trawa

Autor Wątek: Cykl o Bazilu Złamanym Ogonie  (Przeczytany 4562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline High Elf

Cykl o Bazilu Złamanym Ogonie
« dnia: Listopad 08, 2003, 06:35:24 pm »
Czytał to ktoś? Wg. mnie to super książka - prosty język, super opisy bitew...
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Smok_Marek

Cykl o Bazilu Złamanym Ogonie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2003, 03:38:31 pm »
Owszem, pierwszy tom też przypadł mi do gustu.
Tylko... no właśnie, to jest cykl, a jak to zwykle z cyklami bywa o równy poziom ciężko zachować. Bohaterowie przeżywają niebezpieczne przygody, tylko nieco to nuży po kolejnym tomie, kiedy po wielkch bojach z coraz bardziej wymagającmi przeciwnikami, mam śiadomość, że w następnej części znowu będą zajmować się tym samym.
Ale pierwszy tom polecam wszystkim (nie tylko miłośnikom smoków).
Z początku wydaje się jakoby "Bazil Złamany Ogon" był pozycją z gatunku fantasy humorystycznej (dalekiej jednak od prachetowskiej), wnet okazuje się, że jest to pełnokrwista powieść pełna intryg, heroicznych wyczynów i magii, jest też wątek miłosny. Lektura trzyma w napięciu do samego końca.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline High Elf

Cykl o Bazilu Złamanym Ogonie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2003, 12:15:06 pm »
Nareszcie odpowiedź!!! Wg. mnie nowe przygody nie są takie monotonne... PATRZ SMOK NA KRAŃCU ŚWIATA, lub mniej oryginalne smoki Argonathu.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)