trawa

Autor Wątek: Trylogia "Sz": "Szminka", "Szelki", "Szalik"  (Przeczytany 40311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

szminka
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2003, 10:17:34 am »
Komiks szybko przeczytałem w pociągu i ZAPOMNIAŁEM...
czego i Wam życzę :?

Scenariusz na poziomie Gałka (może robił Panu Szyłakowi za Murzyna?)
Nie ma co się tak podniecać.

A na podobną oprawę graficzną (album w tekturze) bardziej zasługiwałby FASTNAChTSPIEL...
Szminka najwyżej na zeszycik formatu "nienadzwyczajnych" :bored:

To dziwne, ale od razu wiedziałem,że Karolowi K "Szminka" przypadnie do gustu :D  Czyżbym rozpracował twój "SMAK"???? (estetyczny :wall: )[/code]
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline jax

szminka
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2003, 10:37:09 am »
ja też przechodzę koło 'Szminki' z dużą obojętnością
na wraku już pisałem o co chodzi i wdawałem się w polemiki z Szyłakiem, więc tylko w skrócie: strasznie malo akcji jak na tyle stron, pomysły fabularne schematyczne i ograne (z wyj. jednego na ostatnich kilku stronach), generanie po prostu nie jest ciekawie, żeby nie powiedzieć nudnawo - ani mnie ten komiks nie poruszył, oburzył, zachwycił, ot kolejna historia z próbą 'psychologizowania', która jak dla mnie nie wyszła.
Na tym tle statyczne (aczkolwiek same w sobie całkiem ładne), nie pasujące do komiksu jako takiego obrazki Karpowicz są już najmniejszym zarzutem.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Anonymous

  • Gość
szminka
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2003, 10:57:54 am »
Cytat: "Maciej"
Komiks szybko przeczytałem w pociągu i ZAPOMNIAŁEM...
czego i Wam życzę :?

Scenariusz na poziomie Gałka (może robił Panu Szyłakowi za Murzyna?)
Nie ma co się tak podniecać.

A na podobną oprawę graficzną (album w tekturze) bardziej zasługiwałby FASTNAChTSPIEL...
Szminka najwyżej na zeszycik formatu "nienadzwyczajnych" :bored:

To dziwne, ale od razu wiedziałem,że Karolowi K "Szminka" przypadnie do gustu :D  Czyżbym rozpracował twój "SMAK"???? (estetyczny :wall: )[/code]


no to mnie chlopie zabiles...
moj smak?
hmmmm
szminka dla mnie ejst komiksem bardzo w porzadku nie jest komiksem genialnym ..
szylak jak juz mowilem razy kilka popelnil kilka fabularnych bykow szkodzac albumowi
ale jest to najlepsza z rzeczy jakie dostepne byly na mfk
fastnach...bo ja wiem
jakos mnie nie porwalo..
a z porownaniami z galkiem chyba przesadziles i to bardzo
galek ...hmmm ..nie powinienem powiedziec nic zlego bo to w koncu "redakcja" ale..
galek mimo ze sie stara to mu to wychodzi ze zmiennym szczesciem...
a piekielne wizje to przyklad na to jak komiks wygladdac nie powinien a w kazdym razie jego scenariusz...
zdania nie zmienie
co do szminki to opinia ktora podobala mi sie najbardziej: "przeciez to jest hardcorowo chore ..tak nieprzyjemne ze odechialo mi sie czytac juz po wstepie..
ale doszedlem do kocnca i przeczytalem jeszcze raz..obrzydliwe"
opinia mojego kumpla z komiksem od czasu do czasu ma cos wspolnego
i sam nie jest w stanie powiedziec czy mu sie podobalo

Offline turucorp

szminka
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2003, 12:35:16 pm »
gwoli scislosci, nie mam nic wspolnego z "Erotycznymi zwierzeniami" i "Szczepanem i Irenka" (ze "Szminka" tez nie), jak juz ktos musi porownywac to prosze to robic w sposob kompetentny.

