Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1965 dnia: Listopad 07, 2017, 01:31:24 pm »
Chyba masz na myśli lata 80?
No powiedzmy przełomu lat 70/80. W każdym razie chodzi mi o stylizowanie na tanie filmy exploitation[size=78%] S-F i fantasy.[/size]

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1966 dnia: Listopad 07, 2017, 01:34:37 pm »
Dla mnie Thor bardziej należy do gatunku buddy movie niż 'ejtis' i jest to dla mnie przejaw świeżości w MCU. Niezbyt rewolucyjnej świeżości, ale o wiele ciekawej zrobionej niż w Avengers i GotG.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1967 dnia: Listopad 07, 2017, 01:59:05 pm »
Swoją drogą jak się przyjrzeć wszystkim filmom MCU to zauważycie, że są robione wg jednego schematu na jedno kopyto. Podobnie zresztą wyglądają pozostałe produkcje Disneya jak chodźby Star Wars. Jakikolwiek przejaw kreatywności i próby zrobienia czegoś nowego kończy się zwolnieniami i/lub dokrętkami.
Święte słowa!

Offline Blaksad

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1968 dnia: Listopad 08, 2017, 10:09:05 am »
Blaksad, dzięki za info, właśnie kończę oglądać i serial jest dobry. :wink:

Szekak, jest potwierdzenie 2 sezonu "Złota Gujany" więc stay tuned. Na razie można poczytać "Katanga",  <a href=https://www.bedetheque.com/BD-Katanga-Tome-1-Diamants-298112.html.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 10:13:22 am wysłana przez Blaksad »

Offline LucasCorso

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1969 dnia: Listopad 08, 2017, 10:25:54 am »
Ja dopiero zacząłem i jestem zachwycony.

W ogóle ostatnio coraz bardziej doceniam seriale francuskie. Najpierw genialne "Biuro szpiegów", teraz Guyana.
Bardzo polecam oba, i cieszę się na wieść o kolejnych sezonach
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1970 dnia: Listopad 09, 2017, 09:36:03 am »
SPoILER !!!

Podobno ten statek na końcu filmu Thor 3 to statek Thanosa  :doubt: trochę lipa bo liczyłem na statek w kształcie czaszki ( niby musi być duży bo pewnie armię tam ma no ale...) - trochę słabo się robi bo i zbroję zabrali już tak kozacko nie wygląda możne krawat dostanie  :neutral:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline chmiel

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1971 dnia: Listopad 16, 2017, 07:24:04 am »
"Justice League" obejrzane. Niestety - tak jak się spodziewałem - wykorzystanie takiej postaci jak Steppenwolf to totalna pomyłka. Poza tym jest dobrze, choć przy takim kalibrze bohaterów mogło być o wiele lepiej. Fajnie zagrane, każdy ma "czas antenowy" - może zresztą Snyder chciał aby badguy nie odwracał uwagi od członków Ligi. Natomiast ekscytująco robi się dopiero po napisach, ale co z tego będzie czas i wyniki kasowe pokażą.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1972 dnia: Listopad 16, 2017, 07:50:22 am »
Trzeba czekać do samego końca napisów? Na Wonder Woman czekałem i czekałem i nic z tego nie wyszło. Pocieszam się tylko, że nie byłem odosobniony w tym procederze  :lol:

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1973 dnia: Listopad 16, 2017, 08:08:42 am »
Z tego co mówiono są dwie sceny. Jedna w trakcie napisów i druga po napisach. I podobno widać, którą kręcił który reżyser.

Offline vision2001

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1974 dnia: Listopad 16, 2017, 08:22:04 am »
Z tego co mówiono są dwie sceny. Jedna w trakcie napisów i druga po napisach. I podobno widać, którą kręcił który reżyser.
Są dwie sceny. Obie z... Albo Wam nie powiem. Chociaż może podpowiem, że przy drugiej scenie zganiłem moją dziewczynę za to, iż wkręciła nazwę bohatera z Marvela zamiast DC :P (co się dziwić jak jeszcze nie czyta za dużo komiksów) ale aż tak bardzo się nie pomyliła, bo te postaci nazwiska mają takie same :biggrin:
Osobiście nie wiem czy warto czekać jak się komuś spieszy. Zaraz i tak pojawią się na jutubie czy czymś podobnym.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 08:25:42 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1975 dnia: Listopad 18, 2017, 12:03:10 am »
Właśnie wróciłem z seansu. Wiele się naczytałem, że słabizna, a film okazał się bardzo fajny + podobał się też moim znajomym. Ma pewne wady, jasne, ale oglądało się świetnie.

Offline chmiel

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1976 dnia: Listopad 20, 2017, 07:01:01 am »
Mnie irytuje ta nagonka, że słabizna. Krytycy, Nieformalne Bractwo Antysnyderowe, Marvel zombies - wszyscy są na nie. A jak JL porównać z produkcjami Marvela wcale nie jest gorzej. Nawet żenujący Steppenwolf jest w klimacie całej masy słabych szwarccharakterów z filmów od konkurencji (z chlubnymi wyjątkami postaci zagranych przez Michaela Keatona i duet Mickey Rourke/Sam Rockwell), ale tego nikt nie zauważa.
Niemniej - oczywiście - mógł to być dużo lepszy film.
Osobiście żałuję, że studio się wmieszało i zmusiło Snydera do odejścia - to była jego wizja i należało pozwolić mu ją zrealizować. Poza tym struktura filmu wskazuje, że miał być częścią pierwszą, ściśle powiązaną z szybką kontynuacją(taki był zresztą plan) - i znów "decyzyjni" namieszali. Żal Snydera.

Offline Jaxx

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1977 dnia: Listopad 20, 2017, 07:50:03 am »
Zgadzam się, nagonka na JL mocno przesadzona. Film całkowicie w porządku, a jego największą wadą jest chyba to, że jest po prostu... poprawny. Bardzo "bezpieczny", wręcz zachowawczy. W ramach gatunkowych, niemal z odhaczaniem kolejnych obowiązkowych punktów, bez pazura czy efektu "WOW", ale ogląda się przyjemnie i nie ma się poczucia zażenowania jak po np. Legionie Samobójców. Świetne interakcje między postaciami, kradnący show Aquaman, nieporadny Flash (chociaż mnie pod koniec zaczął już nieco irytować). Steppenwolf istotnie mdły i nieciekawy, bardziej pretekstowy do założenia JL, niż stwarzający realne zagrożenie (a finał z jego pokonaniem to już w ogóle jakaś kpina). Ale tu też czytałem, że Snyder inaczej to planował, oryginalnie jego motywacje były nieco głębsze i podobno spłycenie tej postaci nastąpiło później, w dokrętkach i post-produkcji. Niemniej, przy tak fajnie poprowadzonej tytułowej paczce, złoczyńca spada na drugie tło historii, więc ogólnie można na to przymknąć oko. Ja jestem zadowolony z seansu i nie widzę powodu, dla którego DC miałoby się wstydzić tego filmu i miałby on być wytykany palcami jak BvS. Bardzo jestem ciekawy, jak wyglądałby ten film, gdyby Snyder go dokończył - gdzieś po głowie kołacze mi się myśl, że mógłby być lepszy, odróżniający się od MCU. Ale tego już się nie dowiemy (chyba, że kiedyś Synder do niego wróci i wyda na Blu-Ray swoją edycję specjalną z usuniętymi przez Whedona scenami :) ).   
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2017, 08:17:16 am wysłana przez Jaxx »

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1978 dnia: Listopad 20, 2017, 08:08:59 am »
Również  potwierdzam że film fajny, nie rozumiem nagonki przecież w tym filmie sporo się wyjaśnia po BvS i trzyma się to kupy, jest inny klimat i ok niema wtornosci Marvela gdzie pięknie  I słonecznie nawet podczas inwazji  na NY  :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1979 dnia: Listopad 20, 2017, 08:21:30 am »
To jest żałosne, że w filmie sytuacja staje się podobna do gier, gdzie jeszcze ludzie nie zdążyli dograć do końca, a już pojawia się płatne DLC z różnymi pakietami do zakupu. Długo się zastanawiałem, czy iść do kina i mam jeszcze wątpliwości, ale jak na razie jestem na nie i się tego trzymam.

Druga rzecz, że JL miał się łączyć z BvS, który też dostaliśmy pocięty. W reżyserskiej BvS wiele się wyjaśniło i podejrzewam, że JL w reżyserskiej w połączeniu z BvS da pełny obraz sytuacji, co raczej było wiadomo od początku, że to będzie tak to wyglądać, ale inni wiedzieli swoje i zamiast czekać to woleli hejtować i jest jak jest.

 

anything