Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 13, 2018, 09:15:46 pm »
Amsterdream: " Ja wysiadam, chyba za stary robię się na takie rzeczy"
 
Miałem identyczne odczucia i dlatego po drugim tomie, pomimo znacznej sympatii dla Człowieka ze Stali, pożegnałem się z tą serią. Rozumiem, że DC musi dbać o nowych, młodszych wiekiem czytelników ale w tym akurat przypadku przedobrzyli. Tyle z tego, że w "Action Comics" póki co pod tym względem dostrzegalnie lepiej.

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 13, 2018, 10:04:21 pm »
Mam to samo co koledzy  :smile:
Tyle z tego, że w "Action Comics" póki co pod tym względem dostrzegalnie lepiej.
U mnie to samo. Podobno od trzeciego tomu Supek obniża znacznie loty (zahacza o anteny  :smile: ) to może mi podejdzie bardziej.

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 14, 2018, 01:03:18 am »
A ja się zupełnie nie zgadzam. Postać eSa jak i pozostałych członków rodziny kryptończyka jest bardzo ładnie rozwijana w tym runie (ja tego nie dzielę na tomy bo czytałem w OHC, ale "tom" 2 podobał mi się chyba nawet bardziej). Zarzutów typu, że DC kreuje tę historię pod "młodszego czytelnika" to już w ogóle nie rozumiem. Nie pasuje wam, ok miejcie odwagę się do tego przyznać, a nie dorabiajcie teorie na siłę. Ja uważam, że jest zupełnie na odwrót. To właśnie gówniarze będą oczekiwać walk Superczłeka z robotami w kosmosie czy wielkimi małpami i Millerowsko-Moore'owego "mroku", czy też pseudo "głębi". W runie Tomasiego przede wszystkim liczą się relacje między członkami rodziny. Ktoś parę postów wcześniej porównał lekturę do Visiona Toma Kinga. Action Comics z Rebirth to z kolei takie niezobowiązujące naparzanko z rajtuzami i jeżeli miałbym użyć waszego stwierdzenia to bym powiedział, że właśnie ten run spodoba się młodszemu odbiorcy.

Nawiasem mówiąc, nie obraź się ale śmieszy mnie już trochę postawa Amsterdream. Jesteś jakimś masochistą? W przeciągu roku albo i 2 lat każda Twoja opinia na temat czegokolwiek z aktualniejszych rajtuzowców Marvela/DC jest skrajnie negatywna. Jest sens się tak katować? Czerpiesz jakąś ukrytą przyjemność z bezustannych rozczarowań? Ja bym olał temat i wziął się za "ambitniejsze" dzieła z innych wydawnictw.

Tom drugi naszpikowany jest także historiami np. ta o "wyspie dinozaurów", które odwołują się do innych dzieł i puszczają oko do czytelnika. Jeżeli nie zrozumiałeś z jakich to odsyłam do filmiku, który to ładnie wytłuścił.

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 01:12:21 am wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 14, 2018, 06:56:49 am »
Action Comics z Rebirth to z kolei takie niezobowiązujące naparzanko z rajtuzami i jeżeli miałbym użyć waszego stwierdzenia to bym powiedział, że właśnie ten run spodoba się młodszemu odbiorcy.
To chyba czytałeś tylko pierwszy tom  :smile: Od trzecich tomów Action Comics raczej zbiera lepsze oceny i recenzje od Supermana.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 06:59:56 am wysłana przez JanT »

Offline sum41

Odp: Superman
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 14, 2018, 07:30:47 am »
Sporo ludzi wymaga aby każdy tom czy nawet zeszytówka to było dzieło na miarę Watchmen i trochę już zapominaja że to miała być rozrywka i zabawa - dla mnie DC Rebirth jest ciekawe bardzo i biorę wszystko co daje Egmont w przeciwieństwie do Marvel Now nic już niestety od kilku lat nie kupuje z Marvela za duży bałagan i ciągłe jedynki ;/

W czasach TM Semic braliśmy wszystko ze śliną na gębie ...  :smile:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline miragepl89

