Autor Wątek: Trylogia "Sz": "Szminka", "Szelki", "Szalik"  (Przeczytany 39837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Trylogia "Sz": "Szminka", "Szelki", "Szalik"
« dnia: Listopad 13, 2003, 05:17:26 pm »
no wlasnie szukalem tematu i szukalem ale nie znalazlem a chyba sie nalezy jezeli jest to prawda co mowia niektorzy ze naklad polecial prawie caly..
gratulacje dla tworcow!
o sammym komiksie mozna powiedziec duzo
po czesci jest to prowokacja artystyczna jak mowil xionc ale w dobrym tego slowa znaczeniu fabularnie ma  swoje plusy ale takze kilka bykow ktorych szylak sie nie ustrzegl
calosc wciaga mimo ze 90% akcji to "gadajace glowy" komiks na pewno nie banalny wywolujacy rozne reakcje ja znam kilka od ludzi na co dzien komiksem sie nie intersujacych ..i coz dosc interesujace sa:)
no i nie mozna zapomniec o karpowicz
to co mi sie rzucilo w oczy to chyba brak nadzoru ze strony wydawcy.. takie mialem wrazenie - scenarzysta zostawiony byl zupelnie samopas i czuje sie to w tych miejscach gdzie konieczne - bo mogly by byc interesujace- byloby rozwiniecie jakiegos watku...
brak redaktora ..ale calosc podoba mi sie bardzo najlepsza premiera polska  na mfk

Offline MaxNecro

szminka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2003, 05:24:39 pm »
Mnie w Szmince osobiście podoba się to, że nie można przejść obojętnie koło jej głównego bohatera...
Sam nie wiem czy Pawluk wzbudza we mnie żal czy obrzydzenie..
Szyłaka można nie lubieć, ale komiks trzeba docenić...

Anonymous

  • Gość
szminka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2003, 05:26:25 pm »
Cytat: "MaxNecro"
Mnie w Szmince osobiście podoba się to, że nie można przejść obojętnie koło jej głównego bohatera...
Sam nie wiem czy Pawluk wzbudza we mnie żal czy obrzydzenie..
Szyłaka można nie lubieć, ale komiks trzeba docenić...


a wdlug ciebie pawluk jest glownym bohaterem?
bo dla mnie raczej nie..jezeli mzona mowic o tym ze bohaterem tego komiksu jest jakas postac to chyba bardziej rojek...

Offline MaxNecro

szminka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2003, 05:39:32 pm »
UWAGA NA SPOILERY :bite:

Hmm.. Dla mnie Rojek był tylko pretekstem, by pokazać zboczenie/chorobe/problem ( :? ) Pawluka...
To Pawluk idealnie manipulował nie tylko Rojkiem po to by wszystko szło po jego myśli, to Pawluk jest postaćią najdokładniej przedstawioną...
Osobiście uważam że Pawluk to główny bohater...

Offline Kurczaczek

szminka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2003, 05:42:52 pm »
Komiks bardzo dobry- jedna z dwoch najlepszych premier miesiaca (polskich)-. tzn obok Świata Kropli. o wiecej zapraszam do KZ
...

Offline Spajder

szminka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2003, 05:52:57 pm »
Hm, Świat Kropli charakteryzuje tylko dobra cena.
Rysunek jest w niej przeciętny, mocno wspierany komputerem, a historia nadaje się na książkę, bo na komiks jest zbyt gęsta i zbyt... no powieściowa.
Moim zdaniem Świat Kropli jest przeciętny.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Kurczaczek

szminka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2003, 06:28:38 pm »
Nie przesadzaj- komiks jest niezly, zwlaszcza, ze to debiut- jasne, sa niedoroki, ale Zwierzchowski zapowiada sie bardzo ok.
...

N.N.

  • Gość
szminka
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2003, 09:30:25 pm »
Widzę, że świat się dzieli na tych, którzy chcą pogadać o "Szmince" i tych, którzy nie mogą jej nigdzie zobaczyć, że o kupnie nie wspomnę. U mnie nikt tego nie miał, nie widział i nie słyszał...

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
szminka
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2003, 10:07:50 pm »
do Katowic na dniach dojedzie kolejna transza Szminki. ten komiks naprawdę dobrze schodzi. nic tylko się cieszyć.  :)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Iggy

szminka
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2003, 11:45:13 am »
z tego co wiem to do tej pory mozna bylo go nabyc tylko na mfk gdzie mial premiere i byli autorzy. wiec nic dziwnego ,ze mial udany start.

Anonymous

  • Gość
szminka
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2003, 12:05:50 pm »
Szminka całkiem całkiem, też jest trochę niedoróbek, no ale to chyba cecha każdego dzieła. Natomiast Świat Kropli jest znacznie lepszy, a styl rysowania przypomina troszeczkę dokonania niektórych rysowników z lat 70.
Czekamy na autora?

Offline Crouching Tiger

szminka
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2003, 12:55:06 pm »
Nie chce mi się pisać o szmince bo zrobiłem to już na Wraku w temacie o analogicznym tytule. A szminka podobno jeszcze się nie sprzedała bo nie dano jej takiej szansy. Na MFK była tylko pierwsza, mała partia, teraz drukuje się cały nakład. - To info od autora, który ogłosił ten fakt na wraku.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
szminka
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2003, 04:52:59 pm »
W empiku jest (w Wawie).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wiktor wektor

Re: szminka
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2003, 06:24:06 pm »
Cytat: "karol_konw"
no wlasnie szukalem tematu i szukalem ale nie znalazlem a chyba sie nalezy jezeli jest to prawda co mowia niektorzy ze naklad polecial prawie caly..
gratulacje dla tworcow!
o sammym komiksie mozna powiedziec duzo
po czesci jest to prowokacja artystyczna jak mowil xionc ale w dobrym tego slowa znaczeniu fabularnie ma  swoje plusy ale takze kilka bykow ktorych szylak sie nie ustrzegl
calosc wciaga mimo ze 90% akcji to "gadajace glowy" komiks na pewno nie banalny wywolujacy rozne reakcje ja znam kilka od ludzi na co dzien komiksem sie nie intersujacych ..i coz dosc interesujace sa:)
no i nie mozna zapomniec o karpowicz
to co mi sie rzucilo w oczy to chyba brak nadzoru ze strony wydawcy.. takie mialem wrazenie - scenarzysta zostawiony byl zupelnie samopas i czuje sie to w tych miejscach gdzie konieczne - bo mogly by byc interesujace- byloby rozwiniecie jakiegos watku...
brak redaktora ..ale calosc podoba mi sie bardzo najlepsza premiera polska  na mfk



karol wyrwales sie swoim stworcom
przeszedles na jasna strone mocy
jestes gorszy niz nieslubne dziecko golema i frankensteina
zakladam ze kazdy dzien zaczynasz teraz od galki

"szef dzialu publicystycznego kkk"

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

strzez sie dnia
gdy otrzymasz glowe bez ryby

Anonymous

  • Gość
Re: szminka
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2003, 06:11:45 pm »
Cytat: "wiktor wektor"


karol wyrwales sie swoim stworcom
przeszedles na jasna strone mocy
jestes gorszy niz nieslubne dziecko golema i frankensteina
zakladam ze kazdy dzien zaczynasz teraz od galki

"szef dzialu publicystycznego kkk"

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

strzez sie dnia
gdy otrzymasz glowe bez ryby


no pieknie przeszedlem na jasna strone mocy?
bo ja wiem.....
miecz swietlny mi sie dalej do srodka otwiera
a serio to dlaczego mam nie chwalic tego co jest dobre?
dla zasady?
chwale bo lubie
obywateli nie chwale
a piekielne wizje draznia mnie wciaz i wciaz
rafal Sz na mfk powiedzial ze razem stwierdziliscie ze "sprzedalem sie systemowi"
no sprzedalem sie za darmoche zreszta - jak mowi moja mama "taka co daje za darmo to szmata a nie dziwka jest"
tylko inaczej sprawa wygada z tej storny barykady ja jeszcze niczego nie zrobilem
mam okazje ...robie
efekty jesli beda bucowe mozesz opluc a ja wtedy odejde w cien w nieslawie
glowe bez ryby juz dostalem
i psuje sie od ogona

widocznie droga do sukcesu jest wyboista i uslana galkami
a szminke przeczytaj jeslis tego nie zrobil
mi sie podoba nie tylko mi to jest niebanalny komiks i tyle
takich bym chcial i tak namalowanych
mimo galki pozdrawiam    :)

 

anything