trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 519958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2550 dnia: Grudzień 20, 2018, 09:23:43 pm »

Offline Nawimar

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2551 dnia: Grudzień 21, 2018, 08:32:02 am »
"Aquaman" czyli bezpretensjonalna rozrywka pełną gębą: 

https://paradoks.net.pl/read/36671-aquaman-recenzja

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2552 dnia: Grudzień 21, 2018, 05:58:10 pm »

Offline Chris3z8

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2553 dnia: Grudzień 21, 2018, 06:12:41 pm »
Problem z Aquamanem jest taki, że nawrzucano pierdyliard wątków, które nie mają ani brzmienia, ani solidnego zarysowania. Poza tym fani DC, jeśli znają tę postać nie dowiedzą się niczego nowego, a szkoda. Zero zabawy z materiałem źródłowym.

Offline Kielo

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2554 dnia: Grudzień 21, 2018, 07:06:40 pm »
Taka sytuacja:


Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2555 dnia: Grudzień 21, 2018, 08:15:29 pm »
Problem z Aquamanem jest taki, że nawrzucano pierdyliard wątków, które nie mają ani brzmienia, ani solidnego zarysowania. Poza tym fani DC, jeśli znają tę postać nie dowiedzą się niczego nowego, a szkoda. Zero zabawy z materiałem źródłowym.


Ludzie tez czepiali sie Warcrafta ze duzo watkow i nie do ogarniecia ja w gre nigdy nie gralem i film zrozumialem...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Chris3z8

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2556 dnia: Grudzień 21, 2018, 08:41:56 pm »
Ale to wprowadza chaos do fabuły, mimo to ,,Aquaman'' robi to lepiej niż ,,Warcraft'', który traktował się nadto poważnie, co nie pasowało do koncepcji filmu, bo wizualnie wyglądał jak bajeczka.

Offline starcek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2557 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:38:37 pm »
No za to przy wodniaku można się zastanawiać czy mamy do czynienia z autoparodią, czy jakimś wyścigiem po Złote Maliny za rok 2018. Traumatyczna sprawa.
A Hellboy? Koleś ma twarz jak skurczona główka ze środka chaty nad Amazonką, miniaturowy nos w stosunku do całej facjaty, co daje komiczny efekt, który tylko pogłębia jego wyrywająca się do świata dolna szczęka.


Horror, horror.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2558 dnia: Grudzień 22, 2018, 10:20:56 pm »
Aqua musi byc dobry bo podobal sie Ichabodowi a jemu niewiele sie podoba :lol:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2559 dnia: Grudzień 22, 2018, 11:56:58 pm »
Alternatywny trailer wzbogacony o kilka nowych ujęć


Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2560 dnia: Grudzień 23, 2018, 06:57:52 am »
Trochę za dużo dzieje się za dnia. To trochę tak jak patrzeć na Batmana na plaży. Ale jestem coraz bardziej optymistycznie nastawiony. 

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2561 dnia: Grudzień 23, 2018, 09:35:10 pm »
Byłem dziś na Aquaman'ie i jak dla mnie to najlepszy film w gatunku superhero w ostatnich 2 latach (poza Infinity War), biorąc pod lupę głównie rajtuzowców z Marvela i DC. Szok jakie to dobre. Potworki typu Civil War, Thor Ragnarok czy Age of Ultron to nie dorastające do pięt, przegadane i wymuszone "wydowiska". Ludzie hejtowali pierwszy trailer za długość, ale po obejrzeniu całości okazuje się, że twórcy mieli rację i jest to naprawdę mały wycinek rollercoastera rozrywki jaki tutaj zaserwowano. To co rzuca się od pierwszych minut to genialnie skonstruowana i odpowiednio rozwinięta mitologia świata, podział na 7 Królestw Morskich (widać tu rękę Johnsa, choć nie wiem na ile był zaangażowany w projekt), z których każde prezentuje odmienne wartości niczym Korpusy Latarni z GL. Mamy filozofów pacyfistów, mamy arystokratów, mamy berserków, mamy umarlaków-zombie itd. Miejscówki i scenografia to chyba największy atut filmu, co kilka sekund dostajemy bombardowanie takimi widokami, że szczęka opada. Wizualnie to jest perełka, nie wiem czy nie jest lepiej niż w Infinity War. Wręcz nie sposób ogarnąć tego na pierwszym seansie, podwodne miasta, zatopione ruiny Atlantydy, monumentalne, kolosalne posągi, trójząb zaklęty w dłoniach upadłego monarchy, walka w trakcie sztormu z przeciwnikami rodem z "Trench", parkour po dachach domów na Sycylii z przebijaniem ścian. Już sama scena z pierwszych minut, w której widzimy spotkanie przy kolosalnych 7 posągach ze złączonymi trójzębami robi niesamowity klimat. Sam wątek Black Manty też bardzo dobrze skonstruowany i bez zbędnych dłużyzn. Jego motywacje są proste, czytelne i dlatego sprawdza się jako side-villain. Bez problemu każdy z tych wątków wyobraziłbym sobie na kadrach komiksu. Jest też cała masa mrugnięć oka do fanów. Podobało mi się, że Ocean Master to tytuł, a nie zwykłe imię villaina jak w komiksie. Bardzo dobrze, że przed seansem zaliczyłem lekturę Antologii Aquamana od Egmontu, dzięki czemu zdecydowanie wiedziałem więcej niż przeciętny, nieogarniający tematu odbiorca. Mocne 9/10.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2018, 09:44:43 pm wysłana przez Antari »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2562 dnia: Grudzień 23, 2018, 10:58:07 pm »
Filmu nie widziałem i nie zamierzam obejrzeć, bo z tego co słyszałem całkowicie niszczy serię, ale kampanię reklamową wydania blu-ray i DVD mają niezłą:



Offline Gazza

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2563 dnia: Grudzień 24, 2018, 08:43:35 am »
@Antari - zgadzam się w pełni. Choć dla mnie 7,5/10.

@Kamil - nie niszczy. Ale reklama mocna! Dobre. 😂

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2564 dnia: Grudzień 24, 2018, 08:56:17 am »
Filmu nie widziałem i nie zamierzam obejrzeć, bo z tego co słyszałem całkowicie niszczy serię
W przypadku Predatora jest jak z ostatnimi filmami kinowymi Star trek - to kiepskie startrekowe filmy, ale porządne filmy SF. I podobnie jest w najnowszym Predatorze - to zły film predatorowy ale dobry film z gatunku buddy-movie. Kwestia nastawienia :)