Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 518826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1890 dnia: Sierpień 25, 2017, 05:24:48 pm »
Co do przychodów SS to wedle Batcave przyniósł najwiekszy czysty zysk dla WB z DCEU. WW spokojnie przbije te170mln bo cos kolo tego zgarnelo WB z calej zebranej sumy przez SS. Kontynuacje i spinofy w takiej chwili to fotmalnosc a kiedy kasa sie zgadza to kto by przejmowal sie fala krytyki, z pewnoscia nie WB.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1891 dnia: Sierpień 28, 2017, 11:11:59 am »
Dla mnie najsłabszym filmem była Wonder Woman z DCEU.

Człowieku, czytasz mi w myślach. Swego czasu wysmarowałem swoją opinię na temat tego pożal się Boże filmu i uważam, że jest to totalna słabizna. Nie wiem skąd te zachwyty ze strony widzów i krytyków, no ale w końcu de gustibus non est disputandum.

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1892 dnia: Sierpień 28, 2017, 11:15:45 am »
uważam, że jest to totalna słabizna. Nie wiem skąd te zachwyty ze strony widzów i krytyków
Bo na tle innych filmów z uniwersum DC jawi się jako cud. ten film wypada bardzo dobrze tylko w takim zestawieniu i dlatego wiele osób pieje z zachwytu. Dla mnie jest to średniak niskich lotów, ale nie jest to tak zły film jak inne z DC. Ogląda się go w miarę przyjemnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 11:26:12 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1893 dnia: Sierpień 28, 2017, 11:23:04 am »
Człowieku, czytasz mi w myślach. Swego czasu wysmarowałem swoją opinię na temat tego pożal się Boże filmu i uważam, że jest to totalna słabizna. Nie wiem skąd te zachwyty ze strony widzów i krytyków, no ale w końcu de gustibus non est disputandum.
No nie do końca Ci czytam, bo mi film WW się podobał, ot po prostu inne z DCEU były lepsze.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1894 dnia: Sierpień 28, 2017, 11:41:47 am »
Bo na tle innych filmów z uniwersum DC jawi się jako cud.
Jedyny cud w tym filmie to Gal Gadot  :biggrin:

Odświeżyłem sobie ostatnio Człowieka ze stali, a więc pierwszy film z tego uniwersum i potwierdzam swoje zdanie, że jest to najlepszy film z DCEU. Wprawdzie jest to typowy origin, ale cała fabuła jest budowana w przemyślany sposób, bez nachalnego humoru i stopniowo dawkując emocje, aż do obowiązkowego, widowiskowego (choć co prawda przewidywalnego) finału.
Oczywiście nie jest to coś wybitnego i z miejsca jestem w stanie wymienić parę filmów z MCU, które biją ten obraz na głowę, niemniej jednak zaczęło się to wszystko ciekawie. Ale niestety każda kolejna odsłona DCEU pikuje w dół i miałem nadzieję, że po słabiutkim SS te uniwersum wyjdzie na prostą. A tu lipa.
Pozostaje nam czekać cierpliwie na Ligę Sprawiedliwości.

@Szekak
Umówmy się, że czytasz tylko połowicznie, bo o ile WW mi się nie podobał, to również uważam, że pozostałe filmy DCEU były lepsze  :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1895 dnia: Sierpień 28, 2017, 11:50:15 am »
Odświeżyłem sobie ostatnio Człowieka ze stali, a więc pierwszy film z tego uniwersum i potwierdzam swoje zdanie, że jest to najlepszy film z DCEU.
Chyba tylko dlatego że z złożenia ten film miał być stand alone, a nie częścią większego uniwersum. Nie pamiętam aby wcześniej nie było informacji że będzie to początek uniwersum DC, to chyba dopiero w trakcie. Niestety Wonder Woman była obarczona już tym bagażem co wg mnie tylko krępowało możliwości jakie mieli twórcy.
W przypadku Człowieka ze stali ze stali film musiał się ukazać, bo WB jest zobowiązane kontraktami wobec właścicieli praw. Jeśli ci nie będą kręcili z eSem filmów to ci chyba mogą je zabrać i zgłosić się do innych wytwórni.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1896 dnia: Sierpień 28, 2017, 11:51:17 am »
Laf, ale Ty uznajesz WW za film słaby, ja za dobry. Cieżko powiedzieć, by były to podobne opinie. I całkowicie nie rozumiem jak można uznawać filmy Marvela za dobre, a WW za słaby, dla mnie to jest właśnie ten sam poziom co najlepsze filmy Marvela, podobny klimat i odczucia. :wink:

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1897 dnia: Sierpień 28, 2017, 12:48:14 pm »
No cóż, a dla mnie WW to poziom najgorszych filmów Marvela typu Kapitan Ameryka Pierwsze starcie, Iron Man II, Elektra czy Ghost Rider II (no dobra, może z tym ostatnim to trochę przesadziłem).

Chodziło mi raczej o to, że obydwoje zgadzamy się co do jednej rzeczy:
Dla mnie najsłabszym filmem była Wonder Woman z DCEU.
Choć fakt, że w kontekście poziomu tego filmu obydwoje mamy odmienne zdania.

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1898 dnia: Sierpień 28, 2017, 12:51:35 pm »
No cóż, a dla mnie WW to poziom najgorszych filmów Marvela typu Kapitan Ameryka Pierwsze starcie, Iron Man II, Elektra czy Ghost Rider II (no dobra, może z tym ostatnim to trochę przesadziłem).
Przepraszam, ale się przyczepię ale Elektra czy Ghost Rider II nie są filami Marvela. Jeden zrobił Fox a drugi Columbia Pictures. To są filmy na podstawie komiksów Marvela i tylko tyle.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1899 dnia: Sierpień 28, 2017, 12:56:06 pm »
Są filmami Marvela. Obecne MCU też jest własnością Disneya.




Laf, mi się Iron Man 2 podobał, najlepsza część Iron Mana imo. :D

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1900 dnia: Sierpień 28, 2017, 12:59:57 pm »
Są filmami Marvela. Obecne MCU też jest własnością Disneya.
Nie są. To, że teraz prawa do tych postaci wróciły do Marvela/Disneya nie znaczy, że ta dwa filmy są filmami Marvela. To jest tak samo ja z Blade'm i Daredevilem, prawa też wróciły, ale filmy nie są Marvela. Mówię cały czas o filmach nie postaciach.
To równie dobrze możesz twierdzić że filmy X-men też są Marvela, a tak nie jest bo filmy są FOXa.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1901 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:01:24 pm »
Ok, żadne filmy nie są filmami Marvela. Te z MCU są Disneya. Idąc tym tokiem to DC nigdy nie miało filmów i nigdy mieć nie będzie, bo zawsze to będą filmy Warnera, którego DC jest częścią.

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1902 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:06:56 pm »
Ok, żadne filmy nie są filmami Marvela. Te z MCU są Disneya. Idąc tym tokiem to DC nigdy nie miało filmów i nigdy mieć nie będzie, bo zawsze to będą filmy Warnera, którego DC jest częścią.
Jest coś takiego jak Marvel Studios Entertainmentiron i jeśli film wychodzi z tej filmy producenckiej możemy mówić że jest filmem Marvela, o to mi chodzi. Zaliczanie wcześniejszych filmów GH (gdzie producentem była Columbia Pictures) jako filmów Marvela wg mnie jest lekkim przekłamaniem.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1903 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:07:50 pm »
Ja wiem o co Ci chodzi, ale się z tym nie zgadzam. Filmy z MCU są filmami Disneya, tak jak te z X-Men są filmami Foxa, a DC Warnera.

mkolek81

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1904 dnia: Sierpień 28, 2017, 01:16:27 pm »
Ja wiem o co Ci chodzi, ale się z tym nie zgadzam. Filmy z MCU są filmami Disneya, tak jak te z X-Men są filmami Foxa, a DC Warnera.
Filmy z Bladem zostały wyprodukowane przez WB (pierwszy przez New Line Cinema), pierwsze dwie serie ze Spiderman przez Sony, resztę podałem powyżej. I co z tego że się zgadzasz, jak te filmy nie w chodzą w skład MCU. Dlatego wiele osób mówi o filmach Marvela (tych co wchodzą do MCU) i na podstawie komiksów Marvela. OK, może nie potrzebnie się czepiam, ale laf w jednym zdaniu zestawił Iron Man II, Elektrę i Ghost Rider II, czyli filmy wyprodukowane przez 3 różne wytwórnie, twierdząc że to są filmy Marvela. I pomimo, że Marvel Studios jest częścią Disneya, to jednak jest to w pewnym stopniu niezależny twór (nie pamiętam, ale nigdzie nie rzuciło mi się logo Disneya w tych produkcjach, ale mogę się mylić). Nie zgadzam się z tym twierdzeniem i tyle, ale nie będę się o to pieklił. Tylko zauważam, że wiele osób nie obeznanych z komiksami tak robi, bo widzi logo Marvela i zrównuje te produkcje twierdząc że to filmy Marvela.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 01:20:51 pm wysłana przez mkolek81 »