Odp: Superman
« Odpowiedź #635 dnia: Marzec 14, 2018, 12:20:40 pm »
Ależ w Was dużo agresji... Ale wiecie, że każdy ma swój własny gust i może mieć prawo do własnego zdania? :smile:

Ja doskonale rozumiem zarówno post amsterdreama, jak i Antari'ego. Ten Supek z Odrodzenia jest dość specyficzny. Choćby dlatego, że nie są to ciągłe historie, które lecą przez kilka zeszytów, a często pojedyncze "odcinki", niczym w serialu telewizyjnym. Tomasi podchodzi do Supka po swojemu i trudno mu odmówić oryginalności. Uważam, że zwyczajny nastolatek takimi historiami może się po prostu szybko znudzić i zniechęcić, jeśli faktycznie oczekuje nawalanki. Z drugiej strony u Tomasiego osoba lubiąca komiksy z serii "MAX" nie ma co tutaj szukać. Bo Superman z Odrodzenia jest ładny, kolorowy, miły, niczym faktycznie z filmów dla dzieci.

Mnie te historie Superboya nie przekonały zupełnie i jeśli stylistyka i scenariusz kolejnych tomów będzie podobna, przerzucę się wyłącznie na AC. Ale zdaje sobie sprawę, że da się w tej historii odnaleźć coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka (relacja ojciec-syn, więzy rodzinne itp.). Tylko, że np. dużo strawniej jest to wg mnie pokazane np. w Ms Marvel.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Superman
« Odpowiedź #636 dnia: Marzec 14, 2018, 03:03:19 pm »
  Mi również się nie spodobał, mocno z tego powodu, że kilka osób poleciło mi go jako pancerną pięść Rebirth a miałem zamiar, kupować tylko jedną serię. Te relacje Supermana z rodziną to jedyny pozytywny punkt tego komiksu, natomiast od strony akcji jest bardzo słabo SPOILER: Superman przenoszący Lois i małego w batyskafie na Księżyc do tajnej bazy Batmana to żadne puszczenie oka do czytelnika, tylko jeden wielki krzyk "spójrz jaki ja jestem idiotyczny!!!!!!!" a Lois bijąca się z Eradicatorem w pancerzu Batmana to kropki przy tych wykrzyknikach (no właśnie pancerz Batmana, natychmiast przypomniało mi się dlaczego przestałem kupować Nietoperza za czasów TM-Semic) KONIECSPOILERU. Ja zakończyłem swój romans z tą serią na pierwszym tomie. I jeszcze te paskudne rysunki, fuj.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #637 dnia: Marzec 14, 2018, 06:58:02 pm »
Sum41: "Sporo ludzi wymaga aby każdy tom czy nawet zeszytówka to było dzieło na miarę Watchmen i trochę już zapominaja że to miała być rozrywka i zabawa"
 
Nie wiem jak pozostali Koledzy ale ja na pewno nie spodziewałem się komiksu na miarę utworu Moore'a, który wspominasz i ogólnie pozytywnie oceniam "DC Odrodzenie" (w tym zwłaszcza "Wonder Woman" i "Aquamana"). Co więcej uważam, że Tomasi poradził sobie z powierzonym zadaniem, tyle że tytuł był/jest adresowany do innego czytelnika niż ja. Mnie te ojcowsko-synowskie relacje nie grzeją bo za bardzo jestem skażony tym co John Byrne i Roger Stern wyrabiali z Superem trzy dekady temu. Nie przeskoczę już tego. Dlatego czytelnikom zadowolonym z pracy Tomasiego życzę kolejnych miłych odczuć z lektury, a sam ograniczę się póki co do śledzenia losów "eSa" w "Action Comics".

Offline amsterdream

Odp: Superman
« Odpowiedź #638 dnia: Marzec 14, 2018, 08:55:36 pm »
W runie Tomasiego przede wszystkim liczą się relacje między członkami rodziny.

No i fajnie, że są te relacje tylko dlaczego takie płytkie? Psychologia postaci w tym komiksie to poziom trudnych spraw. To, że komiks nawiązuje w jednej historii do Nowej Granicy nie czyni go od razu dobrym. Przez większość tego zeszytu Superman naparza się z wielką małpą i innymi absurdalnymi potworami. Poza tym z tego co pamiętam, w Nowej Granicy były tylko dinozaury. Punktem kulminacyjnym jest moment w którym Kapitan Storm rzuca tekst "Nie tylko ty umiesz latać" i wsiada na wielkiego pterodaktyla a potem opowiada jak go oswoił :lol: . Mimo wszystko najbardziej infantylna była historia z Robinem.

W przeciągu roku albo i 2 lat każda Twoja opinia na temat czegokolwiek z aktualniejszych rajtuzowców Marvela/DC jest skrajnie negatywna.

Marvel i DC wydawali kiedyś komiksy w linii All-Ages (nawet Egmont wydał parę tomów), które były skierowane do młodszych czytelników. Obecnie odnoszę wrażenie jakby komiksy z głównego uniwersum dostosowały się do tej linii wydawniczej. Praktycznie całe Odrodzenie wpasowuje się ten schemat. Dzisiaj już prawie nikt nie pisze komiksów superhero na poważnie, wszędzie mamy żenujący humor i mruganie okiem do czytelnika. W kinie to samo. Ktoś wcześniej pisał, że komiksy superbohaterskie wróciły do korzeni a dla mnie po prostu cofnęły się w rozwoju.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #639 dnia: Kwiecień 18, 2018, 05:37:36 pm »

Offline Murazor

Odp: Superman
« Odpowiedź #640 dnia: Lipiec 11, 2018, 08:04:09 pm »
Skonczylem 3 tom Supermana i hmmm dziwny byl to komiks. 1 zeszyt jest świetny zdecydowanie najlepszy w tym zbiorze. Dalej mamy glowne danie tego wydania i tutaj historia jest... nijaka. Jedna wielka papka z ktorej kompletnie nic nie wynika. Calkowicie zmarnowany potencjal historii. I na koniec mamy zeszyt ktory ponownie moze sie podobac. Zreszta jest to jedyny gdzie na dluzej pojawia sie Superboy.

Rysunki jak zawsze w twj serii na wysokim poziomie. Odpowiednie to superhero i momentami na dluzej mnie przy sobie zatrzymywaly.

Ogolnie najslabszy tom tej serii poki co, ale wciaz jest to przyjemna lektura.

Odpowiem i od razu pobawię się w moda, przerzucając opinie do odpowiedniego wątku ;)

Też niedawno skończyłem 3 tom i mam bardzo podobne uczucia. Pierwszy zeszyt (annual) i gościnny występ Swamp Thinga ma (chyba) zacząć wyjaśniać jak, skąd i po co ten Superman istnieje. Jest tam "mini odrodzenie", które oczyszcza eSa, ale wg mnie jest okropnie miałkie.

Następnie główna historia tomu- porwania Supermanów z całego multiwersum. Podobno jest to skrócony opis działania wszechświatów (bazujące na Multiversity Morissona), ale ja się i tak gubiłem, żaden z nowych bohaterów mnie nie zaciekawił, więc raczej średnia historia.

Na koniec został zeszyt z Superboyem, który jest chyba najlepszym do tej pory. Świetnie poprowadzona historia, delikatnie wpadająca w horror. Super pokazane relacje i odczucia bohaterów, klimatyczne rysunki. Perełka po prostu. Jeżeli komuś nie podchodzi Superman z Odrodzenia niech kupi tom 3 i wyrwie ten zeszyt, bo warto ;)

Offline Burizleif

Odp: Superman
« Odpowiedź #641 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:02:29 am »
AC #1000 będzie wydany u nas osobno, czy Egmont doklei do 5 tomu?

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #642 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:12:13 am »
Nic jeszcze nie wiadomo. Wcześniej mnie ciekawi cze Effect Oz dołączą do numeracji Action Comics  :smile:

Offline Burizleif

Odp: Superman
« Odpowiedź #643 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:21:47 am »
To byłoby trochę kiepskie :lol: .

Offline Maragast

Odp: Superman
« Odpowiedź #644 dnia: Sierpień 23, 2018, 02:06:37 pm »
Mam takie pytanie odnośnie Supermana z czasów TM-Semica:
Co się stało z Supergirl Matrix? Zginęła w jakiejś walce czy odleciała w kosmos???

 

anything