Autor Wątek: Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?  (Przeczytany 5129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brat Bule

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« dnia: Październik 19, 2003, 04:32:09 pm »
Własnie... każdy z nas jest nietolerancyjny..... "żydzi, czarnuchy, arabusy, mroki".... czemu ...... powiedźcie czemu ich tak nienawidzą?
róliczek, karliczek, boom.....

Offline Baldwin

Re: Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2003, 04:48:10 pm »
Cytat: "brat Bule"
Własnie... każdy z nas jest nietolerancyjny..... "żydzi, czarnuchy, arabusy, mroki".... czemu ...... powiedźcie czemu ich tak nienawidzą?


Nie pisz "każdy",bo Cię tu zjedzą niektórzy obrońcy moralności...
Powodów są setki,ale trzeba bardzo uważać z ich przytaczaniem,bo wspomniani wyzej "sprawiedliwi tego padołu" lubią wyzywać ludzi o odmiennych od ich poglądach(takich,co np nie kochają innych nacji czy ras) od np islamofobów,faszystów itp.Po prostu z nimi nie da się prowadzić normalnej dyskusji...
Poczekam wiec aż wypowie się tu wiecej osób.

Offline Spaszko

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2003, 04:52:13 pm »
Jesteśmy niedoskonali i chcemy zagłuszyć swoje kompleksy bezsensownym, wykreowanym wizerunkiem nas i otoczenia, w kórym my sami w wyimaginowanej chierarchii jesteśmy o szcebel wyżej od wszystkich. Wytykając innym ich wady podbydowujemy swoje ego, i zapominamy o swoich słabościach. Więc nietolerancja jest przejawem słabości psychicznej.

Offline brat Bule

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2003, 05:04:49 pm »
Specjalnie zaznaczyłem "każdy"...... wiem że to może kontrowersyjne...... ale chodzi mi o to aby się własnie większość na ten teamt wypowiedziała...... mnie na przykład troszke wkurza obnoszenie się......  jesli powiesz polakowi że jest polaczek lub lach to ten sobie nic z tego nie robi.... a powiedz coś takiego np innej narodowości.....
róliczek, karliczek, boom.....

Offline wiedzmak

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2003, 06:47:35 pm »
sorki ale faszysci to nie jest dobry punkt odniesienia, z nimi zwyczajnie nie ma dyskusji. poza tym mysle, ze to tylko i wylacznie zacofanie. opoznienie umyslowe i brak otwartosci na swiat i nowosci (ale mi wyszlo - murzyn - nowosc dla chlopa polskiego w XXI w. :\).
ww.bitewniaki.polter.pl

Offline Baldwin

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2003, 06:49:09 pm »
Cytat: "Spaszko"
. Więc nietolerancja jest przejawem słabości psychicznej.


Kompletnie nie mogę się z tym zgodzić.To jest coś zupełnie zwyczajnego,pospolitego i normalnego.Wywyższanie grupy wlasnej i deprecjonowanie obcej to rzecz najnoramlniejsza i naturalna.Poza tym często ma sie konkretne podstawy do takich działań....

Offline Baldwin

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2003, 06:51:55 pm »
Cytat: "wiedzmak"
sorki ale faszysci to nie jest dobry punkt odniesienia, z nimi zwyczajnie nie ma dyskusji. poza tym mysle, ze to tylko i wylacznie zacofanie. opoznienie umyslowe i brak otwartosci na swiat i nowosci (ale mi wyszlo - murzyn - nowosc dla chlopa polskiego w XXI w. :\).


To własnie takie podejście do ludzi określanych jako "faszyści"(dziś tą łatkę przylepia sie wyjątkowo łatwo i szybko,bez pomyślunku, przez co wali sie niezłe gagi)jest oznaką braku otwartości i nietolerancji(bez urazy,ale tak na zdrowy rozsądek jest).
Czy wszyscy muszą wszystkich kochać?

Offline wiedzmak

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2003, 07:05:00 pm »
oki, widze goscia ktory maluje na scianie "jude rauss + swastyka". doslownie wczoraj.  to, ze do niego nie podeszlem i nie porozmawialem, ale nazwalem go faszysta jest bledem? moze i tak, ale jakos nie bardzo mam ochote sprawdzic czy tych 10 obok tez podziela jego poglady i jak sa otwarci na dyskusje. ale masz sporo racji, nie musza, nie kochac ale tolerowac?

