Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Superman
« Odpowiedź #645 dnia: Sierpień 23, 2018, 03:44:32 pm »
Up
W czasach Semic nie doczekalismy jakichś drastycznych zmian u Sgirl, moze jedynie poza rozstaniem z LL.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 06:19:33 pm wysłana przez SawiK »

Offline Maragast

Odp: Superman
« Odpowiedź #646 dnia: Sierpień 23, 2018, 03:49:19 pm »
No tak, oczywiście, że Semic nie wydał tego co się z nią stało - to było poza wydanymi w Polsce komiksami o Supermanie.
Pytanie jest do osób, które orientują się w uniwersum DC poza dostępnymi na polskim rynku komiksami. Jest może tu ktoś kto czytał więcej z Supermana z lat 90-tych i wie co się stało z Supergirl Matrix? Zginęła czy odleciała w kosmos, że jej potem nie ma???

Offline 79ers

Odp: Superman
« Odpowiedź #647 dnia: Sierpień 23, 2018, 04:19:59 pm »
No tak, oczywiście, że Semic nie wydał tego co się z nią stało - to było poza wydanymi w Polsce komiksami o Supermanie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Supergirl_(Matrix)

Offline Maragast

Odp: Superman
« Odpowiedź #648 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:41:32 pm »
No cóż, jakbym potrafił płynnie tłumaczyć z angielskiego to bym poczytał wszystko w oryginale.Jednak nie ogarniam na tyle angielskiego by płynnie czytać więc ograniczam się do polskich wydań komiksów, a jak czegoś nie wiem to pytam na forum - po prostu liczę na pomoc osób, które ogarniają angielki na tyle, że mogli przeczytać to w oryginale. Jak bym naprawdę chciał tak czytać ale języki to mój problem.

Offline LucasCorso

Odp: Superman
« Odpowiedź #649 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:07:40 pm »
prawy przycisk ----> przetłumacz na jezyk polski
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 24, 2018, 01:01:44 pm »
Takich historii jak ta przybliżona w "Joe Shuster: Opowieść o narodzinach Supermana" życzyłbym sobie jeszcze co najmniej kilka. W atrakcyjnej wizualnie formie zaprezentowano kulisy zaistnienia być może jednej z najważniejszych osobowości popkultury. Do tego w umiejętnie ujętym kontekście epoki oraz ewoluowania komiksowego medium. Słodko-gorzka refleksja o mechanizmach rynkowych w starciu z autentyczną pasją tworzenia. Komiks ląduje na półce obok "Życia w obrazkach" i "Zdumiewającego (...) Stana Lee (...)".

Offline lis22

Odp: Superman
« Odpowiedź #651 dnia: Luty 08, 2019, 07:38:32 pm »
Przeczytałem właśnie "Superman Lois i Clark", "Ostatnie Dni Supermana" oraz "Syn Supermana" i choć nie miałem większej styczności z Człowiekiem ze Stali, poza epizodami w latach 90-tych (jestem fasem Batmana) to komiksy bardzo mi się spodobały i po lekturze "Supermana' i 'Action Comics" z Odrodzenia chętnie poczytałbym coś więcej - niestety, komiksy o których pisaliście w tym wątku są już niedostępne ("All Stars" i "Na cztery pory roku") i nie wiem, czy jest jakaś szansa na ich wznowienie? Najbardziej ucieszyłoby mnie wznowienie 'Kingdom Come", które na Allegro osiąga cenę 300 zł ... Kto to wydał, Mucha czy Egmont?
Czy jeżeli polubiłem Supermena z New52 w "Ostatnich Dniach' to warto przeczytać te trzy tomy z New52/Nowe DC?

Mam też mały mętlik z powodu obecności w Odrodzeniu Supermana z lat 90-tych ... Do jakiego okresu, naszego roku w komiksach DC był obecny ten Superman i stanowił główną jego wersje? Np. w zapowiedzianym na luty "Final Crisis" to był jeszcze On?
Rozumiem, że ślub z Lois wziął gdzieś pod koniec lat 90-tych ale kiedy pojawił się Jonathan?
O co chodzi z tym ukrywaniem się przez pięć lat? Czy to oznacza, że Superman z new52 działał tylko pięć lat?
Ile lat ma Jonathan?
Aha, czy będą jeszcze jakieś okazje do spotkania Jonathana z Robinem?

Offline SawiK

Odp: Superman
« Odpowiedź #652 dnia: Luty 10, 2019, 08:57:17 pm »
Cytuj
("All Stars" i "Na cztery pory roku") i nie wiem, czy jest jakaś szansa na ich wznowienie? Najbardziej ucieszyłoby mnie wznowienie 'Kingdom Come",
O wznowieniach czy tez wydaniach w DcDeluxe jak na razie nic nie mówią i można rzecz ze się nie zanosi na wznowienia\przedruki\dodruki przynajmniej w najbliższym czasie :/ Zostaje czekach cierpliwie z nadziejami ze sie wielki E przełamie i wyda :neutral:

"Final Crisis" to był jeszcze On?Tak, to stary dobry harcerzyk w czerwonych gaciach na niebieskich rajtkach.
Ślub LL z KC był pod koniec lat 90tych, Tm-Semic niestety pominął całe to wydążenie, za co zebrało im sie na stronach klubowych od czytelników.
eS ukrywal sie niemal przez całe New52, ujawnił sie dopiero na przełomie Odrodzenia.
Była seria Super Son's ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2019, 09:07:50 pm wysłana przez SawiK »

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #653 dnia: Luty 10, 2019, 09:37:30 pm »
Właśnie na wznowienie All-Star Superman i Kingdom Come się zanosi bo to weszło do "Black Label" z którym Egmont zaraz startuje u nas :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2019, 10:29:24 pm wysłana przez JanT »

Offline lis22

Odp: Superman
« Odpowiedź #654 dnia: Luty 11, 2019, 02:22:57 am »
Co ja co, ale po DC nie spodziewałem się takiego odlotu, jak Ziemia 26, zamieszkana przez antropomorficzne zwierzęta, a dowiedziałem się o niej z trzeciego tomu Supermana, gdzie pośród innych Supermanów z 51 Ziem pojawia się Captain Carrot. Szkoda, że to trochę zmarnowany potencjał, bo seria komiksowa o super króliku wychodziła w latach 80-tych, była też mini seria w latach dwutysięcznych i występy gościnne - w każdym razie, jest to dowód na to, że DC to nie tylko mrok, noc, deszcz i depresyjny klimat a la Nolan i Snyder.

Offline R~Q

Odp: Superman
« Odpowiedź #655 dnia: Marzec 05, 2019, 10:27:55 am »
Co ja co, ale po DC nie spodziewałem się takiego odlotu, jak Ziemia 26, zamieszkana przez antropomorficzne zwierzęta, a dowiedziałem się o niej z trzeciego tomu Supermana, gdzie pośród innych Supermanów z 51 Ziem pojawia się Captain Carrot. Szkoda, że to trochę zmarnowany potencjał, bo seria komiksowa o super króliku wychodziła w latach 80-tych, była też mini seria w latach dwutysięcznych i występy gościnne - w każdym razie, jest to dowód na to, że DC to nie tylko mrok, noc, deszcz i depresyjny klimat a la Nolan i Snyder.
Filmy Snydera nie są depresyjne, wręcz przeciwnie, są przepełnione nadzieją i wiarą w ludzi. To, że nie ma w nich zgryźliwych żarcików znanych z MCU, nie znaczy, że są smutne.

Offline lis22

Odp: Superman
« Odpowiedź #656 dnia: Marzec 05, 2019, 03:39:06 pm »
Filmy Snydera nie są depresyjne, wręcz przeciwnie, są przepełnione nadzieją i wiarą w ludzi. To, że nie ma w nich zgryźliwych żarcików znanych z MCU, nie znaczy, że są smutne.
Są, są: deszcz, noc, pioruny, nawalanie chórem, patos, itp.Dla mnie, gość po prostu nie rozumie komiksów ani bohaterów, o których kręci filmy - Jego Superman nie ma nic wspólnego z nadzieją i z symboliką tej postaci, dla mnie to tylko emo z Kosmosu, który płacze, ze nikt go nie lubi i nikt go nie kocha, a On ma przecież takie super moce i tak mu jest ciężko ... Dla mnie, to nie jest Superman.

 

anything