Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1980 dnia: Listopad 20, 2017, 08:47:43 am »
Problemem z ostatnimi filmami z DCU jest to co wskazaliście: wersja kinowa jest okrojona, co bardzo było widać na przykładzie BvS, gdzie dopiero w wersji na DVD/Blu-ray otrzymaliśmy pełnowartościowy produkt.
A potem WB dziwi się, że na otwarciu nie mają spodziewanej widowni lecz znacznie mniejszą.
Osobiście JL uważam za dobrą rozrywkę i film przyjemniej się oglądało niż kinową wersję BvS. Po seansie JL rozmawiałem ze znajomymi i wytykaliśmy tylko czego zabrakło, a było w materiałach promocyjnych/trailerach. Ale i tak uważam, że warto było pójść do kina.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline chmiel

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1981 dnia: Listopad 20, 2017, 09:50:16 am »
Dla mnie to jest w ogóle jakieś nieporozumienie - hejtować film (BvS) bo nie jest taki jak np. Avengers. Cały myk polega na tym, że Snyder chciał coś zrobić oryginalnie. Pewnie - wkurzył masę ludzi (śmierć Olsena, dziwacznie poprowadzona postać Luthora), ale film się broni i myślę, że po latach będzie pamiętany w odróżnieniu od wychwalanej, ale przeciętnej Wonder Woman (zresztą współtworzonej przez znienawidzonego Snydera). Z JL też byłoby lepiej, gdyby pozostawić mu wolną rękę.
I zwróćcie uwagę: film zarobił w weekend 94 miliony zamiast spodziewanych 110 (USA) i jest określany jako "finansowa katastrofa". To podejście do generowania kasy, które potem zabija jakiekolwiek twórcze zapędy i przekłada się na tworzenie kolejnych kserokopii z dopiskiem "-man" jest żenujące.

Offline Cringer

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1982 dnia: Listopad 20, 2017, 10:06:30 am »
To podejście do generowania kasy, które potem zabija jakiekolwiek twórcze zapędy i przekłada się na tworzenie kolejnych kserokopii z dopiskiem "-man" jest żenujące.
biznes to biznes, można być jedna oryginalnym i na tym zarobić. Moim zdanie problem z tymi filmami jest taki że wrzucili za dużo rzeczy do jednego kotła i zbyt szybko chcieli dogonić Marvela. Całkiem niepotrzebnie. Snyder powinien najpierw zrobić to co chciał czyli man of Steel 2 a potem dopiero BvS. Jeśli w ogóle potrzebowaliśmy ten film w tym momencie trwania universum.
Przy okazji irytuje mnie strasznie te oskarżenia w stronę JL że jest finansową klapą. To samo było przy BvS. Też gadanie jaka to finansowa klapa, i dramat dla universum DC a ostatecznie film zarobił całkiem niezłą sumkę. Zakładam że w wypadku JL będzie podobnie. Film zarobi swoje i włodarze Warnera będą mieli mega zagwostkę, resetować universum czy kontynuować?

