Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 518586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1905 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:19:35 pm »
To nie jest niezależny twór tylko wszystko powstaje pod nadzorem Disneya, nawet w warstwie artystycznej są robione na jedno kopyto jak poozostałe filmy Disneya jak SW czy Piraci. Ten sam przepis. Ja nie widzę, że Laf zestawił ze sobą obok siebie Elektrę, Daredevil i Iron Mana 2, bo podawał po prostu przykłady filmów Marvela, a za nie uznaję wszystkie filmy z na licencji Marvela, a nie tylko te z MCU. Nawet Stan Lee je łączy. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 01:23:16 pm wysłana przez Szekak »

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1906 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:30:08 pm »
To nie jest niezależny twór tylko wszystko powstaje pod nadzorem Disneya, nawet w warstwie artystycznej są robione na jedno kopyto jak poozostałe filmy Disneya jak SW czy Piraci.
Chyba nie jest tak do końca jak piszesz. Mam swoiste wrażenie że póki to zarabia to Disney się nie wtrąca.

Ja nie widzę, że Laf zestawił ze sobą obok siebie Elektrę i Iron Mana 2, bo podawał po prostu przykłady filmów Marvela, a za nie uznaję wszystkie filmy z na licencji Marvela, a nie tylko te z MCU.
To zapomniał o filmie Nick Fury z Hasselhoffem (1998), Kapitan Ameryka (1990) (nawet nie pamiętam kto tam grał) oraz serii filmów Hulk z Lou Ferrigno (1970-1980), bardzo wybiórczo to wszystko traktujecie. I podane przez mnie przykłady też byś zaliczył jako filmy Marvela? Bo nimi nie są.  I albo jestem za stary że takie rzeczy pamiętam z VHSów, albo za długo siedzę w komiksach, że zwracam na takie rzeczy uwagę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 01:49:57 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1907 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:44:01 pm »
Laf zestawił ze sobą obok siebie Elektrę, Daredevil Ghost Ridera i Iron Mana 2, bo podawał po prostu przykłady filmów Marvela
Dokładnie tak.
Wymieniając poszczególne "filmy Marvela" miałem na myśli filmy na podstawie komiksów Marvela. I chodziło mi o przykłady filmów słabych

A co do kinowego Marvela (Marvel Studios) to znalazłem takie oto wyjaśnienie. Najważniejsze rzeczy: "Wytwórnia wyprodukowała od 2008 roku 13 filmów należących do franczyzy Marvel Cienmatic Universe", "Filmy produkcji Marvel Studios są dystrybuowane przez Walt Disney Studios Motion Pictures. W latach 2008 – 2011 dystrybucją zajmowało się Paramount Pictures, które odsprzedało prawa do pierwszych czterech filmów w 2013 roku[3]. Prawa do dystrybucji filmu Incredible Hulk z 2008 roku posiada Universal Pictures, a do zapowiedzianego Spider-Man: Homecoming na 2017 rok, Sony Pictures. Film ten Marvel Studios współprodukuje z Columbia Pictures


To zapomniał o filmie Nick Fury z Hasselhoff (1998)
Uważaj z tym Hasselhoffem, bo naślę na Ciebie Star Lorda  :wink:

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1908 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:46:26 pm »
Mkolek, nie zapomnniał może, tylko po prostu nei wymieniał wszystkich. Te stare filmy które wymieniłeś też są filmami Marvela, tak jak pierwszy Batman czy Superman są filmami DC w moim mniemaniu. Bardzo wybiórczo to wszystko traktujesz tak to rozgraniczając, bo to wszystko są filmy Marvela i albo jestem za stary, że takie rzeczy pamiętam z VHS, albo za długo siedzę w komiksach, że zwracam na takie rzeczy uwagę. :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1909 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:53:28 pm »
Tylko, że w przypadku filmów z bohaterami DC jest tak że je zawsze produkował WB (dlaczego to chyba wiadomo, no dobra nie we wszystkich przypadkach, Supergirl nie była), a tak nie ma w przypadku filmów Marvela. Ale ok odpuszczam, nie będę się o to kłócił.

Kijanek

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1910 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:53:34 pm »
jeju
Zawsze warto sięcgnąć do źródeł
lista filmów Marvela
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_based_on_Marvel_Comics
lista filmów od DC
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_based_on_DC_Comics


Tak skoro o filmach na podstawie komiksów jesteśmy to w weekend w sumie leciało The Losers, film jest przykładem jak można popisowo zepsuć fajny materiał wyjściowy :sad:
Choć nie powiem chciałbym komplet komiksów w PL
Tylko, że w przypadku filmów z bohaterami DC jest tak że je zawsze produkował WB (dlaczego to chyba wiadomo, no dobra nie we wszystkich przypadkach, Supergirl nie była), a tak nie ma w przypadku filmów Marvela. Ale ok odpuszczam, nie będę się o to kłócił.
nie masz racji, nie wszystko co DC to WB  :)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 01:57:29 pm wysłana przez Kijanek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1911 dnia: Sierpień 28, 2017, 02:01:19 pm »
nie masz racji, nie wszystko co DC to WB  :smile:
Tak, jak przytoczyłeś link widzę to bardzo dobrze, choć jak zaznaczyłem pamiętałem o Supergirl że nie jest od WB.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1912 dnia: Sierpień 28, 2017, 02:07:02 pm »
Tak skoro o filmach na podstawie komiksów jesteśmy to w weekend w sumie leciało The Losers, film jest przykładem jak można popisowo zepsuć fajny materiał wyjściowy :sad:
Ja materiału źródłowego nie znam, ale faktycznie film bardzo słaby...

Kijanek

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1913 dnia: Sierpień 28, 2017, 02:20:34 pm »
Ja materiału źródłowego nie znam, ale faktycznie film bardzo słaby...
Ponad 10 lat temu Taurus wydał jeden jedyny tom, fajnie się to czytało, część rzeczy przeniesiona do filmu, szkoda bo mimo wszystko duet Andy Diggle/Jock fajnie się pobawił konwencją sensacji i komedii. Film to miała wyszła durna komedyjka z elementami sensacji.

Offline nori

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1914 dnia: Sierpień 28, 2017, 04:19:05 pm »
Swego czasu opisywałem ogólnie filmy komiksowe i sporo tego miałem, większą bądź mniejsza, przyjemność obejrzeć. i choćby takiego Kapitana Ameryke z lat 40' naprawdę da się strawić! A stare Supermany (1948, 1950, 1951) są dość osobliwym przeżyciem, acz w sumie wartym choć zapoznania. Po 1970 roku niestety widać ogólny znaczny spadek formy, powstały wtedy takie potworki jak Spider-man, Hulk, Capitan Ameryka od którego należy trzymać się z daleka, czy Dr. Strange. Marvel źle się wtedy miał, za to objawieniem stało się uniwersum DC ze swoimi słynnymi Supermanami.

Później tez ciekawie bywało i naprawdę, polecam sięgnąć, choć po wybrane tytuły. Prywatnie, bardzo lubię Punishera z Dolphem Lundgrenem, Captain America znowu jest bardzo ciężki do strawienia, acz dla paru, mocno idiotycznych, scen, warto zmarnować na to dzieło to półtorej godziny.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline LucasCorso

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1915 dnia: Sierpień 28, 2017, 04:26:48 pm »
i choćby takiego Kapitana Ameryke z lat 40' naprawdę da się strawić!


Szczególnie jak się czytało ten komiks, w którym ujawniają, że sceny kaskaderskie do niego nagrał prawdziwy Captain America ;)


Oczywiście żartuję, w komiksie to było Democratic Studios, a nie Republic Studios, ale i tak żart był przedni i cieszyłem się jak dziecko, że go rozumiem..,
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline SawiK

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1916 dnia: Sierpień 28, 2017, 04:42:53 pm »
Fala krytyki pod WW jak dla mnie niezrozumiala. Moim zdaniem film niczym nie ustepuje lepszym filmom MCU  nawet uwazam ze jest zrobiona pod widzow tak wychwalajacych MCU. Osobiscie jednak by DCEU bylo powazniejsze mroczniejsze i brutalniejsze by widz mial roznorodnosc i rozne okna pogladowe w komiksowe adaptacje. Gdy wszystko bedzie jak marvel to zrobi sie nudno.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1917 dnia: Sierpień 28, 2017, 04:43:28 pm »
A stare Supermany (1948, 1950, 1951) są dość osobliwym przeżyciem, acz w sumie wartym choć zapoznania.
Oglądałem jakąś część. Superman kontra ludzie krety czy coś takiego. :biggrin: Była dodawana w takim pakiecie DVD ze wszystkimi Supkami, w takim metalowym pudełku. Też kreskówek tam jest sporo, też je oglądałem. Jak jeszcze Superman latać nie potrafił. :wink:


SawiK +1

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1918 dnia: Sierpień 28, 2017, 06:24:38 pm »
[...]  Po 1970 roku niestety widać ogólny znaczny spadek formy, powstały wtedy takie potworki jak Spider-man, Hulk, Capitan Ameryka od którego należy trzymać się z daleka
Tak tytułem ciekawostki, w tych serialach o Hulku z przełomu lat 70-80 Hulka grał Lou Ferrigno - swego czasu największy konkurent i zarazem kupel Arniego. W pieknych dawnych czasach oglądałem to na RTLu. Popisowa zagrywką Ferrigno był "wkurzony Hulk", w trakcie ktorego prezentował jedną z klasycznych póz kulturystycznych.  Robi wrażenie :wink:

Offline muaddib85

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1919 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:02:24 am »

 

anything