Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 520588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2565 dnia: Grudzień 24, 2018, 09:21:30 am »
Nowy Predator to po całości gówniany film, a nie żaden dobry film z gatunku buddy-movie czymkolwiek by ten gatunek nie był. Idiotyczny, niekonsekwentny i absurdalny z kiepskimi efektami i czerstwymi żartami na tle których te z filmów Marvela wydają się osiągać poziom Monty Pythona. A czy niszczy serię? Czy jeden świetny film i drugi bardzo dobry można nazwać serią?

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2566 dnia: Grudzień 24, 2018, 11:03:59 am »
Niszczy ale ze z innych względów niż panowie powyżej piszą. Ze względów ekhm logicznych.

Offline Dembol_

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2567 dnia: Grudzień 24, 2018, 07:23:31 pm »
Film przed premierą całkowicie przemontowano i rozwalono przy tym strukturę scenariusza. Momentami zabawny, ale zapowiadał się dużo lepiej.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2568 dnia: Grudzień 24, 2018, 07:53:52 pm »
Predator miał ciekawy pomysł, aby pokazać jak ta rasa wykorzystuje inne rasy kosmitów eksperymentując na nich po to, aby stać się jeszcze lepszymi. Niestety ten koncept jest tylko rzucony i brak mu jakiegoś tła od strony cywilizacji łowców, bo we wcześniejszych filmach byli oni ukazani jak cywilizacja, która lubi polować. Druga rzecz, która kuleje w tym filmie to zasada: 'wróg mojego wroga nie jest moim przyjacielem", która jest za mocno rozciągnięta, albo tutaj też brakuje tego tła, aby lepiej to funkcjonowało. Trochę jakby się wahano ruszyć status łowcy, który obowiązywał w częściach I i II.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2569 dnia: Grudzień 24, 2018, 09:47:20 pm »
Gdy zobaczyłem trailer i usłyszałem tekst typu: "twoja matka ma kategorie E, bo she is for Evryone" albo że dzieciak z autyzmem w jakiś sposób jest kluczem do rozwoju rasy Predatorów, bo coś tam, coś tam wszczepiają sobie dna ofiar, żeby się ulepszać genetycznie to wymiękłem. Ale szczytem wszystkiego była zbroja Iron Ma... Ekhem... Iron Predator. A dokrętki i całkowite przerobienie trzeciego aktu filmu na typową sieczkę jest w tym przypadku całkowicie zrozumiałe. Film jest po prostu głupi i tyle. Nawet sam Arnold zdecydował, że nie zagra w cameo, bo scenariusz to mielizna. Dużo lepiej było by postawić na pokazanie kultury Predków, jak wyglądają ich zwyczaje, inicjacje i co ich kręci w polowaniach, itp. rozwijanie lore'u. Oczywiście to wszystko w tle rzeźni jaką Drapieżcy zgotują ludziom.

Offline donTomaszek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2570 dnia: Grudzień 24, 2018, 10:02:36 pm »
Nowy Predator to po całości gówniany film, a nie żaden dobry film z gatunku buddy-movie czymkolwiek by ten gatunek nie był.
100% racji. Dawno nie ogladalem podobnej kaszany.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2571 dnia: Grudzień 27, 2018, 09:06:47 am »
Byłem dziś na Aquaman'ie i jak dla mnie to najlepszy film w gatunku superhero w ostatnich 2 latach
@Antari, muszę chodzić na filmy, które Ci się podobały, bo nie po raz pierwszy mam podobne odczucia (nie zgraliśmy się tylko z WW  :sad: ). Mnie też zachwycił Aquaman, zarówno fabularnie, jak i wizualnie (podwodne ujęcia i efekty specjalne to prawdziwa perełka). Jak dla mnie najlepszy film z DCEU od czasu Człowieka ze stali. 8/10.

Offline SawiK

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2572 dnia: Grudzień 27, 2018, 09:34:32 am »
Ostatnio ogladalem Predatora i potwierdzam ze jest kaszana. Najbardziej w tym filmie podobala mi sie akcja z wyjsciem z laboratorium.
Aquaman natomiast spelnil moje oczekiwania swietne efekty, swietna akcja, dobrze prowadzona opowieść i z checia obejrzę kolejny raz, bo dzialo sie sporo.

