trawa

Autor Wątek: Vallejo - mity i fakty  (Przeczytany 12595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeRsErK

Vallejo - mity i fakty
« dnia: Październik 22, 2003, 06:56:53 pm »
No, skoro już mam te farbki to mogę się z wami podzielić moimi wrażeniami - po pierwsze nie wiem z kąd pomysł, że są gęstsze od cytadelek( po 2 dniach użytkowania nic nie jest gęstsze od farbek GW ;) :D ) ??  :roll:  jak dla mnie w najgorszym razie mają takią sama gęstość.
Dzięki dozownikowi nie dość, że nie zasychaja nam na amen to jeszcze możemy bardzo ekonomicznie z nich korzystać - z 2 kropli pomalowałem połowę figórki i tu wyszła jeszcze jedna fajna cecha Vallejo - mimo rzadkiej konsystencji bardzo dobrze kryją :)
Wydaje mi się, że, przynajmniej te 4 kolorki co mam, są lekko odblaskowe ale to jeszcze sprawdę rano przy niezmęczonych oczach ;)

Jak bym miał im wystawić ocenę to dał bym im 9,5 na 10 - zdecydowanie najlepsze farbki z jakimi miałem doczynienia a przy tym tanie, duża pojemność i ekonomiczne w użyciu.

Offline Overkill

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2003, 07:57:55 pm »
1234567890987654321

Offline Veevoirus

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2003, 11:49:00 am »
Gdze dostać takowe można?
ie pozwól,by Cię sprzedali!!
Zrób im na złość i sprzedaj się sam!!
Last.fm

Offline Overkill

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2003, 03:13:22 pm »
1234567890987654321

Offline Veevoirus

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2003, 07:20:30 am »
No nie wiem.. u mnie kolejność spraw jest taka:
1 uzbierać na figsy
2 nakopać wam na turnieju ( to ta gorsza część)
3 Kupić farbki
ie pozwól,by Cię sprzedali!!
Zrób im na złość i sprzedaj się sam!!
Last.fm

Offline Przemas(MalleusMA)

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2004, 03:35:45 pm »
moje trzy grosze na temat farbek vallejo...
czy sa gestsze od farbek gw? hmm... moze minimalnie (no chyba ze kupicie aerografowe air color, ktore sa b. plynne). swietnie kryja, lepiej od citadelek (nie spodziewajcie sie jednak cudow z czerwieniami i zolciami). nie zawsze jednak jest to zaleta. z drugiej strony wystarczy dodac wiecej wody i juz mamy ten sam efekt jak z citadelkami. fajnie rowniez, ze sa naprawde matowe. bez problemu mieszaja sie z farbami innych producentow. sa nietoksyczne, bezsmakowe  (wiec mozna spokojnie liznac pedzel ;)  - sprobojcie tego samego z pactra) i w zasadzie bez zapachu. polecam wszystkim serie model color - w tej palecie jest ponad 200 kolorkow, w tym mnostwo naprawde stonowanych, spokojnych, "zlamanych" ( brakuje tego rodzaju farb w palecie GW, choc ostatnio gigant z nottingham dostrzegl te luke i wypuscil nam niespodzianki w rodzaju komando khaki). nie uwazam, zeby byly one jakos wybitnie lepsze od citadeli - sa na mniej wiecej tym samym poziomie, przemawia za nimi przede wszystkim korzystniejsza cena i bardzo wygodne opakowanie.

Pozdrawiam
Przemas
url]http://www.maxmini.pl/[/url]

Offline LRS

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2004, 09:49:44 am »
Mialem zaszczyt nimi malowac i uwazam sa dobre, powiem wiecej zaluje ze nie mialem ich wczesniej :P, co do krycia narazie niemam zadnych uwag :)
RS
Tylko dwie rzeczy są nieskończone:
wszechświat i ludzka głupota.
Chociaż, co do tego pierwszego nie mam pewności...
A. Einstein

Offline AWu

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2004, 08:48:16 pm »
Moglibyscie jakos uscislic gdzie jest ten sklep kolo  hali banacha ???
tych okolic wawy nie znam za dobrze
a chce sprobowac...

strasznie mnie wkorzaja zasychajace cytadelki nie chcace sie otworzyc : (

Offline Fenris

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2004, 09:28:25 pm »
jak na razie w tym sklepie to wieje pustką. Po prostu obraz nędzy i rozpaczy. No ale jak chcesz to oto namiary. Jedziesz sobie tramwajem z centrum. Wysiadasz na przystanku Bitwy warszawskiej któregoś tam roku :) Wychodzisz z tramwaju i na wprost przez światła potem jeszcze kilka kroczków wzdłuz ul. bitwy warszawskiej... i po prawj zobaczysz sklep modelarski miraż plus jakies akcesoria do wędkowana - to właśnie tam . Z centrum dojechać tam możesz tramwajem:25, 9, i chyba 7 .
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline AWu

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2004, 10:01:33 pm »
dzieki

co do pustek
chce wyprobowac
a ze mam wyrazne braki kolorystyczne w cytadelkach wiec cokolsiek mi odpowiada a wyprobuwac chcialbym

slysze od jakiegos roku jak to wszyscy na mysl o nich orgazmu dostaje na necie...

Offline Vallarr

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2004, 11:12:42 pm »
ja , dzieki uprzejmości Berserka , ktoremu kcailo sie poswieceic odrobine czasu , dostalem w swoje larpki Valleyo - i cosh powiedziec , sa dobre ;) jak dla malarskiego beztalencia - porownywalne z citadelkami , ale sa sporo wieksze , tansze i maja dozownik - czyli wygrywaja ... tylko kiedy bedzie ich wiecej ... ;/
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Fenris

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2004, 11:16:19 pm »
ta poza tym valejo maja palety:tzn game kolor - dokładnie to co cytadeloskie- 60 kolorów , i moder kolor czyli paleta modelarska całe 250 kolorów
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Gracyanus

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2004, 08:13:50 pm »
Nowa dostawa farb (Vallejo) do MIRAGE'a (Bitwy Warszawskiej 1920 roku) ma byc pod koniec lutego.

Offline Fenris

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2004, 08:15:29 pm »
Uwierze jak zobacze bo jak na razie to pracownicy mówią o dostawie farbek w przyszłym tygodniu już od maja zeszłego roku wiec wstrzymam się z głośnym okrzykiem hurra
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline BeRsErK

Vallejo - mity i fakty
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2004, 08:20:19 pm »
Żeby od maja :D :)  :|  :bored:  :(

Zresztą - Mythos od lutego/marca już będzie je oficjalnie sprowadzał ;)

 

anything