Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2415 dnia: Listopad 03, 2018, 06:19:04 am »
Jeśli mam być szczery to trudno mi to sobie wyobrazić. Poszczególne epizody nie są do końca materiałem na cały film. Może bardziej serial? Ale i tak ten komiks moim zdaniem wyjątkowo nie potrzebuje filmowej adaptacji.

Offline absolutnie

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2416 dnia: Listopad 03, 2018, 09:12:05 am »
To ma być Corto na Syberii. Całkiem dobry materiał na film.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2417 dnia: Listopad 03, 2018, 03:07:17 pm »
Ha, na miniaturze myślałem, że to z tyłu to wzburzone morze ;) Dopiero teraz widzę co tam jest.

JanT

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 10:47:00 am wysłana przez JanT »

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2419 dnia: Listopad 12, 2018, 06:05:29 pm »
Nikt się Invisibles nie jara to może tym:


Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2420 dnia: Listopad 12, 2018, 06:38:14 pm »
haha pikachu jest cute, poza tym: pass ;)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2421 dnia: Listopad 12, 2018, 07:29:06 pm »
Jestem z pokolenia pokemonów więc się jaram jak najbardziej ;)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2422 dnia: Listopad 13, 2018, 06:54:52 am »
Coś zbyt mroczny ten film jak na opowieść o małych stworkach wyskakujących z kulki. Klimat całkowicie kłóci się z tym co oglądałem jako dzieciak w popołudniowych  kreskówkach na polsacie. No i czemu główny bohater nie jest azjatą? :neutral:  Ja w każdym razie pasuje.

Offline Marvelek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2423 dnia: Listopad 13, 2018, 10:08:18 am »
Nigdy nie rozumiałem fenomenu Pokemonów. Dla mnie to jeden z symboli upadku popkultury a przynajmniej jej skręcania w bardzo dziwnym kierunku. Film więc nie dla mnie :razz:

Offline death_bird

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2424 dnia: Listopad 14, 2018, 12:32:20 pm »
DD uważam za najlepszy netflixowy serial a sezon trzeci napisany jest wręcz rewelacyjnie. To co jest najlepsze to fakt, ze mamy zupełnie autorski scenariusz, ale przy tym napisany z widocznym na każdym kroku korzystaniu z komiksowej bibliografii.
Trzecia seria na poziomie ogólnym bardzo dobra. Może nie jest lepsza od pierwszej, ale tutaj szalki wagi mniej więcej się równoważą. Natomiast co do szczegółów to mam jednak pewne zarzuty (na tyle na ile pamiętam):
1. Rzecz, która najbardziej mi się nie podobała to fakt, że najprawdopodobniej (być może później przyjdzie oddać sprawiedliwość, ale to dopiero potem) scenarzyści postanowili złagodzić sprawę z
Spoiler: pokaż
Karen Irytującą
. Z tego co pokazali w tej serii nie ma jednoznacznej sytuacji w której to
Spoiler: pokaż
ona sprzedałaby Murdock`a Fisk`owi.
Czyli na chwilę obecną tak sobie myślę, że chcą
Spoiler: pokaż
jej przyoszczędzić tego całego "bagna", w które wplątała się w komiksach
. Przyznam, że czekałem/czekam cały czas na te
Spoiler: pokaż
 jej problemy (jako, że jej serialowa wersja jest dosyć irytująca) i mam jeszcze cień nadziei, że scenarzyści chwycą tego byka za rogi i jeszcze ją przeczołgają.
2. Scena w więzieniu. Jak dla mnie odgrzewany kotlet. Przypomina mi zabieg z Quicksilver z dwóch części X-Men. O ile za pierwszym razem był to "efekt WOW" o tyle za drugim sprawiał wrażenie powtarzania tego samego numeru na siłę. I takie wrażenie mam w zw. z tą "ewakuacją" - "ten motyw już widziałem".
3. To może być lekko kontrowersyjne, ale trudno: rozmowa
Spoiler: pokaż
Fisk`a z właścicielką obrazu. Rzuciło mi się na uszy, że w części rozmowy dot. historii rodziny w czasie wojny Niemcy zostali "zredukowani" do Gestapo (ilu przeciętnie wykształconych Jankesów wie co to było Gestapo) natomiast Polska została Polską. Może jestem wyczulony na te brudne zagrywki, ale tutaj - skoro padła nazwa państwa bez wskazania jego roli ofiary - zabrakło mi dla równowagi nazwy narodu jako sprawców.
4. Na koniec wydaje mi się, że chyba jednak trochę przeszarżowali z Bullseye. Tak bardzo podkreślają na każdym jednym kroku jak bardzo gość jest szurnięty, że to wygląda wręcz jakby szukali dla niego kontratypu (dobra, żart  :cool: ). Tutaj mogli pewne rzeczy zrobić trochę bardziej dyskretnie. Poza tym żywcem nie rozumiem
Spoiler: pokaż
dlaczego na koniec nie zabił tej podkupionej przez Wilusia rudej szefowej Nadeem`a (czy jak mu tam było). Na logikę szaleńca powinien był ją wykończyć.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline LordDisneyland

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2425 dnia: Listopad 16, 2018, 02:40:03 pm »
Mam wrażenie, że nie było informacji o planowanej ekranizacji BlackHammera. Lemire chyba pierwszy raz trafia na ekran,choć może się mylę:

https://www.nytimes.com/2018/11/13/movies/black-hammer-comic-book.html

"“Black Hammer is my love letter to superhero comics as an indie comic,” he said."

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2426 dnia: Listopad 16, 2018, 03:52:38 pm »
Ciekawe czy ten film się sprzeda bo to takie trochę noir/pulp/ pastisz ...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2427 dnia: Listopad 16, 2018, 04:02:20 pm »
"“Black Hammer is my love letter to superhero comics as an indie comic,” he said."


I to czuć na każdej stronie tego komiksu!

Offline LordDisneyland

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2428 dnia: Listopad 16, 2018, 05:23:13 pm »
@ up - A owszem :) Najlepsza jednozdaniowa recenzja od lat :)

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2429 dnia: Listopad 26, 2018, 09:54:21 pm »

 

anything