Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 207646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Hellboy
« dnia: Listopad 20, 2002, 10:07:09 pm »
Po pierwsze zapraszam wszystkich do glosowania w ankiecie :)
Po drugie czekam na wszystkie opinie o tym komiksie. Ja narazie powiem tyle, ze ostatnio naszla mnie ciekawa mysl. Zwrociliscie uwage na to ze mimo to ze hb jest jest caly czerwony, ma kopytka i ogonek, o pozostalosciach po rogach nie wspominajac, to mimo to absolutnie nikt nie zwraca na to uwagi? A taki Abe w Nasieniu... musial ukrywac swoja powierzchownosc. :) Ciekawe to ale z drugiej strony fenomenalne :)

P.S.
W ankiecie polączylem spetane trumny, bo jak sadze w orginalnym wydaniu zbiorczym nie zostaly rozbite

Offline Clayman_

Hellboy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2002, 10:25:02 pm »
glos na nasienie zniszczenia,nowego jeszcze nie czytalem,ale mi w sumie hellboy nie podszedl za bardzo,wplyw na to moze miec ze nie lubie lovecrafta,
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline wilk

Hellboy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2002, 11:06:06 pm »
No tak... Zapomnialem dodac ze moj glos oddalem na najnowszego, ktory uwazam za lepszy od Nasienia..

Offline Kurczaczek

Hellboy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2002, 12:54:40 am »
:evil:  na prezydenta!

Zdecydowanie najnowsze Obudzić Diabła!
Wogule hellboy jest ekstra!
...

Offline Cujo

Hellboy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2002, 12:44:23 pm »
Na wstepie zaznacze, ze Hellboy jest dla mnie komiksem, ktory plasuje sie w pierwszej trojce (sic!) komiksow, ktore cenie najbardziej.
Z moim glosem troche sie wachalem bo ciezko mi wyluskac z tych wszystkich zajebistych pozycji cos najbardziej wyczesanego. Gdyby byly tu podane wszystkie Hellboye jakie wyszly (nie tylko u nas) to bym sie nie wachal i wybral najnowsze dzielo Mignoli - "Conqueror Worm". Naprawde piekna sprawa. W kazdym badz razie glosowalem na "Obudzic diabla", ktory to album niebawem bede recenzowal na komiks.gildia.com.
Kojarzycie akcje jak HB skakal z samolotu i CLICK CLICK CLICK CLICK CLICK ehehhe nowy i ulepszony... Tarzalem sie po podlodze ze smiechu :lol:
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline wilk

Hellboy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2002, 01:53:56 pm »
Cytat: "Cujo"
Kojarzycie akcje jak HB skakal z samolotu i CLICK CLICK CLICK CLICK CLICK ehehhe nowy i ulepszony... Tarzalem sie po podlodze ze smiechu :lol:

Tak, to rzeczywiscie bylo dobre  :D  Zreszta ogolnie swietne sa slowne reakcje/odpowiedzi hellboya. Na teksty typu "Hellboyu to twoje przeznaczenie...zasiądź po mojej prawicy..." itp hb zwykle odpowiada mniej wiecej "tiaa...gadaj zdrow... masz parszywa gebe " czy cos w tym stylu. Wiecie o co chodzi  :D

zatapatit

  • Gość
Hellboy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2002, 03:09:33 pm »
Cytat: "wilk"
Zreszta ogolnie swietne sa slowne reakcje/odpowiedzi hellboya


Moje ulubione to:
"Bestii wojny już dziękujemy"
"Małemu człowieczkowi już dziękujemy" itp

Hellboy to jeden z moich ukochanych komiksów. Z wyprawy do Francji jakieś 5 lat temu przywiozłem trzy komiksy: Targi nieśmiertelnych, Metabaronów (Cujo nie uwierzy) i Hellboya właśnie (Les loups de Saint Auguste).
Ale pobudki diabła jeszcze nie widziałem więc nie głosuję...

Offline mykupyku

Hellboy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2002, 09:45:32 pm »
Spętana trumna - te historie sa nie do pobicia, tak swietnie operować legendami i podaniami, z taka dawka absurdu, humoru i mrocznej strony ludzkiego ducha potrafi niewielu - a moim zdaniem udało się to najbardziej właśnie w tej części

ostatnia część wydana w Polsce niestety jest tylko bardzo dobra :) jak dla mnie fabuła jest pod koniec troche przekombinowana i pozbawiona swobody i nonszalancji Hellboya i Pana Mike'a
opyright by mykupyku

Offline An-Nah

Hellboy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2002, 04:22:46 pm »
Najnowszego nie czytałam, ale ogólnie - Hellboy wielki jest ;)
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline ponury_jay

Hellboy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2002, 02:36:07 pm »
Obudzić diabła doskonale łączy wątki ze "Spetanej trumny" w logiczną całość. Zakończenie jest jednak dość przekombinowane.
Komiksy w tomach "Spętana trumna" są dośc schematyczne, więc pozostaje "Nasienie zniszczenia", które na dobrze sprawuje się jako
zamknieta całość (z możliwością, ale nie potrzebą kontynuuacji).

