trawa

Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Superman
« Odpowiedź #600 dnia: Październik 02, 2017, 09:38:22 am »
No to gratulacje! Jak oceniasz historie zawarte w powyższym omnibusie: warto się z nimi zapoznać, czy jednak odpuścić?

Miałem dystans do Supermena  na początku gdy wchodziłem w komiksy teraz jest w moim top10 co do historii to poziom rózy najabrdziej mi przypadły do gustu historie z eSem w kosmosie - co do strony wizualnej stara poczciwa kreska.

Najwięcej komiksów (pochwale się że mam z około chyba nie wiem ponad 7 tys zeszytówek ) mam z lat 70, 80 i 90tych reszta wyrywkowo bo w nowszych produkcjach brak juz jak dla mnie klimatu i to urealnianie mnie wkurza.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline LordDisneyland

Odp: Superman
« Odpowiedź #601 dnia: Październik 02, 2017, 07:55:51 pm »
Mam pytanie- czy Superman współtworzony przez Johna Cleese jest naprawdę tak kiepski? Ktoś z was czytał "TrueBrit"?

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #602 dnia: Październik 08, 2017, 02:21:26 pm »
Dołączam się do zachwytów (może niekoniecznie na tym forum) nad Supermanem z Odrodzenia. Dawno żadna lektura nie wywołała u mnie takiego zachwytu od pierwszego czytania. To wspaniałe, że autorzy nawet z tak banalnej, pretekstowej historii jak podróż eSa na wyspę olbrzymich dinozaurów, potrafią wyciągnąć wiele. Fabuła wkracza na nowy poziom gdy synowie eSa i Gacka po raz pierwszy się ścierają. Superman z Odrodzenia stoi moim zdaniem na zupełnie innym poziomie niż np. Batman Kinga. Słowa uznania okazały się ani trochę nie przesadzone. Myślę, że dobrą decyzją byłoby teraz wydanie uzupełniającej serii Super Sons.

Przy okazji ustosunkuję się do zarzutu częstej zmiany rysowników, który tu wcześniej padł. Moim zdaniem wszyscy rysownicy spisali się świetnie i ich prace stoją na bardzo dobrym poziomie. Nie jestem w stanie wskazać, które prace uważam za lepsze. Nie mamy tu do czynienia z bardzo radykalną zmianą stylu jak w niektórych pozycjach. Przejście z jednego stylu do drugiego odbywało się bez spadku płynności lektury.

Offline norbsson

Odp: Superman
« Odpowiedź #603 dnia: Październik 12, 2017, 10:12:29 am »
Wypada mi się tylko podpisać pod Twoimi słowami. U Supka jest bardzo dobrze (przeczytałem właśnie polskie wydanie Superman Action Comics z Odrodzenia), Justice League - Maszyny zagłady też na fajnym poziomie.
Ja wracam do Supka po latach rozłąki (w zasadzie od czasów TM-Semic), czytałem w międzyczasie w ostatnich latach translacje Wilka i innych, żeby uzupełnić trochę wątków. Sięgnąłem po Nowe DC z eSem i nie byłem zbyt zachwycony szczerze mówiąc.
A teraz przeżywam drugą młodość, a już prawie 4 dychy na karku. Oby tak dalej.


Ktoś się pytał wcześniej czy można omijać niektóre trade'y i nie czytać np. tego z Action Comics. To ja mówię: czytać!  :lol:
Superman's back!

Offline [robak]

Odp: Superman
« Odpowiedź #604 dnia: Październik 12, 2017, 12:48:28 pm »
Ciekawe opinie.
Przyznam, że nie interesowałem się nigdy Supermanem. Ta postać nie potrafi do mnie przemówić.

Ale czy nie znając wcześniejszych przygód Supermana i mając do niego stosunek mocno ambiwalentny - warto sięgnąć po którąś z nowych serii? Action Comics?

Offline Murazor

Odp: Superman
« Odpowiedź #605 dnia: Październik 12, 2017, 01:06:54 pm »
Ale czy nie znając wcześniejszych przygód Supermana i mając do niego stosunek mocno ambiwalentny - warto sięgnąć po którąś z nowych serii?
To dokładnie jak ja :) czytałem parę rzeczy: Człowiek ze Stali, Sagę o Nowym Kryptonie (5-6 tpb), Supermana Morrisona z Nowego DC, Superman na cztery pory roku i chyba tylko ten ostatni tak naprawdę mi się podobał. Przy serii Superman z Odrodzenia bawiłem się dobrze. Kawał fajnego superhero, w którym, przynajmniej ja, nie odczuwałem, hmm... niechęci do eSa. Bardzo podobał mi się Batman i Robin Tomasiego, więc może przez to podchodzi mi teraz ta seria.

Offline Dembol_

Odp: Superman
« Odpowiedź #606 dnia: Październik 18, 2017, 10:39:53 am »
Przeczytałem 3 z 4 tomów o Supermanie (Śmierć sobie darowałem). Podobało mi się. Trochę rozwałki, trochę nostalgii, jakaś tajemnica. Solidny komiks superhero. Fajna lektura na odprężenie. Nie podobało mi się, że właściwie 4tpb zajęło ustalenie status quo, od razu dostajemy najpoteżniejszego przeciwnika Supermana, którym rzygam bo jest kompletnie pozbawionym charakteru taranem. Denerwujące jest, że jeden rysownik nie jest w stanie zrobić kilku kolejnych zeszytów i wydaje mi się, że jednak jest odrobinę za bardzo nostalgicznie. Ciągle wałkujemy traumę wydarzeń sprzed 20 lat i nawiązujemy do nich. Rozumiem, że już taka natura tego gatunku, dodatkowo interesy korporacyjne nie sprzyjają nagłym ruchom, ani oryginalności, ale czy nie można spróbować czegoś choć trochę nowego. Czyli wady wynikają bardziej z ogólnej kondycji mainstreamu w USA niż z tego co jest w komiksie. Przynajmniej jest w miarę pogodnie i pozytywnie, a Superman znowu zachowuje się jak na bohatera przystało.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Superman
« Odpowiedź #607 dnia: Październik 18, 2017, 01:19:51 pm »
Tym taranem jest Doomsday czy Eradicator? Bo obaj pasują (co, podejrzewam, nie było Tomasiego zamiarem).
Ale wizja "rzygania taranem" to zasadniczo coś, co do mnie przemawia.


Natomiast nie wiem do końca, ile nostalgii i konwencjonalności to stosowna ilość. Z jednej strony piszesz:


(...) wydaje mi się, że jednak jest odrobinę za bardzo nostalgicznie. Ciągle wałkujemy traumę wydarzeń sprzed 20 lat i nawiązujemy do nich. Rozumiem, że już taka natura tego gatunku, dodatkowo interesy korporacyjne nie sprzyjają nagłym ruchom, ani oryginalności, ale czy nie można spróbować czegoś choć trochę nowego. (...)
a z drugiej strony jesteś zadowolony, bo jest tak, jak w myśl konwencji (a wiec raczej niezbyt oryginalnie) dziać się powinno:

Przynajmniej (...) Superman znowu zachowuje się jak na bohatera przystało.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Dembol_

Odp: Superman
« Odpowiedź #608 dnia: Październik 18, 2017, 05:32:59 pm »
Z jednej strony rozumiem, że konwencja jest zajechana na śmierć, ale w jej ramach można robić ciekawe rzeczy. Odchodzenie od niej nie musi oznaczać, że z Supermana robimy kogoś innego. Nie trzeba dekonstruować i zmieniać każdego jej elementu. Superman może być klasycznym bohaterem (bo jak nie on to kto?), ale żeby go rzucono w jakąś nową sytuację. Nie wiem, nowy przeciwnik, cięższy moralny dylemat (z którego znajduje jakieś wyjście nie kończące się ukręceniem łba sprawie), wpleść go w jakąś kosmiczną intrygę, cokolwiek. To, że Superman ma syna i żonę oraz, że był odrobinę na marginesie (najwyraźniej też nie czytał na wsi gazet skoro z przyzwyczajenia zaczął okładać Luthora) jest rozwiązaniem, które ma potencjał, ale co z tego gdy od razu rzucony jest w proste mordobicie z Doomsdayem (i to jego mam dość). Eradicator miał jednak jakąś motywację i plan na życie, a Doomsday to maszyna do zabijania. To już Morrison przy tym jak niepotrzebnie zagmatwał swój run w New52 próbował zrobić coś mniej ogranego. Zresztą nawet mordobicie można zrobić ciekawiej.

