trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2235 dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:02:05 am »
To nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie, ale może Cię zainteresować. Geoff raczej w najbliższym czasie niczego dla DC nie stworzy, przerzucił się na filmy i nadzór nad DCEU w charakterze scenarzysty/producenta. Taki ichni Kevin Feige.

http://www.comingsoon.net/movies/news/951941-geoff-johns-leaves-dc-entertainment-for-bigger-dceu-role

Ciężko powiedzieć, czy to dobrze, czy źle. Jak dla mnie, to raczej taki krzyk rozpaczy z DCEU i ostatnia deska ratunku, której chwytają się kurczowo.
W uzupełnieniu do Twojej wiadomości na temat Johnsa właśnie przeczytałem coś takiego - http://www.filmweb.pl/news/Id%C4%85+zmiany+w+kinowym+uniwersum+DC+Comics-128631
Zmiany w DCEU to już jakaś słaba komedia.

A na dodatek kolejny news dotyczący DCEU - http://www.filmweb.pl/news/Affleck+do+odstawki%2C+Batman+b%C4%99dzie+znowu+m%C5%82ody-128658

Offline Jaxx

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2236 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:16:40 am »
Jak dla mnie, to chłopaki z Warner Bros nie ogarniają tematu tego universum. Pełno chaotycznych, bezsensownych i dezorientujących decyzji (dwa filmy o Jokerze? jeden w DCEU, drugi nie?), ciągłe zmiany planów, scenarzystów, reżyserów, to anulowanie produkcji, to przywracanie, spektakl "Affleck odchodzi vs Affleck zostaje". Z tego raczej nic dobrego nie wyjdzie, a tym bardziej, jak chcą uruchomić drugie, równoległe universum. Mroczna tonacja była fajną rzeczą, która odróżniała ich styl od Marvela i to raczej nie ona decydowała o negatywnym odbiorze filmów, a teraz chcą z niej rezygnować na rzecz konkurencyjnego luzu. No i chwytanie się brzytwy w postaci Johnsa, który może i jest zacnym scenarzystą komiksowym, ale wcale nie oznacza, że odniesie takie same sukcesy jako twórca filmowy. Feige jest fanem i to widać, ma do tego dystans i wie, jak przełożyć na język filmowy to, co kocha; Johns może nie czuć różnicy medium, jako człowiek "ze środka" i tworzyć albo coś bardzo hermetycznego lub po prostu niestrawnego. Ja im życzę jak najlepiej, niech się ogarną, uporządkują bałagan i zbudują coś fajnego, ale szczerze nie wierzę, aby udało im się przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną przez Marvela. Ani nawet się do niej znacząco zbliżyć. Swój czas przegapili i na to już nic nie poradzą.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2237 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:30:42 am »
Nie stawiajmy jeszcze kreski na nazwisku Johnsa jeżeli chodzi o filmowe uniwersum DC. Ciekawią mnie jego Zielone Latarnie. Johns podobnie jak Feige jest fanem i zna to uniwersum jak własną kieszeń. Zwłaszcza Green Lantern, gdzie stworzył jeden z lepszych i równiejszych runów w całym gatunku SH.
Mnie też szkoda, że rezygnują z mroczniejszego podejścia do klimatu. BvS miało kilka świetnych scen w mrocznej stylistyce. Trochę już rzygam tym głupowato wesolutkim przepełnionym pseudo deadpoolowymi żarcikami uniwersum Marvela. Ale parcie ze strony entuzjastów Marvela jest zbyt duże, więc chcą się dopasować. Próbowali z Ligą (która była całkiem spoko) ale się nie udało.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2238 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:06:29 am »
Mi się podoba opcja z istnieniem kilku uniwersów na ekranie, gdzie funkcjonuje kilka linii czasowych. To może zaskoczyć, ale przede wszystkim to muszą być dobre filmy. Może być tak, jak w nowo zapowiadanym DC Black Label, że wszystko da się wsadzić, czyli w jednej linii trochę żarcików, a w drugiej mroczne niecenzurowane historię.

https://www.cbr.com/batman-white-knight-black-label-sex-scene/


Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2240 dnia: Czerwiec 29, 2018, 01:23:44 am »
Dużym rozczarowaniem okazała się dla mnie adaptacja "Śmierci Stalina" zrobiona przez Armando Iannuciego. Świetna fabuła traci i na grozie, i na dowcipie, które uzupełniajac się budują zupełnie unikalnego ducha komiksu - jednej z ciekawszych polskich premier konczącego się półrocza. Absolutnie nie przekonał mnie Buscemi (ktorego bardzo, bardzo lubię) w roli Chruszczowa, a Beria Beale'a nijak sie ma do demona z komiksowych kadrów. Wydaje się, że twórcy filmu w dużo mniejszym stopniu niż Nury i Robin czują nianse radzieckiego Wschodu. Postawili na zgrywę i wyszło, w moim odczuciu, smutnawo. Szkoda.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2241 dnia: Czerwiec 29, 2018, 06:54:10 am »
Sony powoli, acz konsekwentnie podpina się pod sukces MCU i w końcu buduje swoje kinowo-komiksowe uniwersum - http://www.filmweb.pl/news/Jared+Leto+gwiazd%C4%85+spin-offu+%22Spider-Mana%22-128818

