trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2370 dnia: Październik 16, 2018, 07:56:13 am »
Przecież wiadomo, że Ledger wzorował swą postać na "Jokerze" Briana Azzarello


Czekaj, czekaj...


Aktor grajacy w filmie ukazującym sie w kinach w lipcu 2008 wzorował się na komiksie z października tego samego roku?


Ale serio?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2371 dnia: Październik 16, 2018, 08:16:06 am »
Tu trzeba świeżego podejścia. Czyli jakiego? Większość Batmanów to było świeże podejście. Raz udane bardziej, raz mniej. Dlatego to wyświechtana formułka, która nie mówi nic.
Ale ja już podałem swój pomysł. Poczytaj wcześniejsze posty. Nie będę w każdym kolejnym streszczał poprzedniego. Każdy kinowy Gacek wyglądał tak samo (za wyjątkiem BvS Snydera), gość w kostiumie nietoperza z uszami i wycięciem na usta i zachowywał się tak samo. Walka z villainami i święta wojna przeciwko zbrodni oraz pomijanie innych możliwości pomocy. "Bruce Wayne to maska, Batman jest prawdziwy". itd. Mnie zadowoliłby taki Grayson tyle, że w wykonaniu Gacka i na ekranie. Oczywiście wyglądałoby to inaczej ale you got the idea. Myślę, że byłby to przełom w dojrzalszym podejściu do historii tej postaci.

Offline vision2001

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2372 dnia: Październik 16, 2018, 08:20:27 am »

Czekaj, czekaj...


Aktor grajacy w filmie ukazującym sie w kinach w lipcu 2008 wzorował się na komiksie z października tego samego roku?


Ale serio?
No. Dostał do przeczytania wersje komiksu przed jego publikacją. Przecież to jest jasne jak słońce.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2373 dnia: Październik 16, 2018, 08:33:17 am »
Ale serio?
No dobra, może coś pomyliłem. Cholera, może to było na odwrót  :badgrin: . Wydawało mi się, że była o tym mowa w posłowiu do tego komiksu, jak wrócę do domu, to jeszcze sprawdzę. Odnośnie inspiracji Ledgera znalazłem na razie coś takiego - https://www.businessinsider.com/heath-ledger-diary-kept-to-play-the-joker-in-the-dark-knight-2015-8?IR=T

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2374 dnia: Październik 16, 2018, 11:02:38 am »
Antari, ale to już nie będzie Batman. Tak jak nolanowe to nie są Batmany tylko filmy sensacyjne, albo Logan, który się sili na gritty movie, bez żadnego konkretnego powodu i wychodzi to groteskowo. Jeśli potrafisz wejść w konwencję w komiksie to wejdź w nią w filmie. Ja nie mam z tym problemu, kwestia jest tego czy to jest dobrze poprowadzone czy nie. A udziwnianie na siłę "batman w garniturze" nie ma sensu. Bo to nie będzie Batman tylko coś zupełnie innego.

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2375 dnia: Październik 16, 2018, 07:32:15 pm »
Antari nie robiłem sobie żadnych wycieczek osobistych. Po prostu zrobiłem takie oczy jak przeczytałem Twoją wiadomość, że w monitor prawie weszły :smile:


To co przedstawiasz to najgorsze co można zrobić w adaptowaniu czegokolwiek. Obdzierasz postać z jej kluczowych, mitologicznych wręcz cech, wszystkie co ją stanowi i sugerujesz zmianę w inną postać (Jamesa Bonda?). To zabierzmy wszystkim najlepiej moce i zbroje. Kto kupuje gościa w pelerynie z innej planety?


Na Batmany Nolana nie poszli jego acolyci, bo Ci powstali dopiero po Batmanych.


Niby czym Gacek w BvS się odróżniał od reszty? Bo schemat identyczny co u Nolana. Rozjaśnisz swoją opinię, czym dokładnie Affleck różnił się od Keatona i Bale'a poza wyglądem i drobnymi różnicami charakteru? (mam tu głównie na myśli że Batman Afflecka był uchwycony w kiepskim etapie życie, gdzie np Keaton i Bale na początku byli młodzi).


A czarny Fury to nie wytwór filmów tylko komiksów. Zadebiutował w linii Ultimate.




Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2376 dnia: Październik 16, 2018, 07:38:34 pm »
Zaowazylem ze coraz wieksza grupa komiksiarzy oczekuje od komiksow/filmow glebi postaci, charakteru, urealnienia ich kostiumow, zycia itp az sie dziwie po co oni czytaja te komiksy gdzie to wszystko takie fantastyczne... chyba juz ich to nie bawi i zbyt logicznie do tego podchodza  :roll:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2377 dnia: Październik 16, 2018, 07:46:25 pm »
No wlasnie sądziłem że ten trend obdzierania komiksów w filmach ze wszystkiego co fajne umarł wraz z Batmanami Nolana i X-Menami Singera, ale widać wciąż ostali się ludzie którzy lubią takie profanacje.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2378 dnia: Październik 16, 2018, 07:49:41 pm »
Tak jak są komiksy które prezentują różne spojrzenie na daną postac, tak tym bardziej filmy, inne medium, będzie takie spojrzenie inne prezentować. Dla mnie Mroczny Rycerz Nolana to najlepszy film superhero ever i nic tego nie zmieni.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2379 dnia: Październik 16, 2018, 08:49:45 pm »
Taka moda ostatnimi czasu, z poczatku bylo to cos swiezego powoli zaczyna nudzic i meczyc jak w przypadku tych smutnych jak pzda seriali netflixa. Chociaz wkraczamy teraz zdaje sie w epoke dziecinnych zartow, ala marvel cinematic cos tam. Troszeczke musza zmieniac te kostiumy jednak bo nie wszystko da sie przelozyc z komiksu na ekran. Najlepsza jest dywersyfikacja rynku i krecenie filmow w roznych klimatach na zasadzie dla kazdego cos dobrego. Mrocznego Rycerza Ledger sam przeciagnal na barkach, sam film jest momentami nudnawy i nielogiczny, z kiepskim watkiem Harveya Denta i najgorszym ekranowym Batmanem ever. Ogolnie cala trojka to najslabsze filmy jakie wyrezyserowal Nolan. Co nie znaczy ze sa zle, sa calkiem dobre a srodkowy faktycznie najlepszy. Ogolnie Nolan troche zmarnowal potencjal czarnych charakterow i obsady.

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2380 dnia: Październik 17, 2018, 07:05:46 pm »
Tez nie przepadam za Batmanem Nolana, niby fajne to totalne urealnienie bo Bat to zwykly czlowiek bez mocy jednak inne Batmany mialy w sobie troche tej fantastyki czy magii.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2381 dnia: Październik 17, 2018, 07:25:59 pm »
Wyszedł z tego zwykły film sensacyjny.




Offline death_bird

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2382 dnia: Październik 17, 2018, 07:41:27 pm »
Jeżeli "Batmany" Nolana są "nie teges", to które są "teges"? Pajacujący Nicholson? Parodie Schumachera?Każdy z tych filmów jest jakimś tam odbiciem swoich czasów. Burton to taki epigon kinowych lat 80-tych. Jego Nietoperze przypominają mi trochę klimat "Ghostbusters". Plastikowa abominacja w wykonaniu Schumachera to z kolei kwintesencja cukierkowych lat 90-tych z tym ich całym dziecinnym optymizmem po upadku Sowietów. Brakuje tylko adidasów i "Backstreet Boys" w tle. Nolan wchodzi w sam środek wojny z terroryzmem. Saddam, Afganistan, te sprawy. Więc jest poważniej, bardziej przyziemnie. Batman prowadzi taką samą wojnę ze zorganizowaną przestępczością jak G.I. Joes ganiający po piaskach Mezopotamii i jaskiniach Tora Bora. Jeżeli na pierwszym miejscu postawiłbym Michelle... to znaczy "Powrót Batmana" to zaraz potem są filmy Nolana. Bo nie ma innych, lepszych Batmanów.
Fakt. Nie widziałem "BvS".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2383 dnia: Październik 17, 2018, 09:12:18 pm »
Burtonowskie filmy sa o wiele lepsze zarowno pod wzgledem aktorskim jak i artystycznym i po prostu ciekawsze jako historie. Forever tez jest lepszym filmem z pomyslem na siebie i na Batmana, nie wiedziec dlaczego Schumacher zamienil czesc 4 w 1,5 godzinny homo-teledysk (za to ze swietna muzyka). Nolan tez ma swoj pomysl na Batmana tyle ze jest on strasznie nijaki a Bale we wszystkich trzech filmach wyglada i gada jak robot (zreszta jak w kazdym innym filmie jak uslyszalem ze jest w obsadzie Terminatora to bylem przekonany ze zagra t-ilestam). Cala trylogie obejrzalem 2 razy i z poczatku pamietam tylko Neesona z calkowicie powazna mina mowiacego ze juz od kilkset lat chca zniszczyc Gotham, z drugiej wystepy Ledgera czyli calkiem spora czesc filmu a z trzeciej uszy Haethaway zamieniajace sie w okulary i to ze Gordon-Levitt to Robin. Poprzednie 4 znam na pamiec, BvsS ogladalem tylko raz i zdecydowanie bardziej przykul moja uwage. Fajnie ze Affleck ponownie w roli Nietoperza, calkiem niezle mu to wyszlo.

Offline Gazza

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2384 dnia: Październik 18, 2018, 07:28:56 am »
Burtonowskie filmy sa o wiele lepsze zarowno pod wzgledem aktorskim jak i artystycznym i po prostu ciekawsze jako historie.
W miniony weekend odświeżyłem sobie "Jeźdźca bez głowy" - zestarzał się ten film niemiłośiernie i moim zdaniem nie przetrwał próby czasu. O ile scenografia i klimat ogólny jest nawet o tyle cała reszta, z aktorstwem na czele - słabuje. Jego Batmany to jeszcze większy zgrzyt zębów. Wtedy, za "dzieciaka", robiło to wrażenie - dziś, hmmm, nawet "artystycznie" mnie to nie przekonuje.  Ostrożnie z tym gloryfikowaniem Burtona - ma swój styl ale do mnie totalnie nie trafia już. Niestety.Ale to oczywiście tylko moje zdanie...  :doubt: