trawa

Autor Wątek: SPAWN Z MANDRAGORY!  (Przeczytany 16901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LOGAN

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 12, 2003, 10:21:55 am »
Wiesz Sad przyznam ci się szczerze że nawet planowałem Spawna kupować przez sentyment do semica oraz samej postaci Spawna ale jak przeczytałem że oryginalne zeszyty będzie mandra cieła na pól to mnie to zniesmaczyło tak sie nie robi. :|

Offline graves

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 12, 2003, 10:50:57 am »
Cytat: "LOGAN"
Wiesz Sad przyznam ci się szczerze że nawet planowałem Spawna kupować przez sentyment do semica oraz samej postaci Spawna ale jak przeczytałem że oryginalne zeszyty będzie mandra cieła na pól to mnie to zniesmaczyło tak sie nie robi. :|

No na razie mówimy o jednym zeszycie. 50-ty jest zdaje się tylko taki gruby ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline LOGAN

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 12, 2003, 11:06:39 am »
Co nie zmienia faktu że tak sie nie robi na zachętę mogła mandragora wydać cały pierwszy zeszyt w cenie 8 zł a potem wydawac je już normalnie to znaczy 24 str za 8 zł.podejrzewam że jakośćią mandra semica nie przebije od numeru 7 do bodajże 14 semic wydawał go na kredzie i do tego z lakierowaną okładą 48str za o wiele mniejszą cene niż mandra i mimo tego Spawn się na rynku nie przyjął.

Offline dasst

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 12, 2003, 12:17:21 pm »
A ja pozdrawiam tych co ciągle czekają na zbiorcze wydanie "Orgin".
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline jax

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 12, 2003, 12:22:34 pm »
Przecież to było oczywiste że zbiorcze wydania się skończą - nawet jak będzie na nie materiał w magazynach i zbyt.  Po prostu szkodzą sprzedaży zeszytów (na tym forum co drugi czeka na zbiorówki) i każdy biznesmen (a Wróbel nim jest) podjąłby decyzję o wstrzymaniu zbiorówek.
Ja nie przepadam za zeszytami, ale tę decyzję biznesową rozumiem
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline LOGAN

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 12, 2003, 01:35:10 pm »
Tylko że słyszałem że drugiego wydania zbiorczego stu naboi ma nie być w związku z tym co z tymi któży kupili pierwsze wydanie zbiorcze.Mandragora swoją polityką wydawniczą sama sobie szkodzi,pozatym jeżeli dużo osób czeka na wydanie zbiorcze to czemu nie wyjść na przeciw tym oczekiwaniom i zacząć je wydawać zamiast zeszytów no ale rozumiem że wtedy biznesman Wróbel mniej zarobi niż na zeszytach w końcu pierwsze wydanie zbiorcze Punishera liczy sobie 144str{6 numerów}lepiej sprzedać je za 48 zł niż za 30{tyle kosztował wydany rok temu obergaist liczący sobie właśnie 144 str}A jeżeli sprzedaż zeszytów będzie niezadawalająca to podejrzewam że doczekamy się jednak zbiorówek.gdyby dajmy na to Punisher sie nie sprzedał to przecież Wróbel nie odda tego na przemiał tylko będzie chciał odzyskać jak najwięcej pieniedzy z tego tytułu.

SAD

  • Gość
SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 12, 2003, 01:42:22 pm »
Cytat: "LOGAN"
Co nie zmienia faktu że tak sie nie robi na zachętę mogła mandragora wydać cały pierwszy zeszyt w cenie 8 zł a potem wydawac je już normalnie to znaczy 24 str za 8 zł.
Potwierdzam, tak robić nie należy (co nie znaczy że się nie robi, Fun Media zrobili to samo z pierwszym Ultimate Spider-Manem). Jestem za taktyką 1 oryginalny - 1 polski, albo (mniej chętnie) kilka oryginalnych - 1 polski, ale w żadnym wypadku nie należy dzielić niepodzielnej całości. Nawet nie musi być 8 zł, ten podwójny mógłby być za 14,50, jak Darkness.
Co nie zmienia faktu, że i tak nie będę kupował, bo treściowo mnie nie dość interesuje (może brat będzie kupował, to będę sobie czytał za darmo).
Cytat: "jax"
Przecież to było oczywiste że zbiorcze wydania się skończą - nawet jak będzie na nie materiał w magazynach i zbyt. Po prostu szkodzą sprzedaży zeszytów (na tym forum co drugi czeka na zbiorówki) i każdy biznesmen (a Wróbel nim jest) podjąłby decyzję o wstrzymaniu zbiorówek.
Ojejku, co drugi na forum, jakaż to ogromna ilość. :eek:

Offline LOGAN

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 12, 2003, 02:22:05 pm »
Sad na dobrą sprawę nie mam nic przeciwko zeszytom najlepiej przynajmniej 48 str ale niech nawet będą 24 str ale za przystępną cenę natomiast mandra ma dosyć wygurowane ceny.Natomiast połowa na forum może odzwierciedlać acz nie musi połowę czytelników mandragory  jeżeli tak to wtedy sprzedaz zeszytów maleje drastycznie powiedziałbym.

Offline Inszy

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 12, 2003, 02:31:27 pm »
Co ciekawe, wielu ludzi czyta zeszyty Mandry w Empikach bo są cienkie (jeśli chodzi o ilość stron, w jakość nie wnikam ;) ), ale już albumy głupio im tak przerabiać i wolą kupić :D
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline graves

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 12, 2003, 04:06:14 pm »
Cytat: "LOGAN"
Natomiast połowa na forum może odzwierciedlać acz nie musi połowę czytelników mandragory  jeżeli tak to wtedy sprzedaz zeszytów maleje drastycznie powiedziałbym.

Skoro i tak nie jesteśmy reprezentatywni -to tą połową na forum nie ma się co przejmować ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline yaro444

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 12, 2003, 06:15:20 pm »
Cytat: "LOGAN"
Co nie zmienia faktu że tak sie nie robi na zachętę mogła mandragora wydać cały pierwszy zeszyt w cenie 8 zł a potem wydawac je już normalnie to znaczy 24 str za 8 zł.podejrzewam że jakośćią mandra semica nie przebije od numeru 7 do bodajże 14 semic wydawał go na kredzie i do tego z lakierowaną okładą 48str za o wiele mniejszą cene niż mandra i mimo tego Spawn się na rynku nie przyjął.


Jasne. Jak się tak jak Marvel wydaje co miesiąc 50 tytułów, od kilkunastu do ponad 1000 tysięcy nakłądu kazdy i to już od 40 lat, to można nawet dawać komiks za 9 centow (vide specjalne wydania Fantastic Four, Hulk) ale w sytuacji młodego i małego wydawnictwa zza wisły samo wydawanie Spawna, który upadł juz niegdyś, jest ryzykownym ktokiem. uszanujcie to ze ktoś chce się podjac takiego wyzwania i nie jęczcie (przynajmniej nie za głośno  :P ) że ktoś chce podzielić numer na dwie części.
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline Inszy

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 12, 2003, 08:30:45 pm »
Pocieszmy się tym, że nie wydadzą każdej strony osobno (ale kto wie, może kiedyś?) ;)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Borys

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 13, 2003, 10:25:12 am »
Mówcie sobie co chcecie, ale ja się stęskniłem za starym poczciwym Alem i jak tylko wystarczy mi kasy to będę go kupował.A wracając tu do tematu jakości wydania, to według mnie gwoźdxiem do trumny Spawna z TM-Semica (a może juz Fun media?) była bardzo słaba jakosć pod koniec. Przecież niektóre strony tam były zamazane, nieostre i mało czytelne. Nie twierdzę przez to, że musi być ful wypas i najwyższej jakości, ale minimum przywoitosci należy zachować.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline hans

SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 13, 2003, 10:42:40 am »
Cytat: "Borys"
Mówcie sobie co chcecie, ale ja się stęskniłem za starym poczciwym Alem i jak tylko wystarczy mi kasy to będę go kupował.A wracając tu do tematu jakości wydania, to według mnie gwoźdxiem do trumny Spawna z TM-Semica (a może juz Fun media?) była bardzo słaba jakosć pod koniec. Przecież niektóre strony tam były zamazane, nieostre i mało czytelne. Nie twierdzę przez to, że musi być ful wypas i najwyższej jakości, ale minimum przywoitosci należy zachować.


A slaba jakosc edytorska byla wynikiem obnizenia sie jakosci samej tresci. Czesc ludzi przestalo kupowac => mniejszy naklad => wieksza cena lub gorszy papier. Rzeczywista przyczyna upadku byla nuda ziejaca z komiksu.

marucin

  • Gość
SPAWN Z MANDRAGORY!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 13, 2003, 11:18:19 am »
oj wielka nuda i wydanie teog przez mandre na super papierze tego wcale nie zmieni

 

anything