Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 520439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2040 dnia: Listopad 30, 2017, 12:05:25 pm »
Cytuj
ale chyba muszą jakoś zamknąć po pierwszej, inaczej do premiery drugiej części ciężko będzie im wcisnąć inny film, żeby nie pogryzł się i fabularnie i czasowo z fabułą.

Nie ma tego problemu bo Captain Marvel będzie osadzone w latach 90 a Ant-Man and the Wasp tuż przed Avengers 3 (mimo, że premierę ma później)

Offline death_bird

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2041 dnia: Listopad 30, 2017, 12:56:15 pm »
I tak i nie. To cały Infinity Gauntlet ma mieć dwie części,

O to mi chodziło. Nie zdziwiłbym się gdyby GotG pojawili się na ostatnią scenę części pierwszej a ich faktyczny udział w fabule miał miejsce dopiero w drugiej części. Podłość machiny marketingowej do wyciskania zielonych jest Nieskończona. To znaczy: Bezgraniczna. Znaczy się: Bez Granic. No.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2042 dnia: Listopad 30, 2017, 01:08:33 pm »
Infinity Gauntlet oficjalnie był zapowiadany jako dwuczęściowy. Ale już od jakiegoś roku (równie oficjalnie) już nie jest.

@ Prometeusz, czy telewizja zawodzi to kwestia dyskusyjna. Z komiksowych adaptacji po 2 sezonach Preachera stwierdzam, że jest cienki. Po (po czesci komiskowym) American Gods stwierdzam, że jest _bardzo_ cienki. Liczę oczywiscie na produkcje HBO, bo choć to już nie to samo HBO co jeszcze dekadę temu to nadal jeszcze mam do nich trochę zaufania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 01:13:22 pm wysłana przez gobender »

Kijanek

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2043 dnia: Listopad 30, 2017, 01:15:59 pm »
Infinity Gauntlet oficjalnie był zapowiadany jako dwuczęściowy. Ale już od jakiegoś roku (równie oficjalnie) już nie jest.

@ Prometeusz, czy telewizja zawodzi to kwestia dyskusyjna. Z komiksowych adaptacji po 2 sezonach Preachera stwierdzam, że jest cienki. Po (po czesci komiskowym) American Gods stwierdzam, że jest _bardzo_ cienki. Liczę oczywiscie na produkcje HBO, bo choć to już nie to samo HBO co jeszcze dekadę temu to nadal jeszcze mam do nich trochę zaufania.
@ up
Ale jest jeszcze Amazon i Netflix ;)


Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2044 dnia: Listopad 30, 2017, 02:02:08 pm »
Infinity Gauntlet oficjalnie był zapowiadany jako dwuczęściowy. Ale już od jakiegoś roku (równie oficjalnie) już nie jest.
No w końcu jakiś głos rozsądku. Z tego wszystkiego aż sam zacząłem się zastanawiać czy faktycznie coś się zmieniło i włodarze MCU powrócili do pierwotnego konceptu dwóch części najnowszych Avengers.
Żeby wszystko było jasne: "AVENGERS" WOJNA BEZ GRANIC" TO JEDNOCZĘŚCIOWY FILM.

Offline death_bird

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2045 dnia: Listopad 30, 2017, 02:30:53 pm »
Widać zatrzymałem się w rozwoju na etapie informacji o dwóch częściach.
Z jednej strony (tej mniejszej) to dobrze, bo w tej sytuacji raczej nie zrobią ludzi w konia i nie dadzą Strażników na pół minuty.
Z drugiej (tej większej) to źle, bo w takim razie nie ma szans, żeby wszyscy dostali swoje przysłowiowe "pięć minut". Mam nadzieję, że to nie dziewczyny oberwą najbardziej i w efekcie nie będą robić za paprotki.  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2046 dnia: Listopad 30, 2017, 03:06:08 pm »

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2047 dnia: Listopad 30, 2017, 03:46:41 pm »
Widać zatrzymałem się w rozwoju na etapie informacji o dwóch częściach.
Z jednej strony (tej mniejszej) to dobrze, bo w tej sytuacji raczej nie zrobią ludzi w konia i nie dadzą Strażników na pół minuty.