Offline dnaoro

Hellboy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2002, 11:35:08 pm »
jeszcze nie czytalem najnowszego.
mozna poowiedziec, ze z kazdym rysunkiem historie hellboya sa lepsze.
of kors wg mnie! z tego by wynikalo, ze obudzic diaboła bedzie jeszcze lepsze.

zanim zaczalem czytac hellboya nie bylem pewny 'jak' i 'czy' poczuje klimat, mialem nadzieje jednak na cos innego niz w koncu przeczytalem. mimo iz mi sie nasienia zniszczenia strasznie podobalo, jednak w pewnym sensie mnie zawiodlo. myslalem ze bedzie lepsze, teraz mysle, ze trudno zeby bylo lepsze, jednak w "glebi serca" czuje jakis niedosyt..
troche mi sie to "gadanie" podczas walki nie podoba. wogule walki troszenke psuja atmosfere komiksu (szzegolnie w pierwszych z opowiadan spetanej trumny).

Offline Karol Kremens

Hellboy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2002, 09:29:37 am »
Cytat: "ponury_jay"
Komiksy w tomach "Spętana trumna" są dośc schematyczne


Baba Jaga schematyczna?

Offline Kapitanzbik

Hellboy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2002, 11:47:52 am »
a ten "czarownik" z nasienia zniszczenia to jest napewno Rasputin. Mówil, ze został otruty, postrzelony w głowę i wrzucony do Newy. Tak podobno się stało z mistykiem Rasputinem.

pozdrawiam
ozdrawiam
Kapitanzbik

Offline Kurczaczek

Obronca Diabelka
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2002, 01:30:44 pm »
Cytat: "Kapitanzbik"
a ten "czarownik" z nasienia zniszczenia to jest napewno Rasputin. Mówil, ze został otruty, postrzelony w głowę i wrzucony do Newy. Tak podobno się stało z mistykiem Rasputinem.


To byly wogule jakies watpliwosci, ze koles sie zowie Rasputin? Przeciez to widac jak na dloni juz w 1. "hellboju"

Poza tym:
1. Hellboy ma klimat specyficzny, ja rowniez kupujac Nasienie Zniszczenia spodziewalem sie czegos troszke bardziej serio, ale i tak klimat mi sie spodobal
2. Historie ze Spetanej Trumny schematyczne? Przeciez to wlasnie te historie, oparte na mitach i wierzeniach z calego swiata tak wysoko wywindowaly Hellboya! Historyjki takie jak Baba Jaga, czy Wisielec w zadnym wypadku nie sa schematyczne, co zarzuca im Ponury, przynajmniej ja tego nie wiedze- moze jakos uargumentujesz tez zarzut Ponury?
3. A Obudzic Diabla jest super wlasnie ze wzgledu na to, ze laczy wszystkie wczesniejsze historie w jakas sensowna calosc, oby tak dalej!

Nastepnych nie czytalem, bo nie mam dostepu do zagranicznych wydan, a skanow z DC czytac nie lubie, zaczekam sobie wiec spokojnie na polskie wydania, mam nadzieje, ze beda jak najszybciej
...

Offline ponury_jay

Hellboy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2002, 06:38:20 pm »
Nie zauważyliście prostego schematu? Polega on na tym, że:
1. Hellboy gdzieś przyjeżdża.
2. Hellboy znajduje złego/niedobrego wroga.
3. Bójka z złym (na szczęście pozwala to wykonać jakieś zadanie).
4. Hellboy wyjeżdża.

Schemat ten nie jest rażąco widoczny, ale drażni zwłaszcza w historii o goblinie(?) w butach czy jak mu tam (nie mówię już nic o materiałach promocyjnych, gdyż na szęście nabrały jakiegos sensu w ostatnim tomie(zabicie profesora).

Spetana Trumna podoba mi się, ale historia o Babie Jadze po części należy do schematu, dlatego też (z wydanych w polsce tomów) wolę Nasienie Zniszczenia. Takie było pytanie, nieprawdaż?