trawa

Autor Wątek: Najlepszy Batman  (Przeczytany 40361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Najlepszy Batman
« dnia: Listopad 01, 2003, 03:45:19 pm »
Który z filmów z Batmanem podoba wam sie najbardziej i dlaczego?
Oraz wszystko inne co chcielibyście powiedzieć/napisać o Batmanie. Ruszamy!

Offline krytyk

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2003, 03:50:24 pm »
Jak dla mnie to niema jak "Batman" (1989) bo:
1) super obsada - Nicholson (rewelacja), Basinger (mniam, mniam :wink: ) i Keaton
2) reżyseria Burtona i ten rewelacyjny klimat który potrafił stworzyć

Offline Oski86

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2003, 05:00:04 pm »
Batman jako bohater mi nie pasuje. :evil:
Człowiek nietoperz budzi we mnie bardziej litość niż strach a jego strój... no cóż jest śmieszny. Z resztą co to za bohater nie mający żadnej super mocy? Nie wiem może tylko mnie się tak wydaje bo wychowałem się na herosach Marvel'a :P
e are all gonna die anyway...

Offline krytyk

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2003, 05:12:30 pm »
Cytat: "Oski86"
Z resztą co to za bohater nie mający żadnej super mocy? Nie wiem może tylko mnie się tak wydaje bo wychowałem się na herosach Marvel'a :P


Jak dla mnie to Batman właśnie jest bohaterem, bo musi sie o wiele bardziej starać od takiego powiedzmy Supermen który może wszystko. Powiem ironicznie- Wielki mi heros, skoro ma aż taka przewagę nad przeciwnikami. Batman to prawdziwy CZŁOWIEK zaplątany w sytacje która przerasta innych, a on walczy. Zwycieża innych i ... SIEBIE.

Offline Azel

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2003, 06:02:03 pm »
zdecydowanie jedynka, zaraz później dwójka. o reszcie wolę sie nie wypowiadać
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline dawidos

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2003, 08:07:12 pm »
Najlepszy Batman I z Nicholsonem, Keatonem i Basinger. Rewelacyjny klimat, świetna scenografia, niezłe efekty specjalne i nastrój - taki ponury, mroczny. Bardzo dobra jest też dwójka - wkońcu ta sama obsada, ci sami twórcy i ten sam nastrój. Batman Forever - ujdzie jeszcze. Ale Batman i Robin - staram się o nim zapomnieć.

Pozdrawiam
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline Oski86

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2003, 09:32:22 pm »
Cytat: "krytyk"


Jak dla mnie to Batman właśnie jest bohaterem, bo musi sie o wiele bardziej starać od takiego powiedzmy Supermen który może wszystko. Powiem ironicznie- Wielki mi heros, skoro ma aż taka przewagę nad przeciwnikami. Batman to prawdziwy CZŁOWIEK zaplątany w sytacje która przerasta innych, a on walczy. Zwycieża innych i ... SIEBIE.


Uuu BIG MISTAKE. Superman ma przewagę nad przeciwnikami ? Nie powiedziałbym. Zawsze znajdował sobie godnych. Nie mówię tu o knypkach rabujących banki bo ci nie są wyzwaniem nawet dla człowieka nietoperza. Ale czy batman dałby sobie radę powiedzmy z Lobo ? ( i nie mówię tu o komiksie Lobo vs Batman bo tam sprawa została przedstawiona nazbyt jajcarsko) albo z panem o wdzięcznym imieniu Masakra ? Zrobiliby oni z nietoperka kompost nie ruszając palcem w bucie, dla Superman'a także stanowili nielada wyzwanie do pokonania.
Co do rozważań filozoficznych, pokonywania trudności psychicznych to żaden heros nie jest unikatem, Superman również przez to przechodził w serii "The death of Superman" i z cudem uniknął objęć śmierci.
e are all gonna die anyway...

Offline Raven

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2003, 10:50:15 pm »
Mi najbardziej się podobała druga część Batmana. Po prostu niesamowity klimat. jedynka też była niezła, ale coś mi w niej nie odpowiadało, tym nie mniej też była niezła. Reszty nie komentuje.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Voytek

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2003, 02:25:01 pm »
taaaa... wiadomo , to kazdy wie !Jak nie jedynka to dwojka.Ja oddaje glos na nr. 2  bo catwoman mnie podnieca :P

p.s. z niecierpliwoscia czekam na kolejna fascynujaca ankiete krytyka :wink:
ex, Drugs & CS!

Offline krytyk

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2003, 03:07:40 pm »
Cytat: "Voytek"
p.s. z niecierpliwoscia czekam na kolejna fascynujaca ankiete krytyka :wink:


Zawsze czuje sie wzruszony jak ktoś docenia mój  wkład w ożywienie tego forum, poprostu wzruszenie odbiera mi mowe :wink:

Offline Zamorano

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2003, 07:43:42 pm »
Batman jest zdecydowanie najciekawszym z superbohaterów a to dlatego ,że wywodzi się z powieści gangsterskiej i czarnego kryminału. Jest to zdecydowaniwe najbardziej złozona postać z całej plejady tego gatunku. Przeciwnicy też są ciekawie pomyslani. No i klimat. Zdecydowanie dwa pierwsze Batmany Tima Burtona, tutaj Batman jest prawdziwie Mrocznym Rycerzem. Filmy Schumachera o nim, to rzeźnia , trzeci jeszcze ujdzie w tłoku, natomiast czwarty to już totalnie infantylny debilizm, Mroczny Rycerz potraktowany jak komiks Marvela a to inna zupełnie estetyka .
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline adiego

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2003, 09:49:56 pm »
Jak dla mnie - JEDYNECZKA rzadzi! Niesamowity klimat, obsada bez ktorej nie byloby tego filmu... .
Dwojka wogole mi sie nie podobala;( "Forever" byl calkiem, calkiem.
"Batman i Robin", to faktycznie porazka. Nie zapomne "gietkich" soplow lodu;-) i wersji z polskim dubbingiem;o
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Clayman_

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2003, 06:37:08 pm »
animowany
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline wilk

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2003, 08:31:11 am »
Najlepszy "Powrót Batmana" za klimat, odjechane pomysly i za neoekspresjonizm (o ile mi sie cos nie pokielbasilo)
 :bats:  8)

Offline surmik

Najlepszy Batman
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2003, 09:13:37 pm »
Zaglosowalem na jedynke, a czekam na piatke :D
Pozdrowienia,
Marek