trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2580 dnia: Grudzień 28, 2018, 08:08:33 pm »
@laf @Dembol_ dzięki za uwagi.


To jeszcze pytanie z innej beczki. Czy w Waszej opinii ten film obejrzany potem na TV z dobrego jakościowo źródła (BluRay/Netflix) dużo straci w stosunku do seansu w kinie?


Idz do kina potem porownasz z wersja z tv  :biggrin:


Wczoraj bylem jak dla mnie film roku nawet troche lepszy niz Avengers 3 bo mamy duzo akcji pod woda a to nowosc, ide jeszcze raz do Imaxa.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Koalar

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2581 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:14:17 pm »
Tak właściwie to dlaczego Orm chce wojny z powierzchnią? Czy został chociażby zasugerowany jakikolwiek powód?

Sam mówił - bo mieszkańcy powierzchni trują wody, przez co umierają ich mieszkańcy. Poza tym, jak mówiła jego matka, nakładziono mu do głowy różnych rzeczy (m.in. jego ojciec dzielił mieszkańców Ziemi na tych pod wodą i tych na powierzchni). Odniosłem wrażenie, że to taki typ nadambitny - chce zostać królem siedmiu mórz i dowieść swojej siły przez pokonanie ludzi z powierzchni.

Film bardzo efektowny (ten podwodny świat wygląda super; świetne sceny walki i pościgu), ale sporo przyjemności straciłem przez znajomość trailera (historia zbyt przewidywalna).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Namir

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2582 dnia: Styczeń 03, 2019, 06:40:57 am »
Ja byłem na Aquaman'ie 2 razy, najpierw w Imaxie, a potem dla porównania na zwykłym seansie 2D i na obu z nich bawiłem się równie dobrze. Moim zdaniem to najlepszy film DC (na równi z Mrocznym Rycerzem) i zdecydowanie jeden z najlepszych superhero ostatnich lat. Podobała mi się kreacja świata morskiego, gra aktorska, humor ('permission to come aboard"  :biggrin: ), żonglowanie stylami i związana z tym muzyka. Jedyna rzecz, do której moim zdaniem się można przyczepić, to dość prosta fabuła, chociaż jak się na początku seansu zdaje sprawę, że jest to film przygodowy ("Indiana Curry i poszukiwacze zaginionego trójzębu"  :biggrin: ), to seans wypada znakomicie.

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2583 dnia: Styczeń 03, 2019, 07:45:10 am »
Też świetnie mi się Aquamana oglądało ale film bardziej traktuję jako baśń a nie obraz z gatunku komiksowego superhero.

Offline R~Q

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2584 dnia: Styczeń 07, 2019, 10:16:51 am »
Aquaman fajne efekty i akcja, ale całkowite zrujnowanie wizji Snydera. Niestety po sukcesie tego filmu szanse na Snyder Cut Justice League jeszcze bardziej spadają.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2585 dnia: Styczeń 07, 2019, 10:32:30 am »
Ja myślę, że się kiedyś pojawi skoro materiał jest. Zawsze to możliwość zarobku, ponownego wprowadzenia do kin lub wypuszczenia jeszcze raz płyt z filmem. Nie jeden film po latach wypuszczano w wersji reżyserskiej, albo w kilku wersjach - kasa to kasa. Szkoda, że przyjdzie na to długo czekać, bo chętnie bym to zobaczył.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2586 dnia: Styczeń 07, 2019, 11:19:58 am »
Polecam obejrzeć wszystkim, którzy są zainteresowani losem DCEU i Snyder Cut JL.


Offline R~Q

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2587 dnia: Styczeń 07, 2019, 12:56:09 pm »
Polecam obejrzeć wszystkim, którzy są zainteresowani losem DCEU i Snyder Cut JL.
Na bieżąco śledzę losy tego tematu, followuje sporo ostrych fanbojów na Instagramie i jestem w kilku grupkach. Czasami aż mam dość, zwłaszcza że twarde info od JLSC miesza się tam z hajpem na kolejne odcinki seriali CW. Ale wracając do tematu: ciche wsparcie Snyder ma na pewno w Jimie Lee, raczej w Sandbergu, być może (jeśli wierzyć przeciekom, które mogą być fake) w Patty Jenkins i Gal Gadot. Głośniej swoje wsparcie wyrażali Ray Fisher, Jason Momoa (ale to mogło być efektem jego "bro" image) i oczywiście Jay Oliva. Dziwne rzeczy gadali Cavill i Wan. Dziwi mnie kompletna cisza ze strony Davida Goyera, Ayera i przede wszystkim Nolana - ma wielki autorytet wśród millenialsów a jest przecież jednym z głównych architektów DCEU.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2588 dnia: Styczeń 07, 2019, 01:09:38 pm »
Wydaje mi się, że widziałem petycję, która pojawiła się w necie na temat wydania  JLSC, nie wiem jak ona się zakończyła. Coś mi się kojarzy, że była też prowadzona fanowska zbiórka pieniędzy na wydanie  JLSC.
Jeszcze nie skończyłem filmiku, ale pośród wielu zarzutów, że wywrócenie uniwersum na lata, przekształcanie materiału itp. itp., to wszyscy są być zgodni, że Snyder był spójny i konsekwentny w tym co robił i tego się trzymał, a to jest chyba jest najważniejsze, bo mieliśmy dostać całość.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2589 dnia: Styczeń 08, 2019, 11:55:05 am »
Trzeba też pamiętać, że Liga Snydera miała składać się z 2 części. Jeśli byśmy dostali Snyder Cut to i tak nie byłby to kompletny obraz tego co reżyser chciał pokazać, a jedynie zbliżony do jego wizji.


A tymczasem u Marvela:

Offline R~Q

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2590 dnia: Styczeń 09, 2019, 06:33:08 am »
Trzeba też pamiętać, że Liga Snydera miała składać się z 2 części. Jeśli byśmy dostali Snyder Cut to i tak nie byłby to kompletny obraz tego co reżyser chciał pokazać, a jedynie zbliżony do jego wizji.
To też prawda, ale nawet MoS i BvS (nie mówiąc już o WW) nie były dokładnie takie, jak na początku chciał Snyder, a były efektem pewnych kompromisów. Może 3-godzinna JL nie byłaby AŻ TAK super jak 6-godzinna (2-częściowa), ale i tak byłaby godnym zwieńczeniem trylogii, nie to, co Josstice League.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2591 dnia: Styczeń 09, 2019, 07:18:06 am »
No tak... ten finalny wygląda jak z Buffy. Z całym szacunkiem dla Buffy oczywiście, but still

Offline Gazza

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2592 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:19:18 am »
Finalny nie dość, że niepotrzebnie "uczłowieczony" to jeszcze z fatalną mimiką i synchronizacją ruchów warg, a mową...
Pierwszy był kapitalny.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2593 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:26:13 am »
Wczoraj się pojawiła informacją, że Venom 2 dostał zielone światło po sukcesie pierwszego filmu. Nie wiem, czym kierują się ludzie oceniając ostatnio filmy jako dobre, bo okazuje się, że spora ilość z nich ma słabą fabułę, która jest banalna i przewidywalna; postacie są płaskie, ale rzucają śmiesznym żartami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 08:35:00 am wysłana przez isteklistek »

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2594 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:27:28 am »
Nie wiem, czym kierują się ludzie oceniając ostatnio filmy jako dobre
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
Cytat za Filmweb: ""Venom", choć nie spotkał się z ciepłym przyjęciem recenzentów, zarobił na całym świecie 855 milionów dolarów przy 100-milionowym budżecie" - https://www.filmweb.pl/news/%22Venom+2%22+w+drodze+na+ekran-131347