Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 207678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Hellboy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2002, 06:47:20 pm »
lol rozmawialem kiedys z Cujo o tym schemacie (Cujo, pamietasz?), tylko u mnie zawieral sie chyba w 3 punktach :D

Offline Karol Kremens

Hellboy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2002, 12:31:09 pm »
Ponury, idac dalej tym torem, mozna powiedziec tak:
Wiekszosc powiesci jest schematyczna, bo
1. Zawiazanie akcji
2. Cos sie dzieje
3. Zakonczenie

zatapatit

  • Gość
Hellboy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2002, 04:07:15 pm »
Karolu, trafiłeś w sedno
Hellboy jest tak mocnym komiksem, bo nie jest skomplikowany, jest wolny od zbędnych wątków.
To jest koncentrat wyciśnięty z legend i podań

Offline ponury_jay

Hellboy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2002, 10:44:54 am »
Cytat: "Karol Kremens"
Ponury, idac dalej tym torem, mozna powiedziec tak:
Wiekszosc powiesci jest schematyczna, bo
1. Zawiazanie akcji
2. Cos sie dzieje
3. Zakonczenie


Właśnie. Większość powieści. Tylko co to ma wspólnego z komiksem?

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2002, 10:59:03 am »
Z komiksem tez. Ponury, postaraj sie skonkretyzowac zarzuty wzgledem Hellboya, bo ten ze "schematem" jest jakis taki nieprzekonywujacy. Glownie ze wzgledu na to, ze wiekszosc komiksow sie pod owy schemat sie podciaga, jedne mniej widocznie, drugie bardziej.
Jak juz sie rzeklo - Hellboy jest daleki od pretendowania do miana najambitniejszego komiksu wszechczasow. Jego sila tkwi glebiej - w klimacie przeslan, folkloru i okultyzmu. To wszystko jest podane w bardzo doslowny i przejrzysty sposob. Czesto humorystyczny - "Najwiekszy badacz zjawisk nadprzyrodzonych na swiecie" - czytamy na naglowku Hellboya. Mignola stwierdzil, ze to zamierzony zart. Zaden z Hellboya badacz ani detektyw, jedyne dochodzenia jakie prowadzi sprowadzaja sie do tego gdzie pojechac i komu skopac dupe.
Jedni wezma to za schemat, ja to biore za niepowtarzalny urok tego komiksu.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline ponury_jay

Hellboy
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2002, 02:31:54 pm »
Uzywajac eufemizmow nie umiecie czytac. Napisalem, ze wszystkich wydanych w Polsce TPB Hellboy jest najbardziej schematyczny. Nie napisałem, że mi się nie podoba, tylko że pozostałe dwa wydania są lepsze, bo przedstawiają dłuższą historię (jak ktoś chce mi wytknąć to uprzedzam, że wiem, że także można je zaliczyć do schematu).

Offline REDER-OR

odnosnie ankiety...
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:34:27 pm »
oowielbiam hellboy'a i nie wezme udzialu w ankiecie a tylko dlatego
że brakuje tam jeszcze jednej mozliwosci do wyboru...


" podobają mi sie wszystkie 3 "
EDER-OR

Offline wilk

Re: odnosnie ankiety...
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:58:18 pm »
Cytat: "REDER-OR"
nie wezme udzialu w ankiecie a tylko dlatego
że brakuje tam jeszcze jednej mozliwosci do wyboru...


" podobają mi sie wszystkie 3 "

Wszystkie po równo?

Offline REDER-OR

Hellboy
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 03, 2002, 10:10:20 pm »
tak wszystkie poroowno
kazda z trzech czesci(spetana trumne traktuje jako jeden tom ), do tej pory wydanych,czyms mnie polozyla
bez wyjatku!

np. spetana trumna motywem z baba jaga...
EDER-OR

Offline DrEary

Hellboy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 12, 2002, 12:20:37 pm »
Cytat: "Cujo"
Jego sila tkwi glebiej - w klimacie przeslan, folkloru i okultyzmu



jego siła tkwi przede wszystkim w tym, że jest świetny graficznie i kolorystycznie, co składa się na fajny klimat.

ja bym mógł na ten komiks patrzeć godzinami i żadna fabuła nie jest mi w ogóle potrzebna ;)
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline mykupyku

Hellboy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 12, 2002, 01:49:00 pm »
Cytat: "DrEary"

jego siła tkwi przede wszystkim w tym, że jest świetny graficznie i kolorystycznie, co składa się na fajny klimat.

ja bym mógł na ten komiks patrzeć godzinami i żadna fabuła nie jest mi w ogóle potrzebna ;)


pamietam jak swego czasu nie mogłem sie zdecydować przez 10 min jak lampę ustawić, żeby mi kolory Hellboya wyglądały najlepiej :)
opyright by mykupyku

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 12, 2002, 04:21:53 pm »
Rysunki Mignoli to dowod, rzadki dowod, ze mozna narysowac cos pieknie, a jednoczesnie w sposob bardzo prosty i doslowny. Napawam sie jego grafika.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kurczaczek

Hellboy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2002, 05:56:17 pm »
Szczerze mowiac nie wiem czy jest jakikolwiek rysownik ktorego prace podobaja mi sie bardziej niz Mignoli... Marini, Bilal, Miller- sa wielcy, ale brakuje im ciupinke do Mistrza Mignoli.

Nie wiecie, czy wydadza co jeszcze jego w Polsce?

Co myslicie o wydaniu przez Egmont Hellboyowych ksiazek Christofera jakiegos tam? (maja okladki robione prze Mignolie- moze sa nawet przez niego ilustrowane- nie wiem)
...

Offline mykupyku

Hellboy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2002, 07:47:16 pm »
Cytat: "Kurczaczek"

Nie wiecie, czy wydadza co jeszcze jego w Polsce?


Egmont ma prawa do Hellboya na Polskę i wyda wszystkie TP

HELLBOY THE RIGHT HAND OF DOOM - miał się ukazac w tym roku, ale zamiast niego wydano ostatnią część
opyright by mykupyku

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2002, 08:04:35 pm »
I dobrze. Tak jest przynajmniej chronologicznie. To, ze chcieli wydac "Prawa reke sprawiedliwosci" przed "Obudzic diabla" to jakies nieporozumienie bylo. Dobrze, ze sie stalo jak stalo.

A inne rzeczy Mignoli, ktore moglby Egmont wydac to "B.P.R.D" i "Amazing Screw-on head". Pierwsza pozycja skupia sie na Biurze Badan Paranormalnych i Obrony, ale poza samym Hellboyem, czyli sa tam Abe, Homunculus, Liz, Lobster Johnson i inni. O drugim wiem niewiele, ale slyszalem, ze u amerykancow sie przyjal z bardzo cieplym przyjeciem.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

 

anything