Offline Dembol_

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2573 dnia: Grudzień 27, 2018, 10:03:51 am »
Smuci mnie trochę brak reakcji na animowanego Spider-Mana, który jest jednym z najlepszych filmów superhero. Nie tylko tegorocznych. Świetny technicznie i wygląda inaczej niż cała reszta animacji cyfrowych. Zastosowano wiele fajnych technik z arsenału komiksów (np. dymki z myślami postaci czy, jak je Will Eisner nazywał, emanata). Do tego fabularnie jest bardzo dobrze. Mamy genezę Milesa Moralesa jako Spider-Mana, która po prostu działa. Postać dorasta do tej roli w trakcie filmu. Zabawne kwestie itp. nie są powrzucane wszędzie, gdzie się da, przez co sceny dramatyczne, smutne mogą wybrzmieć w pełni. Może komitet producencki Marvela się czegoś nauczy. Jest nawet Nicolas Cage (jako Spider-Noir), czyli najlepszy aktor wszech czasów. Bawiłem się świetnie i pewnie przed końcem roku pójdę zobaczyć jeszcze raz.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2574 dnia: Grudzień 27, 2018, 10:17:20 am »
Nicolas Cage (jako Spider-Noir), czyli najlepszy aktor wszech czasów.
To był sarkazm, czy tak na serio? Bo jeśli pisałeś to na poważnie to proponuję odświeżyć sobie Ghost Ridera 2.

Co do filmu to ja niestety sobie odpuściłem, choć faktycznie recenzje i opinie są bardzo pozytywne.

Offline Leyek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2575 dnia: Grudzień 27, 2018, 12:38:49 pm »
Smuci mnie trochę brak reakcji na animowanego Spider-Mana, który jest jednym z najlepszych filmów superhero. Nie tylko tegorocznych. Świetny technicznie i wygląda inaczej niż cała reszta animacji cyfrowych. Zastosowano wiele fajnych technik z arsenału komiksów (np. dymki z myślami postaci czy, jak je Will Eisner nazywał, emanata). Do tego fabularnie jest bardzo dobrze. Mamy genezę Milesa Moralesa jako Spider-Mana, która po prostu działa. Postać dorasta do tej roli w trakcie filmu. Zabawne kwestie itp. nie są powrzucane wszędzie, gdzie się da, przez co sceny dramatyczne, smutne mogą wybrzmieć w pełni. Może komitet producencki Marvela się czegoś nauczy. Jest nawet Nicolas Cage (jako Spider-Noir), czyli najlepszy aktor wszech czasów. Bawiłem się świetnie i pewnie przed końcem roku pójdę zobaczyć jeszcze raz.


Nada SM na seans z 3,5-latkiem? W sumie w ogóle mnie ten film nie interesował, ale obejrzałem zwiastun i stwierdziłem że sam chętnie bym się na niego przeszedł:) a że mały miał obiecane niedawno kino to jest dobry pretekst.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2576 dnia: Grudzień 27, 2018, 01:30:25 pm »
Też mam obecnie 3,5 latka i 9 lat temu też miałem i niestety jestem przekonany, że ten wiek nie jest jeszcze odpowiedni na kino. Ja bym poczekał jeszcze tak z rok. Poza tym jak jeszcze nie był ani razu w kinie to proponowałbym coś zdecydowanie lżejszego.

Offline Dembol_

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2577 dnia: Grudzień 27, 2018, 01:58:20 pm »
Dla dzieciaków jak najbardziej. Nie wiem czy aż tak młodych bo momentami jest odrobinę intensywny jeśli chodzi o natężenie dźwięków, koloru, ruchu i efektów, ale ja nie mam dzieci, więc tak naprawdę się nie znam.

Offline R~Q

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2578 dnia: Grudzień 28, 2018, 10:26:53 am »
Dla mnie efekty to jakaś masakra, jak to jest że to wygląda gorzej niż rzeczy sprzed 14 lat.
Outsourcing do Indonezji, Bangladeszu itp.

Macie ludzie co chcieliście (narzekaliście na mrok w filmach DC  :lol: ) teraz każdy film nawet te z DC będą robione na modłę Marvela ...  :doubt:
Jasna sprawa, nawet Predator na to cierpiał. Hellboy zaś to przecież "comic book movie", musi być "lekki", inaczej złota malina pisana. Spytajcie Goyera i Terrio.

Poza tym fani DC, jeśli znają tę postać nie dowiedzą się niczego nowego, a szkoda. Zero zabawy z materiałem źródłowym.
To prawda. Wszystko wyglądało identycznie jak w komiksach Johnsa, co było fajne, ale pozostał niedosyt. Autorskich interpretacji materiału źródłowego nigdy się nie doczekamy. Widzieliśmy, jak Zack Snyder został zjechany za młodego Lexa Luthora, zagubionego Batmana i wątpiącego Supermana.
Aquaman ogólnie sympatyczny film i b. ładny, ale postacie były płytkie i pozbawione motywacji. Tak właściwie to dlaczego Orm chce wojny z powierzchnią? Czy został chociażby zasugerowany jakikolwiek powód?

Offline Leyek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2579 dnia: Grudzień 28, 2018, 11:04:04 am »
@laf @Dembol_ dzięki za uwagi.


To jeszcze pytanie z innej beczki. Czy w Waszej opinii ten film obejrzany potem na TV z dobrego jakościowo źródła (BluRay/Netflix) dużo straci w stosunku do seansu w kinie?

 

anything