trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2595 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:39:33 am »
Mnie w ogóle intryguje sukces kasowy Venoma. Film mocno średni, postać Eddie'ego grzeczniejsza od Parkera. Chyba mieli niezłą kampanię marketingową.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2596 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:44:10 am »
Nie czytałem wielu recenzji, ale te, które czytałem poza stwierdzeniem, że film jest dobry, bo jest dobry nie wiele się dowiedziałem. Przydało by się ocena poparta jakimiś argumentami np.
Spoiler: pokaż
po rzekomej śmierci Venoma jesteśmy świadkami, gdy Eddy idzie sobie ulicą i rozprawia z symbiotem na temat tego, których ludzi można zjeść, a których nie - spór ten wypada groteskowo, choć miał być w założeniu zabawny. Z niebezpiecznego kosmity zrobiono wyluzowanego kolesia z sąsiedztwa. Podobało mi się na początku jak Venom przejmował kontrolę, jak zdominował gospodarza i w tę stronę to powinno chyba iść, aby pokazać jego siłę, charyzmę i wyższość na gatunkiem ludzkim, a nie takie kompromisowe kolesiostwo, a poza tym to on chyba był pasożytem, czyli powinien żerować i niszczyć swojego żywiciela - tak, jak ten symbiot który przeskakiwał z ciała do ciała Carlton Drake / Riot.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2597 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:57:54 am »
Mnie w ogóle intryguje sukces kasowy Venoma. Film mocno średni, postać Eddie'ego grzeczniejsza od Parkera. Chyba mieli niezłą kampanię marketingową.
Akolici Toma Hardy'ego też zrobili swoje.

Offline Gazza

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2598 dnia: Styczeń 09, 2019, 10:23:43 am »
Takie czasy niestety.
Taki crap, by nie przytoczyć rodzimych produkcji np. Vegi, odnosi sukces, a dajmy na to "Blade Runner 2049" ponosi fiasko finansowe... ehhhh.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2599 dnia: Styczeń 09, 2019, 11:03:20 am »
Taki crap, by nie przytoczyć rodzimych produkcji np. Vegi, odnosi sukces, a dajmy na to "Blade Runner 2049" ponosi fiasko finansowe... ehhhh.
Pamiętam jak na początku zeszłego roku wybrałem się do kina na Trzy billbordy za Ebing, Missouri (na marginesie - kapitalny film). W mojej miejscowości jest jedno kino, a ten film miał tylko 2 czy 3 seanse w ogóle (analogiczna sytuacja była w tym czasie z Kształtem wody). Wtedy królowały Kobiety mafii, które w kinie leciały bodajże przez 3 tygodnie (codziennie po 2-3 seanse). Jak spytałem się kobitki w kasie dlaczego takie wartościowe filmy, mają tak znikomą liczbę seansów, a takie g... puszczane są na okrągło, to mi wyraźnie wytłumaczyła, że na Kobietach mafii jest komplet i właśnie na takich filmach kino po prostu zarabia. Smutne, ale prawdziwe  :sad:

Oczywiście nie porównuję Kobiet mafii z Venomem (tym bardziej, że tego drugiego w ogóle nie widziałem), po prostu nasunęła mi się taka dygresja

 

Offline mibartek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2600 dnia: Styczeń 09, 2019, 11:09:17 am »
Bo ludzie chodzą "do kina" a nie "na film" ;)
Zmieniła się mocno idea kina w ostatnich czasach. Teraz jest mnóstwo produktów typu Netflix, HBO, całe VOD, DVD też są tańsze. Dostęp do piractwa też nieporównywalny z tym co kiedyś.
Więc ludzie do kina idą dla rozrywki typowo i dla efektów. A jak ktoś chce przeżyć duchowe oczyszczenie, mieć rozkmine filozoficzną albo uronić łzę przed ekranem to większość woli obejrzeć na na ekranie telewizora siedząc na kanapie pod kocem w domu z kubkiem herbaty.

Offline R~Q

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2601 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:28:07 pm »
Bo ludzie chodzą "do kina" a nie "na film" :wink:
To. Dla zwyklaków wyjście do kina to wydarzenie społeczne. Nie idą obejrzeć film, ale posiedzieć z ziomkami/żonką.

Offline Murazor

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2602 dnia: Styczeń 19, 2019, 02:52:46 pm »
Katastrofy ciąg dalszy :shock: czemu mu głowa tak spuchła? :lol:


Offline Bartek Gawron

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2603 dnia: Styczeń 19, 2019, 06:19:04 pm »
Z wielką przykrością stwierdzam, że masz bardzo małe, o ile w ogóle jakieś pojęcie o biologii satanicznej. To, co uważasz mylnie za opuchliznę, to nic innego jak co prawda dość okazały, ale jednak tylko możdżeń. Ciesz się, że nie wypaliłeś z czymś takim w towarzystwie muflonów, bo obawiam się, że one wyprowadziłyby Cię z błędu w sposób o wiele bardziej dosadny.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2604 dnia: Styczeń 19, 2019, 07:38:16 pm »
To. Dla zwyklaków wyjście do kina to wydarzenie społeczne. Nie idą obejrzeć film, ale posiedzieć z ziomkami/żonką.


Chyba ze to Black Panther to ida bo to pierwszy film w historii kina z czarnymi i to WYDARZENIE KURTURALNE  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2605 dnia: Styczeń 19, 2019, 08:55:11 pm »
OK.. to już wygląda BARDZO źle    :sad:


Offline -gościu-

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2606 dnia: Styczeń 19, 2019, 09:06:07 pm »
To. Dla zwyklaków wyjście do kina to wydarzenie społeczne. Nie idą obejrzeć film, ale posiedzieć z ziomkami/żonką.


Czy ja wiem? Oglądając ostatnio przy pełnej sali przedpremierowy pokaz Green Book, czy Rome, miałem wrażenie że ludzie przyszli tam obejrzeć film. I to są przykłady tylko z ostatnich tygodni.


Oczywiście że masowa widownia chodzi na inne filmy, przychodzi sie rozerwać na gownach typu Vega, czy Underdog (nakreconu przez, o zgrozo, właściciela KSW), ktory pewnie też bedzie hitem. Ale mimo wszystko, filmy ambitniejsze też mają swoją publike. Zobacz na Gutka i Nowe Horyzonty, to już trwa od wielu lat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 09:11:22 pm wysłana przez -gościu- »

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2607 dnia: Styczeń 21, 2019, 07:28:44 am »
Ale mimo wszystko, filmy ambitniejsze też mają swoją publike.
Owszem, mają. Jak byłem na Romie to sala kinowa była pełna (nawet cieszyłem się, że kupiłem bilet wcześniej). Tylko nie wiem czy było to spowodowane faktem, że film jest naprawdę dobry (bo jest), czy tym, że w moim kinie był puszczany w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego i miał tylko jeden seans  :???: .
A tymczasem, jak kupowałem bilet Pani w kasie pochwaliła się, że Underdog to taki drugi Kler i ludzie walą drzwiami i oknami.

Żeby nie było off-topu wiadomość na temat filmowego Gambita, może w końcu powstanie, kto wie - https://www.filmweb.pl/news/Channing+Tatum+sam+wyre%C5%BCyseruje+film+o+Gambicie-131513

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2608 dnia: Styczeń 21, 2019, 07:42:08 am »
Dziwne, że nikt jeszcze tego tu nie wrzucił


Offline SawiK

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2609 dnia: Styczeń 21, 2019, 01:23:07 pm »
Jest i nowa zapowiedz do filmu Shazam!