Prawdę powiedziawszy nie wiem co o tym sądzić. Sony miało kiedyś możliwość stworzenia własnego uniwersum. Marvel proponował im franczyzę na kształt obecnego MCU za śmiesznie niską kwotę (jak na obecną chwilę), ale włodarze Sony poprzestali tylko na zakupie praw do Spider-Mana. Teraz mogą sobie tylko pluć w brodę, bo ewidentnie przespali swój moment. Teraz próbują stworzyć coś nowego, ale na pewno muszą w jakiś sposób odróżnić się od MCU, mutantów czy DCEU. Może pójście w klimaty horroru byłoby dobrym pomysłem tym bardziej, że dobór postaci aż sam się o to prosi.

Ja na pewno dam szansę Venomowi, ale jeśli mnie rozczaruje i nie zobaczę czegoś nowego na ekranie, to raczej podziękuję Sony

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2242 dnia: Czerwiec 29, 2018, 07:55:08 am »
Sam zakup franczyzy nie jest gwarantem sukcesu, o czym przekonał się nawet Disney i jego ostatnie "kłopoty" ze Star Wars. A MCU miało tyle samo szans na niewypał jak na sukces.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2243 dnia: Czerwiec 29, 2018, 09:24:56 am »
Sam zakup franczyzy nie jest gwarantem sukcesu
Ale od czegoś trzeba zacząć  :biggrin: . Czytałem kiedyś, że do praw do Spidermana Marvel zaproponował prawa do innych postaci pod warunkiem stworzenia komiksowego uniwersum. A kwota była "zaledwie" dwa razy wyższa niż prawa do SM. Sony nie podjęło ryzyka i poprzestali na SM (i okropnym Ghost Riderze  :razz: ).

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2244 dnia: Lipiec 11, 2018, 09:00:54 pm »
A tymczasem Adaptacja Y’greka nabiera kształtów. Jak wam się widzi obsada?  Jakoś nie pasuje mi aktor wybrany do roli Yoricka.http://collider.com/y-the-last-man-tv-series-cast/#images

Offline 79ers

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2245 dnia: Lipiec 12, 2018, 01:58:14 pm »
Odtwórca roli Yorika musi być typem zniewieściałego młodzika żeby był wiarygodny. Z drugiej strony cóż złego gdyby do świata Ygreka wpuścić jakiegoś aktorskiego testosterona i wydobyć z pierwowzoru konkretną moc, akcję, przekaz i siłę, której moim zdaniem pierwowzorowi brakuje  :mad:

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2246 dnia: Lipiec 12, 2018, 02:32:51 pm »

...wtedy historia skończyłaby się na ejdnym tomie, bo taki Yorick zostałby na miejscu ruchając co popadnie, mając w poważaniu laskę z Australii i dołączyłby do mamy tworząc militarny oddział :)

Offline absolutnie

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2247 dnia: Lipiec 12, 2018, 02:34:12 pm »
Odtwórca roli Yorika musi być typem zniewieściałego młodzika żeby był wiarygodny. Z drugiej strony cóż złego gdyby do świata Ygreka wpuścić jakiegoś aktorskiego testosterona i wydobyć z pierwowzoru konkretną moc, akcję, przekaz i siłę, której moim zdaniem pierwowzorowi brakuje  :mad:


Dobry aktor potrafi zagrać wiarygodną postać nawet jak ma taki wygląd:


Barry Keoghan in The Killing of a Sacred Deer (2017)




Swoją drogą, Yorick jakimś szczególnym superhero nie jest, zatem taki wygląd jedynie uwiarygodni jego ciapowatość.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2248 dnia: Lipiec 12, 2018, 03:38:45 pm »
Fakt, pasuje idealnie! :)

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2249 dnia: Lipiec 12, 2018, 04:25:48 pm »
Ja osobiście wyobrażałem sobie bardziej klasyczne rysy Yoricka, a tego aktora jak narazie kojarzę tylko z Dunkierki. Jednak wygląd to nie wszytko, a jeśli pozamiata swoją grą i jego postać wypadnie naturalnie to będę zadowolony. Zobaczymy czy podoła.