"twoja wolnosc osobista konczy sie tam, gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego czlowieka"
ww.bitewniaki.polter.pl

Offline Baldwin

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2003, 07:15:07 pm »
Cytat: "wiedzmak"
oki, widze goscia ktory maluje na scianie "jude rauss + swastyka". doslownie wczoraj.  to, ze do niego nie podeszlem i nie porozmawialem, ale nazwalem go faszysta jest bledem? moze i tak, ale jakos nie bardzo mam ochote sprawdzic czy tych 10 obok tez podziela jego poglady i jak sa otwarci na dyskusje. ale masz sporo racji, nie musza, nie kochac ale tolerowac?

"twoja wolnosc osobista konczy sie tam, gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego czlowieka"


Dajmy spokój nazewnictwu,bo w sumie ono ma tu znaczenie symboliczne.Ludzie o jakich napisałeś to po prostu ludzie posiadajacy zdawkową wiedzę "w temacie" chcący sie wykazać działaniami tak naprawdę tanimi i załosnymi.
Mi chodzi o to,że ludzie rożnią się od siebie wieloma cechami wewnętrznymi i zewnętrznymi i to jest fakt.Na tej podstawie następuje różnicowanie społecznosci, co w połączeniu z instynktem grupowym oraz poczuciem zagrozenia tożsamosci narodowej czy kulturowej prowadzi do zachować określanych przez wielu jako "nietolerancyjne".
Cytat,który tu przytoczyłeś, to jest wytarty slogan.Nie ma on przełozenia na rzeczywistość i jest co najwyzej pobożnym życzeniem.

Offline Gollum

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2003, 08:24:23 am »
Tolerancja wynika m. in. z historii. Szczyt tolerancji, idący w idiotyzm, to Holandia. Tam zawsze trzeba było ze sobą współdziałać by pokonać wodę. A współdziałanie wymagało kompromisów. I Hoplandrom to do dziś zostało. Zgadzają się na cuda niewidy, które w innych krajach by nie przeszły. A my to naród indywidualistów, do tego tradycyjnie nieprzychylnie nastawiony do obcych, bo obcy zwykle u nas rozrabiają.

Offline Dark Elf king

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2003, 04:35:33 pm »
Może dlatego że większość Polaków nie lubi inności lub poprostu jak w państwie się źle dzieje trzeba na kogoś zwalić winę za zły stan państwa tak było z Żydami a teraz często jest z Wietnamczykami

Offline Baldwin

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 20, 2003, 04:36:51 pm »
Cytat: "Dark Elf king"
Może dlatego że większość Polaków nie lubi inności lub poprostu jak w państwie się źle dzieje trzeba na kogoś zwalić winę za zły stan państwa tak było z Żydami a teraz często jest z Wietnamczykami



To powiedz mi jeszcze,ze na bogatym zachodzie nie ma zachowań skrajnych i (niech już będzie to określenie) nietolerancyjnych...

Offline Gollum

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2003, 01:52:41 pm »
Cytat: "Baldwin"
To powiedz mi jeszcze,ze na bogatym zachodzie nie ma zachowań skrajnych i (niech już będzie to określenie) nietolerancyjnych...

Na zachodzie nie wszyscy są bogaci. Jest wielu takich, którzy chcą mieć więcej, a że nie mają, to uważają, że winni są imigranci.
Kolejny powód to przestępczość. Przejście przez dzielnicę zamieszkałą przez Arabów, Murzynów itp. jest ryzykowne. Po co więc utrzymywać je, skoro nic dobrego z nich nie wynika, a wręcz przeciwnie.

Offline Vanin

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2003, 10:45:16 am »
Cytat: "Gollum"
A my to naród indywidualistów, do tego tradycyjnie nieprzychylnie nastawiony do obcych, bo obcy zwykle u nas rozrabiają.

Ale jeszcze żaden obcy nie narozrabiał u nas tak, jak nasi.

Offline Zamorano

Czy jestesmy tolerancyjnie i dlaczego nie :P?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2003, 11:39:34 am »
Cytat: "Gollum"
Tolerancja wynika m. in. z historii. Szczyt tolerancji, idący w idiotyzm, to Holandia. Tam zawsze trzeba było ze sobą współdziałać by pokonać wodę. A współdziałanie wymagało kompromisów. I Hoplandrom to do dziś zostało. Zgadzają się na cuda niewidy, które w innych krajach by nie przeszły. A my to naród indywidualistów, do tego tradycyjnie nieprzychylnie nastawiony do obcych, bo obcy zwykle u nas rozrabiają.


Nasz kraj tzn. Rzeczpospolita Obojga Narodów była w swoim czasie symbolem tolerancji religijnej, którą Jasienica nawet nazwał oficjalnym wyznaniem Rzeczypospolitej, to sie skończyło po potopie szwedzkim, kiedy to z jednej strony ziarno zasiane przez Zygmunta III Wazę parę lat wcześniej i z drugiej strony kolaboracja protestantów  ze Szwedami zakończyła ten klimat społeczny.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm