Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2010 dnia: Listopad 29, 2017, 08:36:27 pm »
Thanos bez zbroi juz nie taki kozak - lipa  :doubt:


Reszta fajna ale nie pozwalająca, trochę kolorów mniej i połowa ma takie szare uniform hmm...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Garf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2011 dnia: Listopad 29, 2017, 08:58:52 pm »
"Wojna bez granic"? Uch, czy ktokolwiek tam wie, że te filmy są oparte na pewnych komiksach? Thanos pewnie też "Rękawicę Bez Granic" nosi?


Ogólnie rzecz biorąc, trailer dość przyjemny, ale po prostu nie widzę możliwości, żeby dobrze poprowadzić film, w którym jest nawrzucane tyle postaci. Niektórzy nieodzownie będą po prostu "staczami w tle", a w takim wypadku IMHO lepiej, żeby ich w ogóle nie było. Przy tym "Wojna bohaterów" będzie się wydawać kameralna. ☺


(Mam nadzieję, że się mylę).


Swoją drogą fajny sposób na przedstawienie na ekranie pajęczego zmysłu Petera. Szkoda, że nie zadziała w kostiumie.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2012 dnia: Listopad 29, 2017, 10:05:59 pm »
Thanos ma fajną naturalną mimikę. W sumie juz sie przejadłem mcu, ale chętnie zobaczę jak rozegrają spotkanie wszystkich z Guardiansami włącznie. W pierwszych Avengers połączenie różnych klimatów wyszło znakomicie.

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2013 dnia: Listopad 29, 2017, 10:28:16 pm »
Nie chcę psuć atmosfery, lecz dla mnie jest to wtórny i do bólu zwyczajny trailer filmu superhero jakich wiele. Szkoda że "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" okazał się porażką w kinach, bo otworzyłoby to w końcu drogę do adaptowania innych komiksów niż te trykociarskie. Trzymam kciuki za nadchodzące widowiska na podstawie komiksów z USA - Hellboy'a i Spawna. Spawn też co prawda dużo czerpie klimatem z Marvela i DC, ale McFarlane zapowiada coś innego niż dzisiejsze adaptacje komiksów, a jego film ma w ogóle nie przypominać produkcji o superbohaterach. Choć będzie to reżyserski debiut Todda, można mieć przez to obawy. Chciałoby się więcej takich filmów jak "Logan" czy "Deadpool" które wprowadzają do tego gatunku coś nowego. Zamiast tego mamy recykling tych samych pomysłów z pretekstowymi fabułami i masą dziecinnych gagów (humor w Deadpoolu mi się podobał, był co prawda dość prymitywny ale zawsze to coś innego niż w filmach MCU, i choć fabuła również była pretekstowa jak w każdym filmie Kinowego Świata Marvela, to wiele nadrabiał oryginalny główny bohater).

Podobało mi się co zrobiono z "Thor: Ragnarok". Wyrzucono dotychczasowe podejście do filmów z Thorem do kosza, i wprowadzono zupełnie nowe, szalone pomysły. Choć nadal film był utrzymany w uniwersalnej rozrywkowej formule kinowego Marvela, twórcom udało się jednocześnie do niego zaimplementować bardzo fajne pomysły. Taką drogą powinny iść filmy Marvel Cinematic Universe. Skoro już wszystkie muszą być takie same, to chociaż niech ich styl je wyróżnia. Plenery i różne momenty z Ragnaroku zapamiętam na długo, a takich filmów jak "Ant-Man" czy "Dr. Strange" już praktycznie nie pamiętam. Obejrzałem i zapomniałem, jak filmy o wyścigach samochodowych.

PS: Za mną już trzy odcinku serialu Netflixa "The Punisher". Powiem tak. Jeśli jesteście fanami postaci, nie będziecie zadowoleni ze zmian jakie wprowadzono w historii oraz samym głównym bohaterze. Jeśli jednak do tej pory nie przeszkadzało Wam w adaptacjach komiksów że Joker zabił rodziców Batmana, to zaakceptujecie również i te wersję Punishera. Póki co wygląda mi to na solidny serial, opowiada o drodze Franka Castle'a do stanu w którym jest dzisiaj, pojawiają się wspomnienia z misji wojskowych, pierwsze spotkanie z Micro (który również różni się od swojego pierwowzoru). Z pewnością nie jest to Punisher jakiego znacie, ale te trzy odcinki to nadal bardzo dobry serial. Za chwilę włączam 4 epizod.

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2014 dnia: Listopad 29, 2017, 10:30:30 pm »
bo otworzyłoby to w końcu drogę do adaptowania innych komiksów niż te trykociarskie.
A zamknięta jest?  :smile:

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2015 dnia: Listopad 29, 2017, 10:33:52 pm »
Odnoszę wrażenia, że w ostatnich latach lekko przysypana gruzem... ostatni film nie-superhero to Sin City 2. Do telewizji trafiają adaptacje komiksów spoza wielkiej dwójki, a w kinie nadal jest pod tym względem dość ubogo. Janie, pytam tak z ciekawości - czytałeś całą moją wiadomość, czy zatrzymałeś się na fragmencie który cytujesz?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2016 dnia: Listopad 29, 2017, 10:39:24 pm »
Odnoszę wrażenia, że w ostatnich latach lekko przysypana gruzem... ostatni film nie-superhero to Sin City 2.


No niezbyt, wszystko kręci się i jest tego zdrowa ilość, ot, trzy pierwsze z brzegu adaptacje komiksów z roku 2017 spoza trykotów - Atomic Blonde, Wilson, Death of Stalin.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2017 dnia: Listopad 29, 2017, 10:45:01 pm »
czytałeś całą moją wiadomość, czy zatrzymałeś się na fragmencie który cytujesz?
Czytałem.

Kuba G już też odpowiedział (o Death of Stalin nawet nie wiedziałem  :smile: )

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2018 dnia: Listopad 29, 2017, 10:47:29 pm »
Kuba g Dzięki za info - właśnie mi zapewniłeś trzy seanse na ten weekend. Sprawdzałem przed wysłaniem posta by nie napisać głupoty, a jednak sprawdziłem źle i głupotę napisałem. Zapomniałem kompletnie o "Atomic Blonde", a komiksów na których wzorują się pozostałe wymienione przez Ciebie filmy, nie znam.

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2019 dnia: Listopad 29, 2017, 10:57:58 pm »
Nie ma czasem gdzieś spisu wszystkich ekranizacji?

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2020 dnia: Listopad 29, 2017, 11:03:00 pm »
Wpisywałem różne hasła w stylu "comicbook movies" i wyniki wyszukiwania były okrojone o pozycje które wymienił Kuba. PS: Lubicie "The Crow" z Brandonem Lee? Moim zdaniem bardzo dobry film jak na swoje czasy.

Offline Koalar

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2021 dnia: Listopad 29, 2017, 11:20:25 pm »
Nie widziałem wszystkich filmów Marvela, gość z klejnotem na czole już był gdzieś? To Warlock?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2022 dnia: Listopad 29, 2017, 11:48:03 pm »
To Vision. Sam trailer zapowaida to, czym film ma być. Wielką rozwałką. Nie oczekuje niczego więcej, jeśli będzie dobrze wyglądać, wyjdę z kina zadowolony.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2023 dnia: Listopad 29, 2017, 11:59:48 pm »
Nie widziałem wszystkich filmów Marvela, gość z klejnotem na czole już był gdzieś? To Warlock?

Vision. W jaki sposób powstał zostało wyjaśnione w Avengers: Era Ultrona.

A mnie się trailer bardzo podobał. Spore nadzieje wiążę z Thanosem, dla mnie wygląda po prostu świetnie i kapitalnie wypada jego krótki monolog ("Destiny still arrives" :biggrin: ), który słyszeliśmy (więcej nie da się ocenić bo tylko tyle jak dotąd pokazano). Mało na tym trailerze scen z Capem, który przecież powinien dowodzić Avengers. Wygląda na to, że będą 2 drużyny które połączą się w pewnym momencie (ta z Capem to takie Secret Avengers?). Pajączek jak zwykle na propsie. Muzycznie trailer też nie rozczarowuje. Kiedyś oglądałem materiał filmowy, w którym ktoś silił się udowadniać, że w MCU brakuje charakterystycznych motywów muzycznych. Tutaj w 2 miejscach otrzymaliśmy remiks bardzo charakterystycznego motywu przewodniego z Avengers (był także remiksowany w Erze Ultrona i bodajże Civil War). Wątpię, że ktoś tego nie kojarzy, co tylko dowodzi jak naciągany był to argument.

Polskie tłumaczenie tytułu tragiczne jak prawie zawsze. Gorsze było chyba jedynie w przypadku Civil War (Wojna Bohaterów). Trzeba będzie używać angielskiego tytułu tak jak w Civil War.

Ostatnio miałem też okazję obejrzeć "Crisis on Earth-X" czyli wielki 4 odcinkowy crossover między Supergirl, Arrow, Flash i LoT. Ogólnie moim zdaniem poradzili sobie o wiele lepiej niż w zeszłym roku poczynając od fabuły, kończąc na efektach. Historia była o wiele bardziej spójna i autonomiczna. Spora ilość trykotów na ekranie wcale nie przeszkodziła, a wręcz polepszyła doznania płynące z seansu. Wzruszająca scena odejścia profesora Steina (chyba jeden z lepszych aktorów z tej gromadki). Bardzo dobrze wypadł też Reverse Flash (świetny powrót do roli Toma Cavanagh, widać ile frajdy sprawia mu ta rola). Jedyne co wzbudziło mój niesmak to BARDZO mocne forsowanie elementów LGBT, co było widoczne już w zeszłym roku przy okazji "4 nights crossover". Jaki jest tego powód? Czy każda nowa postać musi być homoseksualna lub przynajmniej bi? Jakie to ma znaczenie dla fabuły? Rozumiem, że każda z grup musi mieć swojego avatara na ekranie ale dlaczego eksploracji tego wątku jest poświęcone aż tyle czasu antenowego? To trochę tak jakby w trakcie Top Model opowiadać o historii motoryzacji. Mnie osobiście widok Snarta liżącego się z jakimś chłoptasiem zniesmaczył :sad: Zwłaszcza, że to chyba ostatnia rola tego aktora w Arrowverse, a jeżeli jeszcze kiedy powróci to tylko w tej wersji... Ogólnie oglądało się całość dość przyjemnie z kilkoma zgrzytami. Dałbym tak 4/5.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 12:08:21 am wysłana przez Antari »

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2024 dnia: Listopad 30, 2017, 07:24:21 am »
Wpisywałem różne hasła w stylu "comicbook movies" i wyniki wyszukiwania były okrojone o pozycje które wymienił Kuba.
Hasło "comics movies" i wyskoczyło coś takiego.
Jest też odrębna kategoria dla filmów na podstawie komiksów anglojęzycznych, frankofońskich i japońskich (manga).

Liga ligą, a tymczasem Marvel zaprasza nas na nieskoń... znaczy się wojnę bez granic :P
https://www.youtube.com/watch?v=anrBf6e3HRY
Kilka znanych już scen, kilka ciekawych nowych. Kto wie, może wyjdzie z tego coś fajnego?
No muszę powiedzieć, że zrobiło to na mnie wrażenie. Ale ostatnio widzę pewną zależność: jak podoba mi się zwiastun to film jest kiepski (Wonder Woman), jak zwiastun jest delikatnie rzecz ujmując przeciętny to z kolei film ciekawy (Liga Sprawiedliwości).
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 07:36:20 am wysłana przez laf »

 

anything