Fajnie się czytało, ale można to zrobić dużo lepiej.

Offline Nafciarz

Odp: Superman
« Odpowiedź #609 dnia: Październik 23, 2017, 07:39:58 pm »
Skonczylem czytaj pierwszy tom Supermana z Odrodzenia. Nie dziwia mnie zachwyty w recenzjach itp swietny komiks z bardzo dobrymi rysunkami, fajnie poprowadzona narracja i klimatem. Czekam z niecierpliwoscia na kolejne czesci.

Offline norbsson

Odp: Superman
« Odpowiedź #610 dnia: Październik 30, 2017, 12:10:12 pm »
Po lekturze Supermana z Odrodzenia sięgnąłem po "Ostatni Syn Kryptona" z WKKDCC i również mi przypasował. Jest trochę nawet w podobnym klimacie, nie będę zdradzał z jakiego powodu ;)
Polecam, fajnie się go czytało.
Superman's back!

Offline laf

Odp: Superman
« Odpowiedź #611 dnia: Październik 30, 2017, 12:32:34 pm »
O, mi Ostatni syn Kryptona też się bardzo podobał  :biggrin:
  • Najlepszy - Superman: Ostatni syn Kryptona. Wydaje mi się, że ten tom to takie superhero w pigułce. Mamy tu wszystko, począwszy od tajemnicy (pochodzenie dziecka) i różnych próbach zaakceptowania nowego status quo (reakcje poszczególnych dramatis personae), poprzez zagrożenie ze strony kosmicznych wyrzutków i zawiązanie nietypowych sojuszy (Superman - Luthor), na standardowej rozwałce kończąc. Na plus również zakończenie tej historii, które nie jest wcale takie cukierkowe, jak to często bywa.

Offline norbsson

Odp: Superman
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 30, 2017, 01:22:59 pm »
No właśnie coś mi mignęło jak nadrabiałem posty w trybie przyspieszonym ;)
Dzięki :)
Superman's back!

Offline norbsson

Odp: Superman
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 31, 2017, 09:52:50 pm »
"Superman Brainiac" - swiezynka z WKKDCC przeczytana. Kawał dobrego komiksu. Twarz eSa rodem z filmowego klasyka o Supermanie. Pasuje jak ulał ;)
Superman's back!

Offline Eragon

Odp: Superman
« Odpowiedź #614 dnia: Listopad 21, 2017, 07:03:14 pm »
Action Comics tom 1

Czytanie tego tomu to jak powrót do lat 90(klasyczny Doomsday, stary poczciwy Super, Maggie Sawyer w SCU, sporo Jimmiego Olsena, ,,nowy''Lex Luthor, który mimo wszystko ma sporo z charakteru tego dawnego, tyle, że ten jest hmm chyba dobry - nie czytałem z nim nic z Nowego DC, więc nie wiem jak tam jego postać była rozwijana). O ile pojedynek z Doomsdayem to główny wątek tego tomu, tak w tle, mamy początki wątków, które będę rozwijane dopiero w kolejnych tomach(,,ludzki '' Clark Kent, tajemniczy pan Oz i jego plan).
Co do warstwy graficznej to jest tylko, albo aż poprawnie. Tom rysuje 3 rysowników(każdy po 2 numery). Trzeba powiedzieć, że są do siebie dosyć podobni stylem, więc nie wygląda to źle jako całość, ale ogólnie rysunki są jak pisałem po prostu poprawne, raczej nie ma na czym oka zawiesić i się pozachwycać.

Tak czy siak pierwszy tom naprawdę dobrze się czyta i po zakończeniu pierwszego  tomu, od razu chciałoby się móc przeczytać ciąg dalszy, ale to dopiero w 2018 roku...
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2017, 07:17:08 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

 

anything