Offline chmiel

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1983 dnia: Listopad 20, 2017, 10:18:01 am »
No wiesz, pierwszy reżyser "Ant-Mana" też chciał być oryginalny i szybko się go pozbyto. Przy takich budżetach tylko kilku zawodników w tym biznesie może realizować swoją wizję. Do czasu "BvS" Snyder był jednym z nich. Teraz WB będzie szukało kozła ofiarnego "gigantycznej porażki". I pewnie nominowany zostanie Snyder, a nie Kevin Tsujihara wraz z przybocznymi.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1984 dnia: Listopad 20, 2017, 10:41:25 am »
Naśladownictwem nic się nie zdziała. Popieram opinie, że DC poełniło błąd bo zbyt pozazdrosciło pomysłu i sukcesu MCU. Trzeba było robić wolniej i po swojemu. Tymczasem formuła MCU sie wyczerpuje, bo te filmy zaczynają po prostu nudzić a nawet jeśłi nie to są rozrywką na 2 godziny z re-watchability factor równym 0.  A BvS naprawdę nie było złe podobnie jak Man of Steel. Z perspektywy czasu o dziwo podobają mi się bardziej niż MCU.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1985 dnia: Listopad 20, 2017, 11:06:27 am »
Przy okazji irytuje mnie strasznie te oskarżenia w stronę JL że jest finansową klapą. To samo było przy BvS. Też gadanie jaka to finansowa klapa, i dramat dla universum DC a ostatecznie film zarobił całkiem niezłą sumkę. Zakładam że w wypadku JL będzie podobnie. Film zarobi swoje i włodarze Warnera będą mieli mega zagwostkę, resetować universum czy kontynuować?
Niestety bzdury piszesz. BvS był lekkim rozczarowaniem finansowym bo okazał się mieć bardzo krótkie nogi wynikające z bardzo słabych recenzji, otwarcie miał rewelacyjne. JL niestety ma otwarcie tragiczne, dość powiedzieć, że w USA, czyli najważniejszym rynku, zarobił na otwarcie praktycznie dwa razy mniej niż BvS. To jest naprawdę masakra. Z czego to wynika? Możliwe, że z braku oryginalności - ekipa się łączy, ludzie widzieli to już w dwóch częściach Avengers. Możliwe, że z powodu Thora który wszedł 2 tygodnie temu do kin i w ten weekend miał bardzo małe spadki. Możliwe, że ludzie byli zrażeni po BvS. Możliwe, że z każdego powodu po trochu. Ogólnie jest fatalnie i nie wiem jakie studio podejmie kroki, na pewno na JL2 w najbliższych latach nie ma co liczyć, ale są plotki, że Batgirl już Wheadon nie zrobi. Zobaczymy, WB zwykło bardzo szybko panikować i zmieniać plany pod wpływem impulsu, więc teraz może być bardzo różnie.




WB nie chciało za szybko dogonić Marvela, zamysł budowy uniwersum był moim zdaniem dobry i słuszny, po prostu został w prosty sposób skopany przez błędy Snydera. Dla BvS to nie to, że był pocięty było głównym problemem. Głównym problemem było to, że Snyder powrzucał tam za wiele badziewia, np. sen Batmana w którym ten jest w ruchu oporu czy wiadomość Flasha. To wszystko było niepotrzebne, jakby zaprezentowali od początku wersję ultimate, ale bez badziewia, czyli bez wizji, snów i bez oglądania filmików z metaludźmi przez WW to film zebrałby znacznie lepsze noty. To były głupie i niepotrzebne pomysły, wytrącały z rytmu i klimatu i nie wiem jakim cudem znalazły się w tym filmie, bo nie miały prawa. Jedynie scena z WW oglądającą filmiki z meta ludźmi powinna być po napisach, cała reszta niepotrzebnych scen do kosza. Osobiście dla mnie Człowiek ze Stali jest drugim najlepszym filmem superhero ever, zaraz po Mrocznym Rycerzu i od początku bardzo, bardzo trzymam kciuki za DCEU i jest mi bardzo przykro, że tak to wszystko się teraz ułożyło. Snyder głupimi pomysłami popsuł BvS, przy JL studio spanikowało i zmarvelizowało film. Ogląda się świetnie, ale nie jest to IMO to na co liczyłem. Brak epickości, brak ciężkości, na co też ogromny wpływ miała zmiana muzyki ze "snyderowskiej" na "wheadonową". Film bardzo dobry, ale miał potencjał na być genialnym. Moja ulubiona scena z filmu to SPOILER!gdy Superman jest trzymany przez Aquamana, WW i Cyborga i Flash do niego podbiega, a ten zaczyna go śledzić wzrokiem. Mistrzostwo, świetny pomysł i świetnie zaprezentowane.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2017, 11:20:09 am wysłana przez Szekak »

Offline chmiel

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1986 dnia: Listopad 20, 2017, 11:10:03 am »
Sęk w tym, że Snyder robił po swojemu. Jak najmniej originów (Bats działa od 20 lat - Wayne Manor spalona, prawdopodobnie Joker zabił pierwszego Robina) albo ich odmienne potraktowanie (MoS) - bardzo fajne chwyty. Niestety - amerykańska publika chce kawy na ławę, bo myślenie boli.

Offline chmiel

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1987 dnia: Listopad 20, 2017, 11:19:16 am »
Tyle, że zarówno sen, jak i wiadomość od Flasha miały ścisły związek z drugą częścią JL, która miała mieć premierę  rok po premierze jedynki. Snyder montując BvS nie wiedział, że Tsujihara tuż po premierze BvS zblokuje mu możliwość zrobienia dwójki. Bo zarobione prawie 900 milionów to za mało.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1988 dnia: Listopad 20, 2017, 11:20:15 am »
Zgadzam się, że ta publika jest problemem i nie zapowiada się, aby było lepiej. Wystarczy zobaczyć, co tam jest na topie, a co zbiera hejt. Najlepiej było to widać jak zniszczyli Spider-mana - reboot za rebootem i pewnie zaraz będzie kolejny.

Pamiętam jak przy BvS były zachwyt nad Batmanem Afflecka, a później hejt, że to jednak nie to i ludziom się nie podoba. Skutek tego jest tak, że Affleck nie będzie reżyserował solowego filmu i chyba szykuje się podmianka. Problem jest w tym, że sporo fermentu sieją pseudo-recenzenci i domowi krytycy, którzy mieszają ludziom w głowach. Zaraz coś podobnego będzie działa się z Punisherem, z serialem, bo do Bernthala ciężko się przyczepić.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1989 dnia: Listopad 20, 2017, 11:21:39 am »
Tyle, że zarówno sen, jak i wiadomość od Flasha miały ścisły związek z drugą częścią JL, która miała mieć premierę  rok po premierze jedynki. Snyder montując BvS nie wiedział, że Tsujihara tuż po premierze BvS zblokuje mu możliwość zrobienia dwójki. Bo zarobione prawie 900 milionów to za mało.
Ale filmów tak się nie robi, że wciska się badziewne nawiązanie wywołujące u widza WTF po to, by za dwie części się wyjaśniło o co chodziło. To nie serial. JL2 powstanie nieawidomo kiedy, nie zrobi tego Snyder, a badziew wciśnięty do BvS na siłę pozostał.


Aha, mówiłem przed chwilą o zmianie muzyki ze "snyderowskiej" na "wheadonowską". MOS i BvS miały genialną, epicką muzykę, JL ma marvelowskie pierdy. Tutaj próbla soundtracku jaki miał być oryginalnie w JL. Jak dla mnie znacznie lepszy niż wszystko Elfmana w tym filmie.


https://www.youtube.com/watch?v=Ou0T5ENBag8




PS. Tutaj jest petycja która ma już ponad 50 tysięcy podpisów by WB wypuściło wersję Snydera filmu z oryginalnym Soundtrackiem na rynku DVD:
https://www.change.org/p/warner-bros-zack-snyder-s-director-s-and-tom-holkenborg-s-score-for-home-release-e90fef07-11c6-4a9a-9ae8-375c7717dafa?recruiter=91715253&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2017, 12:10:09 pm wysłana przez Szekak »

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1990 dnia: Listopad 20, 2017, 12:05:32 pm »
z oryginalnym Soundtrackiem
No właśnie, co się stało z tym świetnym motywem muzycznym? Bardzo zdziwiłem się, że w filmie go nie było  :cry:

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1991 dnia: Listopad 20, 2017, 12:08:02 pm »
Wheadon i Elfman się stał. Mega jarałem się muzyką z dwóch poprzednich części, a w JL takie coś dali.

Offline death_bird

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1992 dnia: Listopad 20, 2017, 12:47:40 pm »
Panowie, krótkie pytanie, bo się mocno waham: jak jakościowo JL ma się do WW? Co stoi wyżej a co niżej (ew. równowaga)? Bo WW widziałem, swoje przemyślenia mam i fakt czy wybiorę się na Ligę w zasadzie uzależniony jest od tego jak ona ma się "jakościowo" do Cud Kobitki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1993 dnia: Listopad 20, 2017, 01:02:09 pm »
Dla mnie WW lepsza, znajomemu z którym byłem w kinie bardziej podobała się JL.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1994 dnia: Listopad 20, 2017, 01:35:46 pm »
Panowie, krótkie pytanie, bo się mocno waham: jak jakościowo JL ma się do WW? Co stoi wyżej a co niżej (ew. równowaga)? Bo WW widziałem, swoje przemyślenia mam i fakt czy wybiorę się na Ligę w zasadzie uzależniony jest od tego jak ona ma się "jakościowo" do Cud Kobitki.
@death_bird, wydaje mi się, że trudno porównywać oba te filmy. Mnie WW w ogóle nie podeszła i jakby nie Gal Gadot to w kinie chyba nie dotrwałbym do końca seansu. Natomiast LS to naprawdę świetna rozrywka, coś w stylu Ligi Sprawiedliwości z Nowego DC (a przynajmniej takie miałem skojarzenia). Ja jestem bardzo zadowolony z seansu.

 

anything