Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 520399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dnaoro

SPIDER-MAN:THE MOVIE-hit czy kaszana?
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 02, 2003, 10:29:43 pm »
oczywiscie. mogl byc doskonalszy. i to pod wieloma wzgledami moglbyc lepszy. ale po 1. i tak jestem zadowolony z tego co juz jest, a po 2. ja sie tam losami tego filmu juz nie przejmuje ;) co mnie to ochodzi ;)

Offline Aim

Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 24, 2003, 12:13:51 pm »
ostatnio trafia na ekrany kin coraz więcej adaptacji komiksów .. niektóre są niezłe , a pozostałe to szmiry..
czy odpowiadająwam te adaptacje ???
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2017, 10:25:46 pm wysłana przez graves »
iespokojny wędrowcze , czas ruszać ...

marucin

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 24, 2003, 12:27:00 pm »
Z tymi adaptacjami to jest ciezko, zazwyczaj zrobione ale kino akcji, uciezte ceikawsze watki, zreszta co sie spodizewac, komiks ma kilkaset odcinkow(a  wieksozsci i tak sa gorsze niz film) a oni robia to na 1,5 h, nidz dziwneog ze wychodza kaszanki. ale za to x-men 2 mi sie podobal pomimo kilku przeklaman, patrz deahtstrike. akcja w szkole rzadzi. Czekam na adaptacje kiedy ktos z branzy komiksowej sie za to wezmie(Gaiman,Gaiman), to moze dopiero wtedy cos konkretnego wyjdzie

SAD

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 24, 2003, 02:19:07 pm »
Mi się podobały wszystkie marvelowskie (począwszy od Blade) + The Road to Perdition (to nawet bardziej niż komiks). A ze starszych: Batmany Burtona, pierwszy Superman i to chyba tyle. Jeszcze dorzucę Unbreakable (ten ostatni to raczej O komiksach niż na podstawie.

Offline Janek Pietkiewicz

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 24, 2003, 02:45:23 pm »
Jestem przeciwny adaptacjom jako takim - nie tylko w kontekście filmowania komiksów.
Nie chodzi mi bynajmniej o to, że filmowany pierwowzór w jakiś sposób traci na swej wartości. Bardziej przeszkadza mi, że tracę możliwość oceny filmu jako dzieła - zamkniętej całości. Po obejrzeniu "nakręconej" książki lub komiksu jestem zmuszony do patrzenia na jedno przez pryzmat drugiego...

Offline fjtk

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 24, 2003, 08:41:05 pm »
Zależy kto to robi i jak


Batman1- Miazga
Batman2- Miazga
reszta-     kupa
Superman  spoko
Spawn--kupa
Blade- kupa
Blade2 - KUPA SŁONIA
Spiderman- nie ten target
x men1- spoko
x-men 2 - miazga


pzdrw
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline Marek Dzunga

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 24, 2003, 09:00:33 pm »
Dodalbym jeszcze do listy Dicka Tracy - miazga, hehe i Punishera, jestem fanem kina klasy B wiec tez miazga. Blade'y byly wg mnie bardzo w porzadku, pewnie z powodu moich upodoban.
azywam sie Marek, nie Mareczek

Offline freshmaker

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 24, 2003, 09:07:37 pm »
tez uwazam ze batmany burtona byly genialne. podobal mi sie tez batman forever (ze wzgledu na two-face'a i riddlera), ale klimat mial zupelnie inny od pierwszych dwoch czesci.
do listy kup slonia dodalbym jeszcze daredevila.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Mav82

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 24, 2003, 10:39:03 pm »
nadaje prosto ze (srednio) slonecznego kolobrzegu:

dobre: batmany burtona, oba x-men, nowy spider
reszta - kiepscizna

Offline Aim

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 25, 2003, 11:39:45 am »
no nie wiem czy nowa adaptacja spidera jest taka dobra..
mi osobiście nie podpasowała , a to ze względu na dobór aktorów (trochę chybiony )
ale xmeni byli OK, no chociaż wygląd Nightcrowlera mnie dobił totalnie...
iespokojny wędrowcze , czas ruszać ...

Offline An-Nah

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 25, 2003, 12:30:21 pm »
Batman, Batman Returns - scenografia, reżyseria, klimat...
Flash Gordon - klimat, muzyka (Queen!)
Dick Tracy - scenografia, charakteryzacja, najbardziej komiksowy film, jaki widziałam...
X-Men 1&2 - aktorstwo przedewszystkim...
Supeman (stary) - ma klasę
Blade (1, bo 2 już nawet oglądać nie chciałam...) - żenada...
Spawn - jeszcze wieksza żenada...
Spiderman, Hulk - nie przymierzam się do obejrzenia...

a pozatym serial "Lois & Clark" był całkiem fajny a "Witchblade" wciąga... (U mnie w domy zawsze jest oglądanie + dyskusja po ostatnim odcinku...)

Czekam na: Hellboya, Battle Angel Alitę
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Aim

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 25, 2003, 12:38:14 pm »
ja też... 8)
iespokojny wędrowcze , czas ruszać ...

Offline dawidos

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 25, 2003, 09:15:22 pm »
Pomysł ekranizacji w sam sobie nie jest niezły ,ważne jest zachowanie w nim komiksowości. A niesety o wielu ekranizacjach nie można tego powiedzieć. Batman był mroczny i miał psychologiczny klimat ( kwestie zemsty , odkupienia , przebaczenia ,) i tu Tim Burton uraczył nas genialnymi filmami (momentami lepszym od komiksu !!! ). Niestety , Batman został skomercjalizowany , kolejne części to tylko odgrzewanie danie i próba odcięcia dodatkowych kuponów. Superman - nigdy nie lubiłam tej postaci , filmy infantylne (teraz) ,na tamte czasy były to hity , jedynie co mi się podobała , rola Christophera. Blade - postać nietypowa ( troszkę mająca przebarwienia między białym - a czarnym charakterem) , raczej osiągnął sukces jako film niż komiks. I część - niezłe kino akcji i nawalnki ,druga ,hhhmm - jeśli kochasz nawalankę przez 2 godziny w sam raz dla ciebie , klimacik niezły , jednak zdecydowanie za dużo postawiono na brutalność i epatowanie przemoca niż nastrój. Spiderman - wzór ekranizacji komiksu , kino lekkie , zabawne i przyjemne , co wiecej zachowano mnóstwo praw rządzących gatunkiem komiksu , niezłe kreacje aktorskie , no i fabuła żywcem z komksu (no 90 & żywcem). Daredevil - totalna klapa ,już się wypowiadałem , nuda , żenujące teksty ,bach - bach o spadawaj widzu do domu ,kase mamy więc niesmak to już twój problem. X Men -  w sumie nie mogę ocenić ,ani nie urzeka mnie film ,ani komiks , dla maniaków z pewnością obowiązkowa pozycja. Hulk - czekamy zobaczymy , jeszcze w kinie nie byłem. A Punisher - mam wątpliwości i nadzieję jednocześnie.

Pozdrawiam
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

SAD

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 25, 2003, 09:39:51 pm »
Cytuj
Daredevil - totalna klapa ,już się wypowiadałem , nuda , żenujące teksty ,bach - bach o spadawaj widzu do domu ,kase mamy więc niesmak to już twój problem.
Frank Miller niesmaku po nim nie miał, wręcz przeciwnie.

Offline freshmaker

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 25, 2003, 10:22:26 pm »
ja mialem...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons