trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2385 dnia: Październik 18, 2018, 09:03:12 am »
Akurat Sleepy Hollow to nigdy nie był najlepszy film Burtona. Aktorstwo się nie starzeje, tak samo jak i muzyka czy literatura, owszem zmieniają się kanony i dla laika mogą się wydawać niedzisiejsze, nudne i dziwaczne co nie zmienia faktu, że są klasykami. Batmany Burtona dalej świetnie się ogląda, są dziwacznie pokręcone, gotyckie a przede wszystkim mają komiksowy klimat, nawet jak się nie lubi stylu reżysera to trzeba przyznać, że są "jakieś". Nolanowskie są "nijakie", totalnie wyjałowione z większości tego co fajne a na dodatek nonsensowne fabularnie.

Offline Gazza

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2386 dnia: Październik 18, 2018, 09:26:47 am »
Akurat Sleepy Hollow to nigdy nie był najlepszy film Burtona. Aktorstwo się nie starzeje, tak samo jak i muzyka czy literatura, owszem zmieniają się kanony i dla laika mogą się wydawać niedzisiejsze, nudne i dziwaczne co nie zmienia faktu, że są klasykami. Batmany Burtona dalej świetnie się ogląda, są dziwacznie pokręcone, gotyckie a przede wszystkim mają komiksowy klimat, nawet jak się nie lubi stylu reżysera to trzeba przyznać, że są "jakieś". Nolanowskie są "nijakie", totalnie wyjałowione z większości tego co fajne a na dodatek nonsensowne fabularnie.
Najlepszy czy nie - słabo się to dziś już mi ogląda. Jak zresztą wszystkie filmy tego reżysera.
Co do filmów nolanowskich - mam dokładnie odwrotne zdanie. Nie jestem fanem wszystkich ale większość podoba mi się bardzo. Nonsensowne fabularnie - wow! Mogą nie każdemu podejść (jak ze wszystkim przecież) ale nonsensowne? Może Ty ich sensu po prostu nie dostrzegasz? :smile:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2387 dnia: Październik 18, 2018, 10:04:53 am »
Alez ja Nolana bardzo lubie, gosc to wielki talent, ale te Batmany to jego najslabsze filmy. Masz racje nie dostrzegam.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2388 dnia: Październik 18, 2018, 10:43:27 am »
One są nonsensowne fabularnie. I jeśli mam przyswajać nonesens, to wolę to z przymróżeniem oka, niż na poważnie jak u Nolana, bo wychodzi to wtedy karykaturalnie. Plus podoba mi się tradycyjna riposta fanów Nolana, "Może po prostu Ty nie widzisz sensu". Natomiast żaden z nich nigdy nie podał rzekomego przesłania żadnego z jego filmów. Bo (i tu twist) go nie ma. To są efektowne wydmuszki, których reżyser nie może się zdecydować, czy chce zrobić dramat psychologiczny czy film akcji i w wyniku tego niezdecydowania zazwyczaj dodaje przedziwny 4 akt w momencie, w którym każdy inny normalny film by się skończył :wink:  Nolan jeszcze sie nie zestarzał a już wchodzi na ścieżkę Ridleya Scotta. Ten ostatni przynajmniej ma wymówkę, jak wszyscy wiemy ma 200 lat.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2389 dnia: Październik 18, 2018, 11:06:18 am »
Wydmuszka z najwyższą średnią w historii wśród krytyków jeżeli chodzi o filmy superhero, wydmuszka z dwoma Oscarami i sześcioma nominacjami do Oscara (w sumie 30 nagród i 48 nominacji). Mnie przekonałeś. :lol:


https://www.metacritic.com/movie/the-dark-knight
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 11:27:44 am wysłana przez Szekak »

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2390 dnia: Październik 18, 2018, 11:36:22 am »

Ta? A Black Panther? :) 8,8 
Nota bene też beznadziejny.

Zapomniałeś dodać, że według imdb 4ty najlepszy film w historii.  Więc bądźmy poważni :)

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2391 dnia: Październik 18, 2018, 11:51:25 am »
No właśnie ty mówiąc, że to wydmuszka, bo tobie się wydaje, że film próbuje być czymś czym nie jest bla bla bla, nie jesteś poważny. :)


Film jest spójny, ma świetny klimat, przegenialną rolę Jokera (najlepszy villain ever) i jest fenomenalnie zrealizowany, dlatego jest obrazem kultowym i na zawsze zapisał się w historii kina. :)

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2392 dnia: Październik 18, 2018, 12:08:31 pm »
Cytuj
(najlepszy villain ever)
Darth Vader

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2393 dnia: Październik 18, 2018, 05:03:49 pm »
Tez jest swietny, ale moim zdaniem Joker Ledgera jest bezkonkurencyjny i watpie bym do konca zycia jeszcze zmienil zdanie, bo o dobrego villaina coraz trudniej.

Offline Jutrzen

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2394 dnia: Październik 18, 2018, 05:16:20 pm »
Jeżeli "Batmany" Nolana są "nie teges", to które są "teges"?
Mask of the Phantasm. Po prostu.

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2395 dnia: Październik 18, 2018, 05:21:05 pm »
Apropos Jokera, to zobaczymy jak Phoenix się zaprezentuje. Osobiście dużo sobie po nim oczekuje, może on przebić w mojej opinii Ledgera.

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2396 dnia: Październik 18, 2018, 07:34:31 pm »
Batmany Nolana to film sesacyjny z gosciem ktory sie przebiera nic pozatym...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline death_bird

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2397 dnia: Październik 19, 2018, 11:08:05 pm »
Burtonowskie filmy sa o wiele lepsze zarowno pod wzgledem aktorskim jak i artystycznym i po prostu ciekawsze jako historie.
Filmy Burtona są po prostu obrazami w zupełnie innej stylistyce. Przychodzi mi do głowy porównanie, że "burtonowe" Batki to taki klasyczny James Bond natomiast te od Nolana bardziej podchodzą pod Bondy z Craigiem. I w jednym i w drugim przypadku chodziło o "urealnienie". Osobiście podoba mi się założenie i odejście od tego cukierkowego (z przeproszeniem) kiczu Schumachera.

Mask of the Phantasm. Po prostu.
Ale rozmawiamy chyba o filmach aktorskich a nie o animacjach...
Tez jest swietny, ale moim zdaniem Joker Ledgera jest bezkonkurencyjny i watpie bym do konca zycia jeszcze zmienil zdanie, bo o dobrego villaina coraz trudniej.
Trochę takie rozważania nt wyższości Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Zarówno Vader jak i Joker to złole tyleż ikoniczni co nieporównywalni. Dla mnie nr 1 jest Vader, ale nie napiszę, że J. jest gorszy. Jest po prostu inny.

Batmany Nolana to film sesacyjny z gosciem ktory sie przebiera nic pozatym...
No i właśnie taki był pomysł na te filmy. Jeżeli sztuka (ok, może duże słowo w tym wypadku, ale chodzi o zasadę) to nieraz samo poszukiwanie to gość przynajmniej poszukiwał nowych środków wyrazu w ramach superhero. Zrobił coś innego niż jego poprzednicy i coś innego niż rodzące się imperium filmowe Marvela.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2398 dnia: Październik 21, 2018, 03:39:40 pm »
Dużo się dzieje ostatnio u Netflixa. Premierę miał właśnie 3 sezon Daredevila. Wg. mnie jest niejako powrót do znakomitej formy jaką prezentował pierwszy sezon poświęcony tej postaci. Niektóre momenty, jak chociażby akacje w więzieniu robi ogromne wrażenie. Niestety inne seriale nie mają tyle szczęścia. Luke Cage i Iron Fist zaliczyły cancela. O ile ten drugi były tylko sporadycznie dobry, tak Power Man coraz bardziej, wg mnie się rozkręcał. Czy myślicie, że te decyzje utorowały drogę dla wspólnego serialu tych postaci, czyli Heroes for Hire. Chociażby instagram Finna Jonesa, odtwórcy Irona Fista, zdaje się się coś sugerować. https://www.instagram.com/p/BpI5we0F7sw/?taken-by=finnjones
Jak oceniacie 3 sezon Daredevila, jak i pozostałe produkcje od Netflixa ? I co myślicie o tej całej sytuacji związanej z szybkim cancelem obu produkcji.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2399 dnia: Październik 22, 2018, 10:47:50 am »
8azyliszek na blogu ocenił, że 3 sezon DD to syf i dał 5/10 za brak kostiumów. Nie wiem czy się zdecyduję oglądać po takiej rekomendacji naszego czołowego krytyka SH.

 

anything