Anonymous

  • Gość
szminka
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2003, 12:47:47 pm »
Cytat: "turucorp"
gwoli scislosci, nie mam nic wspolnego z "Erotycznymi zwierzeniami" i "Szczepanem i Irenka" (ze "Szminka" tez nie), jak juz ktos musi porownywac to prosze to robic w sposob kompetentny.


przepraszam..
za niekompetencje
coz..

N.N.

  • Gość
szminka
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 18, 2003, 10:38:23 pm »
Cytat: "Maciej"
Komiks szybko przeczytałem w pociągu i ZAPOMNIAŁEM...

Naprawdę udało Ci się "ZAPOMNIEĆ" - gratuluję. Moim zdaniem, trudno zapomnieć te historię...

Offline jax

szminka
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2003, 08:42:09 am »
ciągle czytam na tym czy innym forum, że tego i owego ten komiks poruszył/zbulwersował/zniesmaczył
i ciągle się dziwię dlaczego - nie jesteśmy przecież niewinnymi i naiwnymi 10-latkami
mam za sobą setki filmów, książek, komiksów brutalnych (w tym o wiele brutalniejszych, szokujących niż Szminka; zarówno z głębszą jak i płytszą psychologią niż Szminka) i coś takiego jak Szminka w ogóle mnie nie rusza/bulwersuje/wstrząsa na ich tle
(abstrahuję zupełnie od tego czy Szminka mi się podobała czy nie)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

N.N.

  • Gość
szminka
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2003, 08:22:53 pm »
Cytat: "jax"
ciągle czytam na tym czy innym forum, że tego i owego ten komiks poruszył/zbulwersował/zniesmaczył
i ciągle się dziwię dlaczego - nie jesteśmy przecież niewinnymi i naiwnymi 10-latkami

może właśnie dlatego, że nie jesteśmy...
Cytat: "jax"

mam za sobą setki filmów, książek, komiksów brutalnych (w tym o wiele brutalniejszych, szokujących niż Szminka; zarówno z głębszą jak i płytszą psychologią niż Szminka) i coś takiego jak Szminka w ogóle mnie nie rusza/bulwersuje/wstrząsa na ich tle
(abstrahuję zupełnie od tego czy Szminka mi się podobała czy nie)

Myślę, że to kwestia osobistej wrażliwości i wyczulenia na pewne tematy, gustu, upodobań i uprzedzeń. A tak BTW, co takiego uważasz za opowieści bardziej ruszające/bulwersujące/wstrzasające niż Szminka?

Offline perro

szminka
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2003, 09:15:23 pm »
Kurka wodna a ja wciąż nie wiem czy warto Szminkę kupić  :o
NSICHTBAR

Anonymous

  • Gość
szminka
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 19, 2003, 09:29:40 pm »
Cytat: "perro"
Kurka wodna a ja wciąż nie wiem czy warto Szminkę kupić  :o


ja tam doradzal nie bede...
ale jezeli cos wzbudza kontrowersje
i opinie o tym albumie przewaznie sa albo bardzo pozytywne albo negatywne a tych srodkowych praktycznie nie ma ...
czyli albo sie podoba albo nie
czyli dlaczego tak a czemu nie odwrotnie?
chcialem powaznie a wyszlo jak zwykle
jesienna niemoc po prostu

Offline wilk

szminka
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 19, 2003, 09:41:47 pm »
Cytat: "perro"
Kurka wodna a ja wciąż nie wiem czy warto Szminkę kupić  :o

Zalezy oczywiscie co jest dla ciebie wazne.

Moim zdaniem warto. Nie odnioslem wrazenia ze to komiks kryminalny, a przynajmniej ze nie to jest jego glownym celem. Ja odczytalem Szminke przede wszystkim jako opowiesc z wyraznym zacieciem psychologiczno (psychiatryczno?) - spolecznym. A to lubie. W zwiazku z tym to nie jest lektura lekka, latwa i przyjemna. Tak sobie teraz mysle ze zabiegi formalne z kadrowaniem itd mogly byc lepiej wykorzystane. Ale z drugiej strony malarskosc rysunkow mogla nie dawac duzego pola do popisu...

No i Karpowicz. Robi co prawda bledy ale w gruncie rzeczy rysunek jest porzadku. Miejscami bardzo dobry. Znakomite kolory.

Komiks mi sie podobal i w szkolnej skali wystawiam ocene: dobry

Offline jax

szminka
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 20, 2003, 08:11:55 am »
Cytat: "N.N."
A tak BTW, co takiego uważasz za opowieści bardziej ruszające/bulwersujące/wstrzasające niż Szminka?

Takie tam przykłady, zupełnie bez zastanawiania się i analizowania:
Gra pozorów
Szamanka
Maus
Życie jest piękne
Moje własne Idaho
Doberman
Lista Schindlera
Niektóre są ambitne, inne wręcz przeciwnie.  Jedne szokują psychologią, inne tylko epatują fizyczną przemocą.  Ale obojętne - żyjąc długo w świecie takich produktów byle przebieraniec nie robi wrażenia.
('byle' - dlatego że mnie nie przekonuje).
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
szminka
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 20, 2003, 08:23:59 am »
Cytat: "jax"
Takie tam przykłady, zupełnie bez zastanawiania się i analizowania:
Gra pozorów


Tego nie widzialem.

Cytat: "jax"
Szamanka


Ten film to glupi byl raczej niz szokujacy. :)

Cytat: "jax"
Maus


Maus kopie tylki. Ale to sofcik jednak.

Cytat: "jax"
Życie jest piękne


Fajne tez. Ale na to mozna pojsc z dziwczyna do kina. Nie ta kategoria.

Cytat: "jax"
Moje własne Idaho


A to juz w ogole film dla dziewczyn.  :P

Cytat: "jax"
Doberman


Dla dzieci.

Cytat: "jax"
Lista Schindlera


Dla dzieci.

Cytat: "jax"
Niektóre są ambitne, inne wręcz przeciwnie.  Jedne szokują psychologią, inne tylko epatują fizyczną przemocą.  Ale obojętne - żyjąc długo w świecie takich produktów byle przebieraniec nie robi wrażenia.
('byle' - dlatego że mnie nie przekonuje).


Mi wlasciwie niewiele obrazow bardziej szokujacych od Szminki przychodzi do glowy. Pomijajac literature obozowo-gulagowa, bo to jakby inna bajka.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline jax

szminka
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 20, 2003, 08:41:22 am »
xionc,
nieważne czy naiwe czy ambitne czy 'dla dzieci' czy głupie - zamieściłem przykłady różne
ja cię przepraszam ale jak ktoś je łyżką mózg z trupa to niezależnie czy to jest głupie czy naiwne czy mądre, to mnie brzydzi czy wstrząsa
i dla przeciwwagi dałem też uwtory mające wstrząsać psychologią a nie fizycznością
Cytat: "xionc"
Cytat: "jax"
Życie jest piękne

Fajne tez. Ale na to mozna pojsc z dziwczyna do kina. Nie ta kategoria.

 :o  :o  :o
Wstrząsający, przerażający (i mądry) film - a Ty 'nie ta kategoria' i ' z dziewczyną można pójść' ?? :o
Naprawdę nie wiem co napisać............... (śmieszny był Begnini co?, te slapstickowe gagi i w ogóle, toż to komedia była, tak?)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
szminka
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 20, 2003, 08:47:02 am »
A w Hannibalu jedza nawet mozg na zywo, ale to i tak splywa po widzu, bo to jest zabawa. Ze Szminka jest troche inaczej.

Nic takiego nie powiedzialem o "La vita e bella". Tylko, ze jest fajny i ze mozna isc z dziewczyna. I dalej to podtrzymuje. A Szminki bym dziewczynie nie dal do czytania.

Choc musz tu zaznaczyc, ze jak Ania przejrzala Szminke, to powiedziala autorowi, ze jest za spokojna jak dla niej. Ale tego to ja juz sam nie rozumiem. Kto zreszta kobiety zrozumie?

 :wall:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything