trawa

Autor Wątek: Pytanie o Propheta, którego przeczytał Dave Stewart, który kolorował Sandmana  (Przeczytany 433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline akcent

(pytanie do osób z zacięciem detektywistycznym)

Witam po bardzo długiej przerwie!  :D

Ostatnio pochłonął mnie "Sandman", w którym dotarłem do Uwertury, a nawet dalej. Obecnie czytam "Noce nieskończone" i zamierzam przeczytać z uniwersum Gaimana tyle ile sie da. Chłonę każdą literę, łącznie z przedmowami i posłowiami, ale mam pytanie o konkretny komiks, który przeczytał jeden z twórców Sandmana.

Mam przed sobą "Sandmana. Uwerturę", tom wydany przez Egmont w roku 2016. Na deser dostaliśmy wywiady z twórcami. Jednym z nich, laureatem Nagrody Eisnera jest Dave Stewart. W tym wywiadzie pada pytanie i pada odpowiedź:

Cytuj
SB (Shelly Blond): Ostatni komiks bądź książka, od których nie mogłeś się oderwać?
DS: Komiks: ostatni zbiór "Propheta" przeczytałem jednym ciągiem. (...)

Moje pytanie brzmi: skoro samo wydanie jest z roku 2016, a wywiad był robiony... hmm.. w sumie nie wiem kiedy, ale zakładam, że między rokiem 2015 (wtedy jest przytoczona ostatnia data, kiedy Dave zdobył Eisnera) a właśnie rokiem 2016 to o jaki konkretnie zbiór Propheta chodzi? Chciałbym mieć świadomość, które konkretnie zeszyty (albo który tom) zrobił na Dave'ie takie wrażenie, że przeczytał jednym ciągiem.

Pozdrawiam, mam nadzieję na czyjąś pomocną dłoń i dziękuję za wszelkie trafne (i te mniej trafne) odpowiedzi i tropy.