Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1950 dnia: Listopad 06, 2017, 06:22:27 am »
Czcze gadanie. Nadciagająca wielkimi krokami Czarna Pantera nie wygląda na pełną humoru rozwałkę z pretekstową fabułą i wydaje się być bliżej Zimowego Żołnierza.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1951 dnia: Listopad 06, 2017, 08:15:01 am »
Czcze gadanie. Nadciagająca wielkimi krokami Czarna Pantera nie wygląda na pełną humoru rozwałkę z pretekstową fabułą i wydaje się być bliżej Zimowego Żołnierza.

To tylko trailer. Tak samo było z trailerami Dr Strange.

https://www.youtube.com/watch?v=Lt-U_t2pUHI

Ani grama żarcików wywołujących chichot gimnazjalistów. A później dostaliśmy tego trochę. A potencjał był spory do otwarcia dywagacji nauka vs wiara. Wybrali slapstick w bibliotece z Wongiem.

Ale chcę wierzyć, że Pantera okaże się inna, bo ma ogromny potencjał. Pewnie znowu się rozczaruję.

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1952 dnia: Listopad 06, 2017, 08:22:26 am »
W Zimowym Żołnierzu też były żarciki. Akurat żartowanie podczas bijatyk jest soooo Marvel :) Bardzo lubię takie speedball special w wykonaniu Wolviego i Collosusa w komiksach, ergo - dla mnie filmy Marvela powinny być w większości lekkie, nienadęte i kampowe. Jeśli eksperymentować mocno z formą to w filmach spoza kanonu - vide Logan.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1953 dnia: Listopad 06, 2017, 08:45:39 am »
No niestety Antari ma sporo racji. W tym filmie postać Thora ZNACZNIE odbiega nie tylko od komiksowego pierwowzoru, ale nawet od tego, co było w poprzednich filmach. Owszem Thor za wszelką cenę chce bronić Asgardu i jego mieszkańców, ale sposób w jaki to zostaje ukazane w filmie nie jest ani śmieszne, ani zaskakujące.
Do litanii rynsztokowych żartów można dorzucić Korga komentującego "klejnoty" Mieka. A dodatkowo ta żenująca scena powrotu Thora do Asgardu w trakcie wystawiania teatru  :???: ??: , no i Surtur, który w trakcie niszczenia Asgardu przypominał raczej Godzillę. Asgardczycy też wyglądają jak parobki żywcem wyjęci z jakiejś średniowiecznej wioski. To jest Asgard - siedziba nordycki bogów; to ja się pytam: gdzie ci bogowie?
Na plus zdecydowanie obsada. Przede wszystkim Goldblum jako władca Saakaru, Rufalo jako Banner próbujący odnaleźć swoje miejsce w całej tej historii i oczywiście Hiddelstone, którego rehabilitacja wypadła nader przekonywająco.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1954 dnia: Listopad 06, 2017, 08:45:57 am »
@ misiokles Co wcale nie przyniosło takiego znów świetnego rezultatu.
Już lepiej się bawiłem na Avengers czy pierwszym GOTG niż na groteskowym w swej pretensjonalności Loganie.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1955 dnia: Listopad 06, 2017, 09:00:28 am »
Ja nie, i nie odebrałem tak Logana. Iron Man 3 też miał mega poważny trailer, a był napchany humorem, do tego słabym i infantylnym. Ja na MCU przestałem już liczyć w tym względzie.

Offline clandestino

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1956 dnia: Listopad 06, 2017, 01:51:43 pm »
Przypomniała mi się ostatnio taka perełka: jeden jedyny i animowany odcinek The Amazing Screw-On Head. Pewnie nie wszyscy znają, więc wrzucę.


Obowiązkowa pozycja dla fanów Mignoli!

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1957 dnia: Listopad 06, 2017, 05:37:04 pm »
Asgardczycy też wyglądają jak parobki żywcem wyjęci z jakiejś średniowiecznej wioski. To jest Asgard - siedziba nordycki bogów; to ja się pytam: gdzie ci bogowie?

Też to zauważyłem. Widać mocny dysonans w stosunku np. do przedstawienia tej krainy w cz.1 czy 2. Sam Thor też został mocno wypatroszony z "boskości". Do Midgardu przybywa w dżinsach, t-shircie i kurtce, a Mjolnir zamienia w parasol. Gdzie tu logika, przecież jego widok w "mundurze" nikogo już nie szokuje po wydarzeniach z Avengers/Avengers2. Jego blond loki zamieniono na krótko ściętą fryzurę z wycięciem z boku i odebrano mu młot (było na trailerach więc nie spoiler). Gdzieś tu zginął klimat tej serii. Thor to już w zasadzie na nowo wykreowana postać na potrzeby MCU (wcale bym się nie zdziwił gdyby został wprowadzony do komiksów jak czarnoskóry Nick Fury).

Offline clandestino

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1958 dnia: Listopad 06, 2017, 07:38:34 pm »
Gwoli ścisłości, w komiksach najpierw pojawił się czarnoskóry Nick Fury (imprint Ultimate) wzorowany na Samuelu L. Jacksonie, a dopiero potem postać ta została przez niego zagrana w filmie.

Offline Jutrzen

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1959 dnia: Listopad 06, 2017, 08:02:09 pm »
Ale do 616 wszedł dopiero wskutek wywołanej filmami popularności i o to pewnie Antariemu chodziło.

Kijanek

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1960 dnia: Listopad 07, 2017, 11:38:28 am »
Ale do 616 wszedł dopiero wskutek wywołanej filmami popularności i o to pewnie Antariemu chodziło.
Nie do końca, wprowadzony został jako Nick Fury jr.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1961 dnia: Listopad 07, 2017, 12:47:49 pm »
Thor to już w zasadzie na nowo wykreowana postać na potrzeby MCU (wcale bym się nie zdziwił gdyby został wprowadzony do komiksów jak czarnoskóry Nick Fury).
Możliwe, że zadecydowano o odejściu od klasycznego wizerunku Thora bo oba jego poprzednie filmy nie cieszyły się zbyt dobrą opinią wśród fanów i krytyków.
Swoją drogą jak się przyjrzeć wszystkim filmom MCU to zauważycie, że są robione wg jednego schematu na jedno kopyto. Podobnie zresztą wyglądają pozostałe produkcje Disneya jak chodźby Star Wars. Jakikolwiek przejaw kreatywności i próby zrobienia czegoś nowego kończy się zwolnieniami i/lub dokrętkami.

Offline Jaxx

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1962 dnia: Listopad 07, 2017, 01:02:25 pm »
Możliwe, że zadecydowano o odejściu od klasycznego wizerunku Thora bo oba jego poprzednie filmy nie cieszyły się zbyt dobrą opinią wśród fanów i krytyków.
Swoją drogą jak się przyjrzeć wszystkim filmom MCU to zauważycie, że są robione wg jednego schematu na jedno kopyto. Podobnie zresztą wyglądają pozostałe produkcje Disneya jak chodźby Star Wars. Jakikolwiek przejaw kreatywności i próby zrobienia czegoś nowego kończy się zwolnieniami i/lub dokrętkami.

A możesz podać, po jakim schemacie porusza się Thor Ragnarok i kiedy wcześniej był on użyty w MCU? Pytanie bez złośliwości, z czystej ciekawości jak Ty to widzisz. 

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1963 dnia: Listopad 07, 2017, 01:14:16 pm »
A możesz podać, po jakim schemacie porusza się Thor Ragnarok i kiedy wcześniej był on użyty w MCU? Pytanie bez złośliwości, z czystej ciekawości jak Ty to widzisz.
Najnowszego Thora jeszcze nie widziałem, ale bazując po materiałach video w sieci, trailerach i reckach, smiem twierdzić, że dużą rolę w odświeżeniu wizerunku Thora w kinie mieli Strażnicy Galaktyki, a konkretnie Vol.2 z tą ich kampową, luźną stylistyką i pastelowymi kolorkami ala lata 70'.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1964 dnia: Listopad 07, 2017, 01:21:24 pm »
Chyba masz na myśli lata 80?