Obawiam się, że jednak coś takiego może nastąpić i Guardiansi pojawią sią jako deux ex machina.
Żałuję, że to nie będą 2 części, bo byłaby w końcu szansa jakaś inną dynamikę. A tak dostaniemy niestety sztampę, bo cudu się w 2 godzinach zrobić nie da, zwłaszcza z taką ilością postaci.
Nie wiem czy całe to Avengers 3 nie skończy się wśród fanów wielkim festiwalem marudzenia, że jego ulubiony bohater (czytaj: każdy) był tylko przez chwilę ;)

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2048 dnia: Listopad 30, 2017, 03:52:21 pm »
Plotki mówią, że pod koniec części 1-szej Avengersi dostaną srogiego łupnia. Zakończenie więc będzie, ale finalna rozprawka z Thanosem będzie w Avengers 4. To czy to będą dwa osobne tytuły czy też part 1-part 2 to tylko kwestia nazewnictwa.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2049 dnia: Listopad 30, 2017, 04:01:10 pm »
trzymam kciuki, żeby tak sie stało

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2050 dnia: Listopad 30, 2017, 08:37:45 pm »
O to mi chodziło. Nie zdziwiłbym się gdyby GotG pojawili się na ostatnią scenę części pierwszej a ich faktyczny udział w fabule miał miejsce dopiero w drugiej części. Podłość machiny marketingowej do wyciskania zielonych jest Nieskończona. To znaczy: Bezgraniczna. Znaczy się: Bez Granic. No.  :cool:


Będą prędzej bo Thor dostał łomot od Thanosa po czym dryfuje w kosmosie i trafią na GoG a musiało być to gdzieś na początku bo Thanos leci na łomot SZarych Avengers  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2051 dnia: Grudzień 01, 2017, 02:33:41 pm »
Jeśli chodzi o seriale to interesujący może być "Krypton" od Davida S. Goyera. Scenarzysta i reżyser z niego najlepszy nie jest, ale ma na koncie dość przyjemny serial pt. "Demony Da Vinci" (sam serial mogę polecić, klimat wydaje się być mieszanką "Gry o Tron" i gier z serii "Assasin's Creed", zwłaszcza tych części których akcja również działa się we Włoszech). Mogłoby wyjść z tego coś interesującego, tylko pytanie na ile będzie to planeta Krypton znana nam z tych pojedynczych historii z Supermanem, a na ile coś zupełnie nowego? Byłby to niewielu seriali od DC/Marvel który nie przedstawia nam znowu tego samego superbohaterskiego schematu (do tej pory z konwencji wyłamywały się "Agent Carter", "Constantine", i "Agent's of S.H.I.E.L.D"). Dzisiaj przypadkowo natrafiłem na informację jakoby mieli stworzyć serial w uniwersum Sędziego Dredda. To aktualne? Czy kolejna zapowiedź która nigdy nie powstanie?

Kijanek

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2052 dnia: Grudzień 01, 2017, 02:37:47 pm »
....przyjemny serial pt. "Demony Da Vinci" (sam serial mogę polecić, klimat wydaje się być mieszanką "Gry o Tron" i gier z serii "Assasin's Creed", zwłaszcza tych części których akcja również działa się we Włoszech). ...


Przepraszam, ale naprawdę ten serial Ci podszedł?


Co do Dredda, temat aktualny, nawet Urban się tam mocno rozpycha łokciami.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2053 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:12:10 pm »
Mi się nie podobał. Goyer napisał za to scenariusz do świetnego Blade'a.

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2054 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:21:16 pm »
Kijanek, naprawdę uważam że to niezły serial. Ma charyzmatycznego i dobrze zagranego głównego bohatera, postaci od 1 sezonu nie stoją w miejscu a ciągle są wrzucani w nowe okoliczności, które kształtują ich charakter. Do tego budżet wydaje się przyzwoity, i kiedy trzeba serial nabiera rozmachu. A to spory plus, bo produkcje telewizyjne często cierpią przez skromny budżet na plenery i efekty specjalne. Do tego jak dowiadujemy się w 3 sezonie, jest więcej niż 2 strony konfliktu, i nie ma tutaj czarno białego podziału na dobro i zło. Każdy ma w taki czy inny sposób brudne ręce.

Szekak, mi się Blade nie podobał w ogóle. Żadna z części. Najgorsza jest trójka, którą Goyer także reżyserował. Nie bardzo rozumiem co w tych filmach było świetnego. Główny bohater strasznie kiczowaty, zarówno w dialogach które dostał w skrypcie, jak i jako aktor. Pierwsza część jeszcze w miarę broniła się ulicznym klimatem i wampirycznym street-levelem, aż do finału w którym pojawia się idiotyczny wątek z bogiem wampirów i finałowa walka Blade'a z Frostem, która wyglądała jak z tandetnej gry komputerowej. Wiem że to był rok 2000, ale nawet jak na te czasy wyglądało to bardzo tanie. Śmiałbym powiedzieć że głównie przez realizacje a nie skromne efekty specjalne. W drugiej części popłynęli już za bardzo, a trzecia to parodia samej siebie.