conqueror Worm TPB (najnowszy komiks Mignoli, imho najlepszy jak do tej pory)

Rany, Cujo, coś się tak uparł na Conqueror Worm jako "najnowszy komiks Mignoli"? :) Najnowszym - jeśli liczymy komiksy napisane oraz narysowane przez Mignolę - jest wspominany już The Amazing Screw-On Head, a jeśli chodzi o Hellboyowe, to Third wish też jest przecież nowszy... (Jest jeszcze  The Magician and the Snake z antologii Happy Endings, ale nie napisał tego on, tylko jego siedmioletnia córka :P )
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 30, 2002, 02:18:45 pm »
Cytat: "Perfect Strangler"
Rany, Cujo, coś się tak uparł na Conqueror Worm jako "najnowszy komiks Mignoli"? :) Najnowszym - jeśli liczymy komiksy napisane oraz narysowane przez Mignolę - jest wspominany już The Amazing Screw-On Head, a jeśli chodzi o Hellboyowe, to Third wish też jest przecież nowszy... (Jest jeszcze  The Magician and the Snake z antologii Happy Endings, ale nie napisał tego on, tylko jego siedmioletnia córka :P )

No dobra, sprawdzilem, masz racje, zdemaskowales moja niewiedze ;) Po "Conqueror worm" byla jeszcze seria "B.P.R.D.", "The Amazing Screw-On Head", jakies tam okazjonalne "Dark Horse Special" no i dwa krociotkie "Third Wish". Ale "Worm" to jedyny pelna geba (TPB) "grubas" :P, ktory wyszedl ostatni, przecie sie nie bedziemy rozdrabniac na jakies detale  :roll:  :wink:
Jak ktos chce "Worma" w wersji cyfrowej - sluze. Naprawde warto. Lobster Johnson panuje!
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Perfect Strangler

Hellboy
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 30, 2002, 02:59:34 pm »
Cytat: "Cujo"
Ale "Worm" to jedyny pelna geba (TPB) "grubas" :P, ktory wyszedl ostatni, przecie sie nie bedziemy rozdrabniac na jakies detale

Hyhy, no chyba że tak - ale i tak masz szczęście, że paperback z BPRD ukazuje się dopiero za dwa tygodnie, bo i ten argument by poległ :)
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 30, 2002, 03:03:17 pm »
Uhhh... BPRD to ja bym czytnął. Nigdzie nie moglem tego znalezc :?
Strangler moze masz jakis namiar pomijajac wysylkowe, gdzie trza karte kredytowa miec. Bo ja nie posiadam. A nawet gdybym posiadal to koszty sproawdzenia sa porazajace.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft