trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2265 dnia: Lipiec 23, 2018, 08:29:53 pm »
Czy jest jakis film okolokomiksowy ktory ci sie wogole podobal?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline 79ers

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2266 dnia: Lipiec 23, 2018, 09:13:01 pm »
Diplodocus (premiera 2020) powinien się spodobać  :wink:

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2267 dnia: Lipiec 23, 2018, 09:28:29 pm »
Czy jest jakis film okolokomiksowy ktory ci sie wogole podobal?

Oczywiście. Co nie znaczy, że musi mi się podobać każdy jego aspekt. Strona wizualna filmów sf i superhero wg mnie zniżkuje. CGI zaczyna być landrynkowe i już nikomu to nie przeszkadza. Nawet w założeniu klimatyczne rzeczy (Blade Runner, GITS) są sterylne. Ale w pewnym stopniu dotyka to już większości hollywoodzkich produkcji. Każda klatka musi być dopracowana jak obrazek. Ostrość, kolor, kompozycja, a zwłaszcza światło, wszystko już jest tak wyśrubowane, że aż nieznośne. Oglądam nadal sporo filmów z lat 50-70 i w mojej ocenie perfekcjonizm kinematografii przysługi nie robi. 

Offline tranway

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2268 dnia: Lipiec 23, 2018, 10:23:34 pm »



Nie mogę się doczekać. Komiks ma niesamowity klimat, mam nadzieję, że tu będzie podobnie....
No i przy okazji już nie długo vol. 3 rusza  :biggrin:

Amer

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2269 dnia: Lipiec 23, 2018, 11:00:17 pm »
Ostrość, kolor, kompozycja, a zwłaszcza światło, wszystko już jest tak wyśrubowane, że aż nieznośne. Oglądam nadal sporo filmów z lat 50-70 i w mojej ocenie perfekcjonizm kinematografii przysługi nie robi. 
Cieszę się, że są jeszcze osoby, które mają mdłości, gdy przychodzi im oglądać wysterylizowane kadry. Przypuszczam jednak, że za jakiś czas ten pęd do perfekcji nie będzie wydawał się niczym dziwnym. Przywykniemy. Podobnie było, gdy wchodziły filmy w 48 klatkach na sekundę. Mam wrażenie, że wtedy więcej widzów ta zmiana zaskakiwała negatywnie ( https://www.filmweb.pl/news/%22Hobbit%22+w+48+klatkach+na+sekund%C4%99+nie+zachwyca+specjalist%C3%B3w+z+bran%C5%BCy-84630 oraz https://www.spidersweb.pl/2014/12/dlaczego-wolimy-filmy-w-24-kls-gry-w-60-fps.html ).

Tylko dla mnie to problem marginalny, bo ja akurat nie martwię się, że zabraknie mi starych filmów do oglądania. Nigdy nie skończą się perły z lat 50-90. Teraz nawet na polski YT wrzucili ok. 2 tysięcy starszych filmów. Dziwne, że YT tego nie kasuje, ale to też nie moje zmartwienie. Polecam wpisać np. "Człowiek słoń". Na górze powinien wyświetlić się film z konta CLASSIC CINEMA ONLINE. Wystarczy wejść w profil, tu jest akurat 98 filmów. Ale po wejściu w dany film po prawej wyświetla się sporo podobnych kanałów, np. MEGA MOVIES BOX czy SCREENING ROOM. Naliczyłem 9 takich kont. Codziennie parę kolejnych filmów.

Ja tu chyba naprawdę nie potrafię napisać komentarza nie będącego OT.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2018, 11:31:29 pm wysłana przez Amer »

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2270 dnia: Lipiec 24, 2018, 06:54:27 am »
Pocieszające jest to, że nadal powstają niesterylne filmy SF, np, Moon czy  Under The Skin. Zwłaszcza ten ostatni przypał mi szczególnie do gustu. I jeśli chciałbym zobaczyć film superhero zrobiony "na poważnie" to właśnie w takiej konwencji.

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2271 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:05:44 am »
Moon jest sla mnie sterylny choć w tym filmie owa sterylność nie przeszkadza.

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2272 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:12:44 am »
No jeśli porównać to ze starszymi produkcjami to zgadzam sie masz rację bo też lubię kino z lat 50 choć i tam w tych popularniejszych b&w filmach można się doszukiwać sterylności tyle że w odcieniach szarości - efekt zamierzony czy przypadek?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2273 dnia: Lipiec 26, 2018, 08:56:39 pm »

Offline Sokratesik

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2274 dnia: Lipiec 28, 2018, 09:10:24 am »
Właśnie oglądam dwa seriale równocześnie - "Riverdale" i "13 powodów". Jeden na podstawie komiksu, drugi książki. Ogólnie oba nieżle się ogląda, lubię seriale o takich małomiasteczkowo-amerykańsko-nastoletnich przygodach, sczególnie podpartych odrobiną fantastyki i kryminału.  Natomiast nasuwają mi się dwa pytania. Retoryczne, no chyba, że ktoś tam był, widział i może odpowiedzieć:
1. Czy ta "Ameryka" naprawdę jest taka nudna??? W obu serialach identyczne, utarte schematy. Rozpoczęcie sezonu footballu szkolnego, przyjęcia do cheerlederek, wkurzona laska wbiegająca do szatni półnagich futbolistów itd, itp....2. Skąd w USA biorą się takie świetne wyniki kobiet w sporcie. Przecież wg, tych schematów tam żadna nastolatka nie trenuje sportu, tylko macha pomponami.... lub nie macha - innej alternatywy nie ma. :roll: :lol: :roll:   

Offline Dembol_

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2275 dnia: Lipiec 28, 2018, 10:28:30 am »
Bo scenarzyści to leniwce. Zamiast pisać scenariusze choć trochę z życia wzięte powielają po prostu popkulturowe schematy.

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2276 dnia: Lipiec 31, 2018, 02:50:56 pm »
Nowy trailer Venoma:


Fajne  :smile:

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2277 dnia: Lipiec 31, 2018, 10:23:48 pm »
O matko ale to słabe, a efekty tragedia. Już widzę te memy po premierze. "We are Venom".  :lol: I ten przymusowy żarcik na koniec, bardzo to serowe.  :doubt: Eddy widać też, że będzie grał dobrego glinę jako przeciwwaga dla agresywnego Venoma, tu akurat odważna decyzja, choć to taka klisza, że aż zęby chodzą.

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2278 dnia: Sierpień 01, 2018, 07:10:53 am »
Masz Antari na pocieszenie  :smile: Ukradzione z FB:


Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2279 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:11:03 pm »
Nowy trailer Venoma:


Fajne  :smile:


Ahhhh future is bright.


Wiencej, wiencej. Jak dla mnie tylko takie filmy mogłyby powstawać.

 

anything