Autor Wątek: Najlepszy film z serii  (Przeczytany 31212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Najlepszy film z serii
« dnia: Listopad 01, 2003, 08:24:33 am »
Jestem w szoku  :wink: że dotąd nikt nie założył tak oczywistego tematu jak ten który z filmów GW(SW) jest najlepsza?

Offline dawidos

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2003, 10:25:54 am »
To ciężkie pytanie dla fana Star Wars. Ostatecznie zaznaczyłem Imperium Kontratakuje. A oto moje lista.

1.Imperium Kontratakuje
2.Powrót Jedi
3.Atak Klonów
4.Nowa Nadzieja
5.Mroczne Widmo.
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline Boodzik

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2003, 10:49:11 am »
Ja tam zagłosowałem na RoTJ. IMHO najfajniejszy... Jest Boba Fett w akcji, Gwiazda Śmierci i pojedynek na miecze w starym dobrym stylu (nie rzadfne podskoki w wykonaniu Yody).
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline krytyk

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2003, 11:08:11 am »
No cóż jako staruszek  :wink: mogę wymienić tylko jeden film "Gwiezdne wojny" - "Nowa nadzieja". Od tego sie wszystko zaczeło i to w jakim stylu!
Rozumiem że dziś ten film troche sie postarzał, normalne jak to z fantastyką, ale kiedyś naprawde żyło sie tym klimatem. Lucas wyczarował nowy wspaniały, wciągający świat i niesamowitych bohaterów.

Offline Voytek

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2003, 12:53:46 pm »
a mi tak naprawde to zadna czesc nie powalila! :twisted:
licze caly czas na epizod 3!wojna klonow , przemiana w vadera - moze byc miodzio...
z dotychczas  powstaly filmow chyba najbardziej cenie Imperium kontratakuje !
ex, Drugs & CS!

Offline Xane'veen

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2003, 07:08:49 pm »
RotJ bez dwóch zdań :). Nie ma to jak spora bitwa kosmiczna z dużą dawką desperacji
agia to mój sojusznik.

Offline krytyk

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2003, 07:29:37 pm »
Zajżałem dziś na:
http://film.onet.pl/30,notowania.html
a tam filmy które zarobił najwiecej czyli można uznać że są/były najpopulrnejsze. Oczywiście są tam też nasze ulubione "Gwiezdne Wojny", ale bardzo zaskoczyła mnie kolejność  wymienianych tam filmów z serii. Jest ona następująca:
3. Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo 922,300,000  1999
10. Gwiezdne wojny                                      797,900,000  1977
16. Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów   648,200,000  2002
19. Gwiezdne wojny: Powrót Jedi                    572,700,000  1983
22. Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje   533,800,000  1980
Ludzie co jest?! Przecież prawie wszyscy ludzie (a już fani na pewno)twierdzą że "Mroczne Widmo" jest najsłabszym filmem z uniwersum GW.
Popatrzcie też na to że tak wychwalane przez dyskutantów "Imperium Kontratakuje" jest na końcu.

Offline Czopek Piotrek

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2003, 09:54:33 pm »
ja w ogole staram sie nie myslec w kategoriach najlepszy, najgorszy, bo patrze na to wszystko jako na jeden dlugi film. w kazdym filmie sa momenty, ktore oglada sie chetniej i te ktore wolalo by sie przewinac po ktoryms tam obejrzeniu. Tak sie sklada ze przewinalbym najwiecej pewnie w ROTJ, bo dopiero koncowka jest wgniatajaca w fotel. Wcale nie uwazam, zeby TPM bylo najgorsza czescia, bo bardzo dobrze moim zdaniem spelnia role poczatku historii. Co wiecej, wydaje sie byc ciekawsza niz ostatni, bardzo podobny knstrukcyjnie do niego epizod. AOTCi ANH sa bardzo gwiezdnowojenne, a wiec bardzo przyjemne w ogladaniu, natomiast ESB mimo swoich niewielkich mielizn (nauka na Dagobah) wydaje sie wprowadzac do historii cos wiecej niz tylko czysta przygoda.
Przy okazji uwielbiam wyglad AOTC - bardzo czesto przywodzi na mysl oldschoolowe filmy z lat 50 i 60. Moje ulubione projekty to klony i statek anakina i amidali.

Offline Voytek

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2003, 07:45:04 am »
Cytuj
Popatrzcie też na to że tak wychwalane przez dyskutantów "Imperium Kontratakuje" jest na końcu.


Wlasnie po tym pozneje sie ze to najlepszy film :lol:
  :vader:  :stormie:  :yoda:
ex, Drugs & CS!

Offline krytyk

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2003, 07:02:22 am »
Cytat: "Voytek"
Wlasnie po tym pozneje sie ze to najlepszy film :lol:
  :vader:  :stormie:  :yoda:


Bardzo lubie "Imperium kontratakuje" i z wielką przyjemnością obejżałem je niedawno znowu, ale tak sobie jednak mysle że gdyby Lucas zaczął wprowadzać nas w śwój swiat od tego właśnie filmu to nie towarzyszyłoby temu aż takie szaleństwo jak "Wojenom Gwiezdnym" - "Nowej Nadziei".

Offline Nabu Nezzar

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2003, 11:10:05 pm »
1. Imperium Kontratakuje - za mroczny kimat i bitwę na Hoth. Vader rulez!!!
2. Atak Klonów - ws umie chyba za efekty specjalne, ach te bitwy:)
3. Powrót Jedi - trzyma niezły poziom oraz bitwa na Endorze.
4. Nowa Nadzieja - za bardzo baśniowe i za łatwo rebelianci poradzili sobie z Imperium:)
5. Mroczne Widmo - Zbyt dziecinny, chociaż Darth maul był wporzo.
url=http://fir.glt.pl]Republika Fantastyki i Rzeczywistości[/url]
Na przeciwstawnym biegunie
LARPy

Offline IkitClaw

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2003, 06:14:14 pm »
Cytat: "krytyk"
Zajżałem dziś na:
http://film.onet.pl/30,notowania.html
a tam filmy które zarobił najwiecej czyli można uznać że są/były najpopulrnejsze. Oczywiście są tam też nasze ulubione "Gwiezdne Wojny", ale bardzo zaskoczyła mnie kolejność  wymienianych tam filmów z serii. Jest ona następująca:
3. Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo 922,300,000  1999
10. Gwiezdne wojny                                      797,900,000  1977
16. Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów   648,200,000  2002
19. Gwiezdne wojny: Powrót Jedi                    572,700,000  1983
22. Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje   533,800,000  1980
Ludzie co jest?! Przecież prawie wszyscy ludzie (a już fani na pewno)twierdzą że "Mroczne Widmo" jest najsłabszym filmem z uniwersum GW.
Popatrzcie też na to że tak wychwalane przez dyskutantów "Imperium Kontratakuje" jest na końcu.


Proste:
Mroczne Widmo- po 25 latach wszyscy na to czekają. Nie tylko starzy fani ale także ich dzieci. Wszyscy się zawodzą
ANH- Pierwsza część rewolucja! nowa jakość
AotC- Wszyscy sie zawiedli na TPM, myślą, że będzie git. Znowu idą starzy fani i ich dzieci
RotJ- znowu rewolucja FXów! A do tego "koniec sagi"
TESB- druga część- wszyscy myślą że będzie syf. Poza tym klimat nie wszystkim musi odpowiadać.
To jest proste...
PZDR
ikit
PS.: The best jest of course TESB

Offline ciuk

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2004, 06:57:27 am »
jakiekolwiek rankingi "kasowe" nie mają tu zastosowania,
teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej niż ponad 20 lat temu,
choćby cała "pozakinowa"kampania reklamowa,poza tym teraz do kina chodzi więcej ludzi niż kiedyś,no i mamy dziś vhs i dvd,a to też
jakby nie było napędza kasę,

dla mnie,człowieka,który,że tak powiem wychował się na epizodach IV-VI,
kiedy czekało się z zapartym tchem na kolejną część,kiedy życie wypełniała cała masa spekulacji i domysłów co będzie dalej,bezkonkurencyjne pozostają właśnie te części,a zwłaszcza NH,

powiem szczerze - "Mroczne Widmo" i "Atak klonów"(czy raczej klownów,
jak mówią niektórzy ;)w ogóle nie powinny powstać w takiej formie,
to przecież efekciarstwo i tandeta pierwszej maści!
żadnego dreszczyku i zainteresowania fabułą,efekty w efektach,a w tych
kolejne.....

cóż....znak czasów :((
..de gustibus non est disputandum...

Offline Gaweł

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2004, 06:56:32 pm »
Patrząc pod względem techniki wykonania, wieku, postępu techniki i niewątpliwie trzymania w napięciu to zdecydowanie wygrywają chyba starsze części... Wahałem się pomiędzy kontratakiem Imperium a powrotem Jedi, powrót Jedi i finałowa bitwa jest the best :)
Oczywiście IMHO  :giggle:
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline Manfred

Najlepszy film z serii
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2004, 10:46:43 am »
Ja najbardzeij lubie RotJ uwielbiam duże bitwy w przestrzeni (ach te symulatory)
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm