trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 518371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1920 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:03:33 pm »
Oto Hellboy!



Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1921 dnia: Wrzesień 14, 2017, 06:28:09 am »
W sumie niewiele sie różni od poporzednika, tylko jakis taki mniej sympatyczny. I rogi trochę przestylizowane, ani to spiłowane ani złamane. Ale tragedii nie ma.

Offline Doctus

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1922 dnia: Wrzesień 14, 2017, 02:00:38 pm »
Gdybym nie wiedział to bym w ogóle nie odróżnił go od Perlmana.

Co do starych filmów Marvela - ja tam lubię Pogromcę z Lungrenem :D Ten film miał swój klimat akcyjniaków z lat 80'. Brakowało mi tylko czachy na koszulce Franka. Dla mnie poza tym z serialu o Daredevilu to pozostaje najlepsza interpretacja Franka Castle'a. Film z Thomasem Janem miał poważne dziury w scenariuszu, choć miał parę fajnych scen jak np czacha z płonących aut (głupiutkie, ale trzeba przyznać że mimo to robiło wrażenie) czy umieszczenie własnego nagrobku na polu golfowym Travolty. War Zone już szczerze nie trawię, dla mnie ten film był zbyt komiksowy, a paradoksalnie Punisher nie powinien być ekranizowany w "komiksowy" sposób.

Ostatnio sobie odświeżyłem Daredevila z Affleckiem. To niestety słaby film, ale podobają mi się sceny z Murdockiem na mieście i ta praca kamerą kiedy filmują wieżowce. Ale Kingpin, Bullseye, i Elektra to jakiś nieśmieszny żart. Ze słabszych filmów Marvela muszę sobie jeszcze przypomnieć Ghost Ridera, bo pamiętam tylko dwójkę która była niesamowitym dnem. I to nie tylko scenariuszowym, ale i realizacyjnym.

W kwestii filmowych nowości - Wonder Woman to solidny średniak, taki na poziomie filmów MCU. Strażnicy Galaktyki Vol.2 strasznie mnie zawiedli, a Valeriana nie widziałem.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1923 dnia: Wrzesień 14, 2017, 02:47:11 pm »
^ Guardians vol.2 masakra. W poprzednim śmiało wszedłem w popową konwencje i dobrze sie bawiłem (choc juz nie za drugim razem), ale tu przegieli pałę. Kilka zabawnych tekstów ale cała reszta to totalny przerost formy, byle szybciej, mocniej, więcej, bardziej kolorowo. Aż mnie trochę zemdliło. 

Już bardziej podobał mi sie Man of Steel, którego ostatnio sobie przypomniałem i przyznam, ze nie takie złe DCCU jak je malują.

Offline Doctus

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1924 dnia: Wrzesień 14, 2017, 07:27:05 pm »
Też lubię Man of Steel. Choć lepiej się na nim bawiłem niż na WW, to jednak uważam że w Wonder Woman są lepiej zarysowane postaci i relacje między nimi, a główna bohaterka faktycznie przechodzi jakąś drogę która ją zmienia, czego nie można powiedzieć o MoS.

Offline Djevel

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1925 dnia: Wrzesień 20, 2017, 07:21:46 pm »


Trailer serialu Punisher. Frank wygląda nieźle, zobaczymy czy tego nie popsują.

Offline death_bird

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1926 dnia: Wrzesień 20, 2017, 10:15:20 pm »
Byleby scenariusz działał.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Doctus

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1927 dnia: Wrzesień 21, 2017, 12:21:40 am »
Kurde, fajny trailer ale jedno mnie gryzie w oczy. Frank mówi, że zabili jego rodzinę żeby go dopaść, ale czy to nie trochę tak jak z Batmanem? Krucjata Punishera powinna wynikać z tego że jego rodzina zginęła przypadkiem, jako zwykłe postronne ofiary, bo jak główny mściciel zna sprawców swojego cierpienia to to jest zemsta a nie misja. Mam nadzieje że chociaż pokażą, że Frank już po wojnie był nieźle zrezany a śmierć jego rodziny tylko go dobiła.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1928 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:55:58 pm »
Watchmen od HBO... proszę proszę... się porobiło. Ciekawe jak to im wyjdzie.

Zbiegiem okoliczności całkiem niedawno przypomniałem sobie film, no i to jednak był taki gniot, jak pamiętałem. Choć miałem nadzieję, że może niczym wino, ale nie..

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1929 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:42:39 am »
Wziąłem na warsztat Kingsman (jedynka obejrzana w domu, dwójka w kinie) i muszę przyznać, że dawno tak dobrze nie bawiłem się na serii filmowej. Filmy, w szczególności jedynka, są do bólu przewidywalne i schematyczne, ale w ogóle nie przeszkadza to w odczuwaniu świetnej zabawy przy seansie. Uwielbiam takie zabawy konwencją, a kiedy w grę wchodzi kwestia międzynarodowego szpiegostwa to moja uwaga jest kupiona w 100 procentach. Niezdecydowanym polecam wybrać się na Złoty krąg, ale pod warunkiem, że wcześniej obejrzycie pierwszą część, bo w dwójce jest sporo nawiązań.

Jeszcze taka refleksja mnie naszła związana ze Strażnikami Galaktyki 2. UWAGA SPOJLER W jakże odmienny sposób została pokazana śmierć Merlina w Kingsman od śmierci Yondu w Strażnikach. Oboje to postacie drugoplanowe, które sprzymierzają się w walce z głównymi bohaterami (choć z różnych powodów) i obydwoje giną w drugiej części przygód. Śmierć Merlina naprawdę chwyta za serce, została pokazana w poruszający, a także bohaterski sposób, natomiast śmierć Yondu i jego pożegnanie miało w sobie jedynie pompatyczność i wymuszoną epickość, co w ogóle mnie nie przekonało, a wręcz zniesmaczyło.

Kingsman od Muchy mam w swoich planach zakupowych ale komiks ten nie był priorytetem. Teraz już jest  :biggrin:

Kijanek

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1930 dnia: Październik 06, 2017, 08:23:21 pm »

Nikt nie poruszyl tematu
spawn startują zdjęcia w lutym, film kategoria R i Todd za kamerą, premiera 2019

Offline vault_boy

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1931 dnia: Październik 06, 2017, 08:32:13 pm »
Ciekawe co z tego wyjdzie? McFarlane nie ma doświadczenia filmowego. Z ciekawości go teraz sprawdziłem i widzę na koncie tylko teledyski dla Pearl Jeam i Korna. Może sprawdzić się w wizualizmach, ale czy będzie potrafił poprowadzić odpowiednio aktorów? Trzymam kciuki za ten film, bo w czasach wałkowania przeciętnych i odtwórczych filmów w stylu Avengers, Ant-Mana czy Dr. Strange, takie marki jak Spawn w kinie zdecydowanie są dla mnie wartościowe. Z wywiadów z Toddem które przeczytałem na temat pracy nad filmem widać, że chce przedstawić mroczną i przyziemną historie. Stylistycznie mam nadzieje że filmowy Spawn będzie czerpał z pierwszego Kruka (Brandon Lee).

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1932 dnia: Październik 06, 2017, 11:12:25 pm »
Czuję, że wyjdzie z tego gniot, ale zobaczymy...

Offline vault_boy

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1933 dnia: Październik 07, 2017, 02:45:26 am »
Pojawił się plakat z zapowiedzianego na NYCC anime z Batmanem:



Lubię stylistykę anime, lubię Batmana, więc można powiedzieć że jestem zainteresowany tym projektem. Gotham Knight które też było tworzone przez japońskie studia wypadło względnie dobrze (to z grubsza animowana antologia zbierająca różne krótkie shorty, każdy tworzony przez inne studio a więc z zupełnie inną kreską) a niektóre z jego odcinków miały przyjemny klimat. Za film będą odpowiadać ludzie od Afro Samuraia i Jojo's Bizarre Adventure. Z tego co wyczytałem mają się pojawić podróże w czasie po Japoni, a na panelu NYCC pokazali krótką animację walki Batmana i Jokera na miecze (katany naturalnie). Już sam tytuł wskazuje na to że Batman tutaj raczej nie będzie detektywem a bardziej wojownikiem. Jestem naprawdę ciekaw co z tego wyjdzie. Pamiętam lekturę pewnego elseworldu z DC - "JLA: Shogun of Steel" który przetworzył historię Supermana na realia Feudalnej Japonii, i to był naprawdę ciekawy komiks, wbrew pozorom wierny klasycznej genezie Supermana będąc także mieszanką klasycznej japońskiej opowieści o honorowym samuraju i złym władcy wioski (którym okazał się w komiksie... pewien znany wróg Supermana).

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1934 dnia: Październik 07, 2017, 07:18:40 am »
Pojawił się trailer Runaways.
Ja, jako fan orginału, jestem zaintrygowany. Widać, że twórcy przywiązują dużą wagę do pierwowzoru, przynajmniej od strony wizulnej.