Autor Wątek: Martixy 2&3  (Przeczytany 49344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 25, 2003, 10:25:33 am »
Cytuj
Chyba że ktos lubi batmana, gwiezdne wojny i wojownicze żółwie ninja

Co masz do Gacka, Hana Solo i Turtlesów? :D

Offline Baldwin

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 25, 2003, 10:53:26 am »
No i podobno akcja nawego Matrixa urywa sie zupełnie niespodziewanie, w połowie, tego co idzowie powinni zobaczyć.Prymitywne zagranie zmuszające widzów do wybrania sie na trzecią część...

Offline adiego

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 25, 2003, 11:05:27 am »
Tia... Koncowka iscie zaskakujaca. Neo... A nie bede mowic. W kazdym razie cos strasznie podobnego jak w Imperium kontratakuje (sugerujace CDN;-)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Baldwin

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 25, 2003, 11:28:38 am »
Troche to nie fair.Potwierdza tylko teze,że kolejne Matrixy zostały nakręcone dla pieniędzy.

Offline Kormak

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 25, 2003, 11:29:27 am »
Morfeusz zostaje zamrożony w karbonicie? Vader jest ojcem Neo?

adiego, nawet ta wzmianka o Imperium Kontratakuje to już jest lekki spoiler, nieładnie  :wink:

Offline Spajder

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 25, 2003, 02:39:33 pm »
Zapomniałem o tym wspomnieć. Moim zdaniem, ta wyszydzona wcześniej na tym forum scena tańca w Syjonie, była moim zdaniem świetna. Jeden z fajniejszych momentów w filmie.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline ICARIUM

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 25, 2003, 04:30:37 pm »
Cytuj
Dla tych co już oglądali:
Neo i Strażnicy
Wątek Morfeusza, Locke`a i Pani Kapitan "Młota"
Sposob ratowania Trinity.

Co złego w scenie ze Strażnikami? Jest to scena dająca do myślenia.
Wątek Locke'a, Morfeusza i pani kapitan ma na celu dodanie charakteru i głębi bohaterom. Jest dobrym tłem, które ukazuje jakie są związki przyczynowo-skutkowe, które sprawiły, że relacje pomiędzy tą trójką są takie, a nie inne. To również jest oczywiste. Tym bardziej, że rola emocji i uczuć jest w tym filmie bardzo podkreślona. Widocznie nie wszyscy zdołali to zauważyć.
Sposób ratowania Trinity-co w nim złego? Neo w Matrix ma przecież boskie moce.
Cytuj
Nie będe mówił dokładnie, ponieważ nie chce psuć tym co nie widzieli możliwości pośmiania się z głupoty tego filmu.

Należy także wspomnieć, że w filmie jest wiele różnorakich pseudointelektualnych rozwarzań z serii "Czasem jak gadam sam ze sobą to jestem taki mądry, że sam się nie moge zrozumieć"

"Odrzucenie(wyparcie) typowo ludzka reakcja". Czy wiesz w ogóle kto to powiedział? Przedstaw jakieś argumenty, bo na razie ich brak. Powiedz dlaczego ten film jest zły i głupi.
Nie chcę Cię urazić, ale uważam, że nie po prostu nie zauważyłeś głębi w tym filmie. Matrix:Reaktywacja zwyczajnie Cię przerósł. Wiesz chociaż, w którym momencie następuje wyraźne nawiązanie do b. ważnych elementów mitu gnostyckiego? Wiesz chociaż co wg. maszyn jest najważniejszym czynnikiem sprawiającym, że ludzkie działania można przewidywać i kontrolować? Wiesz jakie sceny tę informacje przekazują?
 
Cytuj
No i podobno akcja nawego Matrixa urywa sie zupełnie niespodziewanie, w połowie, tego co idzowie powinni zobaczyć.Prymitywne zagranie zmuszające widzów do wybrania sie na trzecią część...

Nikt Cię do niczego nie zmusza. Z Twojej wypowiedzi wynika, że filmu nie widziałeś. Więc powstrzymaj się od wydawania wyroków:). Matrix 2 skończył się w momencie, gdy wyczerpały się wątki będące wprowadzeniem do 3 części. Byłoby głupotą sądzić, że w 2 części wszystko zostanie pokazane. Przecież to jest trylogia.
Cytuj
Troche to nie fair.Potwierdza tylko teze,że kolejne Matrixy zostały nakręcone dla pieniędzy.

Co Ty nie powiesz... A ja zawsze sądziłem, że Hollywood to jedna wielka organizacja filantropijna. Pozbawiłeś mnie złudzeń.  Mówiąc serio-ręce opadają kiedy czytam takie wypowiedzi.
Cytuj
Zapomniałem o tym wspomnieć. Moim zdaniem, ta wyszydzona wcześniej na tym forum scena tańca w Syjonie, była moim zdaniem świetna. Jeden z fajniejszych momentów w filmie.

A ja uważam, że to najgorsza i najbardziej żenująca scena( szczególnie moment, w którym kolesie doskakują do bębnów). Na siłę dodano coś w rodzaju techno, seks i zmysłowość. Od kiedy to w takich miejscach organizuje się imprezy? Mieszkańcy Syjonu zachowują się jak barbarzyńcy. Dla mnie ten film zaczyna się od rozmowy z Wyrocznią.
a tego posta czeka mnie chłosta.

Anonymous

  • Gość
Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 25, 2003, 05:03:55 pm »
ten film moga w pelni pojac tylko osoby, ktore zajmuja sie programowaniem, dla innych bedzie "przegiecie tu, przegiecie tam" - choc nie trzyma genialnie wyblaklego klimatu jedynki, fakt;

a przepowiednia jako "exception handling" w programie ... genialne - wielu szaraczkow przestalo w tym momencie rozumiec film ;)

koniec wskazuje na to, ze Zion jest rozszerzeniem Matrixa

Offline Baldwin

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 25, 2003, 06:21:28 pm »
Cytat: "ICARIUM"
.  Mówiąc serio-ręce opadają kiedy czytam takie wypowiedzi.


Tylko niech Ci nie opadną zbyt nisko.Bo jak to będzie wyglądało?

Offline adiego

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 25, 2003, 06:54:10 pm »
A mi opadaja jak ludzie, tacy jak Wy zaczynaja sie klocic.
Poruszacie temat, potem sie krytykujecie... Zaraz wszyscy zaczna siebie "wyzywac", tworzyc grupki i przechodzic na jedna ze stron... Czy tak wlasnie ma wygladac to forum i ten temat?
Mysle, ze kazdy ma prawo wyrazic swoja opinie i ewentualnie skomentowac czyjas, z ktora sie nie zgadza. Jednak w taki sposob aby nie wywolywac wojny. Dajcie sobie po razie (na privu oczywscie)  badz zawiescie bron i dajcie w spokoju wypowiadac sie pozostalym forumowiczom, OKI?
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Rhobaak

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 25, 2003, 08:14:23 pm »
Cytat: "2dope"
a przepowiednia jako "exception handling" w programie ... genialne - wielu szaraczkow przestalo w tym momencie rozumiec film ;)

Zauważ, że w Matrixie pełno jest takich odpowiedników: agenci jako odpowiednik Gibsonowskiego lodu, prawie dosłownie potraktowane 'furtki' programistów, 'ochroniarz' Wyroczni itd., więc nie jest to taki rewolucyjny pomysł.
Cytat: "2dope"
koniec wskazuje na to, ze Zion jest rozszerzeniem Matrixa

Nie tylko koniec - przypomnij sobie agenta Smitha 'infekującego' jednego z 'wyzwolonych' i podnoszącego słuchawkę...

OK, ale może nie spoilerujmy na razie, przynajmniej dopóki wszyscy zainteresowani nie obejrzą filmu...
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Rhobaak

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 25, 2003, 08:21:02 pm »
Cytat: "Spajder"
Zapomniałem o tym wspomnieć. Moim zdaniem, ta wyszydzona wcześniej na tym forum scena tańca w Syjonie, była moim zdaniem świetna. Jeden z fajniejszych momentów w filmie.

Sceny w Zion, a szczególnie ta z tańcem w świątyni, sprawiły, że bardziej zrozumiałem decyzję Cypher'a...
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Spajder

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 26, 2003, 08:08:59 am »
A którą dokładnie. Sorki, ale zawsze mam problem z zapamiętywaniem pseudonimów bohaterów.

To rozwiązanie z zapętleniem było świetne, teraz dopiero będzie zagwozdka do trzeciej części.

Ta kwestia ze Smithem to już chyba inna bajka. Pobieżnie zostało wytłumaczone, że nie jest już agentem, gdyż Neo go zmienił. W takim razie mógł znaleźć sposób, żeby wejść w ludzki umysł. Tu kończyłby się film o komputerach. Matrix w matrixie to byłoby niewybaczalne przegięcie. Z tego co słyszałem, trójka ma nawiązywać do UFO - choć może to pogłoski.

Aha, czekałem na trailer trójki przez ten cały czas wyświetlania napisów, by ten okazał się żenująco krótki i nie bardzo zachęcał do przyjścia na część trzecią. Pojedynek ze Smithem? Tylko jednym.

A scenka podobala mi się pewnie dlatego, bo skojarzyła mi się z tańcem na ulicach Arrakin w Bóg Imperator Diuny.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline wiśnia

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 26, 2003, 12:07:19 pm »
Cytat: "Spajder"
A którą dokładnie. Sorki, ale zawsze mam problem z zapamiętywaniem pseudonimów bohaterów.


chodzi tu o zdrajce z pierwszej czesci i jego decyzje o zradzie.
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Rhobaak

Matrix 3: Rewolucje
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 26, 2003, 12:54:00 pm »
Cytat: "Spajder"
Ta kwestia ze Smithem to już chyba inna bajka. Pobieżnie zostało wytłumaczone, że nie jest już agentem, gdyż Neo go zmienił. W takim razie mógł znaleźć sposób, żeby wejść w ludzki umysł. Tu kończyłby się film o komputerach. Matrix w matrixie to byłoby niewybaczalne przegięcie.


- - -  S P O I L E R  _ W A R N I N G  - - -

Wydaje mi się, że zmiana, którą Neo w nim wywołał polegała na uwolnieniu od pierwotnych założeń i ograniczeń, jakie narzucał mu program Matrixa. Smith stał się zbuntowanym, niezależnym programem, wirusem, podobnym do choćby do Bliźniaków. Wydaje się, że odkrył, że Zion i świat zewnętrzny jest też częścia symulacji i po prostu przeniósł swój program poza podstawowy jej zakres (mniej więcej tak samo jak agenci 'wcielali się' w inne osoby). To też tłumaczyłoby brak śladów kilkukrotnej odbudowy Zionu i zniszczenie Sentineli przez Neo, a także całkowicie bezsensowny pomysł pozyskiwania energii z ludzkich organizmów przez maszyny. Nie wiem, ile z tych moich wywodów się potwierdzi, ale IMHO ma to sens:) Oczywiście czekam na (konstruktywną) krytykę:)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

 

anything