trawa

Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 237231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #840 dnia: Grudzień 28, 2015, 09:35:48 pm »
Eiyuu Senki - jest to strategia turowa z elementami visual novel. Zaczyna się od tego, że pewna dziewczyna chce zjednoczyć Japonię w czasie wojny domowej. A że inteligencją nie grzeszy nie wychodzi jej to najlepiej. Na chwile przed śmiercią pojawia się bohater i ją ratuje. I to na niego spada obowiązek zjednoczenia Japonii, a potem świata, bo dziewczyna jest wróżbitą i widziała zniszczenie świata i aby temu zapobiec trzeba podbić cały świat. I tak wędrujemy po świecie i z każdym podbitym krajem zyskujemy kolejnych bohaterów. A jest ich mnóstwo. Z czasem mamy pod swoją komendą takie postacie historyczne jak Da Vinci, Hammurabi, Kolumb, Kopernik, Juliusz Cezar czy Artur i Rycerze Okrągłego Stołu (na końcu to wymieszanie jest dość sensowne). I oczywiście wszyscy są kobietami. Reska i muzyka jest fajna, ale jest też kilka wad. Po pierwsze podbijać kraje można w danej kolejności. Czasem okazuje się, że nie można podbić jakiegoś kraju, bo jego armia jest za duża, mają za dużo wojsk, albo pojawia się jakaś przeszkoda, która po jakiś czasie znika, albo mamy za mało bohaterów aby wypowiedzieć wojnę. Drugim problemem jest samo tłumaczenie. Niedawno wydano tą grę na PS3 po angielsku więc ktoś wyciął wszystkie dialogi i dał je do wersji PC. Problem w tym, że wersja na PC zawiera scenki dla dorosłych, a konsolowa nie i dlatego w niektórych momentach pojawiają się krzaczki. Nie ma to wpływu na fabułę, ale mógłby się ktoś postarać. Kolejnym minusem jest trudność walk. Jeśli podbijamy kraje po kolei są one proste, jeśli nie, to często nie da się ich wygrać.
Mimo tego wszystkiego gra jest w sam raz na zimowe wieczory chociaż jest to gra na jeden raz.


Offline Skrzydlaty

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #841 dnia: Maj 06, 2016, 07:52:28 am »
Pograłem wczoraj parę partyjek w Overwatch na PS4 i już mam swoją ulubienicę.

https://www.youtube.com/watch?v=jN3TISLTVyc

Śmiga w mechu, jej kombinezon przypomina typowy plugsuit, z charakteru coś między stereotypową nastolatką, a japońską tsundere. No i nawet wizualnie kojarzy mi się trochę z krzyżówką Asuka/Mari. Gameplayowo też super, +1 dla Blizzarda.

Offline wyspa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #842 dnia: Maj 06, 2016, 01:43:53 pm »
Grałem trochę w betę i chyba zakupię. Ogolnie damski casting ciekawy...fajna jest np: Mei spoko babka z ciekawymi taktycznymi skillami, no i okładkowa Smuga dla każdego kto lubi po prostu po-naparzać z gnatów :smile:
podoba mi się że przy pomocy samego designu kilku animacji i tekstów udało im się tyle charakteru z postaci wycisnąć.
W sumie pod względem char designu to majstersztyk :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2016, 03:29:52 pm wysłana przez wyspa »

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #843 dnia: Maj 06, 2016, 03:15:01 pm »
Faktycznie ładnie się to prezentuje. Jest w tej grze jakaś kampania czy tylko rozgrywka multiplayer?

Offline wyspa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #844 dnia: Maj 06, 2016, 03:33:02 pm »
Faktycznie ładnie się to prezentuje. Jest w tej grze jakaś kampania czy tylko rozgrywka multiplayer?
Można grać Players vs Bots dla potrenowania... póki co nic więcej nei uświadczyłem, choć znając blizza można sie spodziewać że dodadza kiedyś jakieś Challenge czy Daily.
Gra też o tyle ciekawa że nie wszystkie postaci wymagają refleksu. Cześć z nich bardziej polega na planowaniu i przewidywaniu ruchu przeciwnika. Ogólnie playstyle każdej z postaci znacznie się rożni więc każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba się tylko nauczyć w czym nasza postać jest dobra i z jakimi przeciwnikami lepiej nie zadzierać w pewnych sytuacjach.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #845 dnia: Maj 20, 2016, 08:40:18 pm »
Skończyłem Danganronpa 2.
To co jest największą siłą a jednocześnie jej słabością to fakt iż jest bardziej alternatywna historia niż sequel. Inne postacie, inna lokacja ale ten sam świat a i sama historia podobna. Ba, nawet soundtrack jest częściowo ten sam, częściowo tylko "zupgradowany" poprzez dodanie nowych tracków. Sama mechanika gry również podobna, choć nie można odmówić autorom szeregu wprowadzonych nowinek z których prawie wszystkie poważnie dodając rumieńców w rozgrywce (zwłaszcza w trialach...) a chyba tylko jedna spowodowała mój zgrzyt zębów.
Np. "Non stop debate" wygląda na początku po staremu, ale zamiast klasycznej możliwości wbicia się ze swoim "sore wa chigau yo" można (a czasem wręcz trzeba) tym razem... kogoś poprzeć! A jakbyście się poczuli kiedy prowadzicie jakiś wywód a tym razem to WAM ktoś z flanki bezczelnie go rozbija...? Podobnie poważnego liftingu doznał Panic Talk Action oraz Hangman, jest zupełnie nowa całkiem pozytywna podgierka o nazwie Logic Dive i tylko jedna rzecz z nowości moim zdaniem absolutnie autorom nie wyszła a mianowicie gdy nagle zostaniemy poproszeni o wskazanie jakiegoś dowodu na ekranie (zdjęciu). Jeśli wiecie o co biega, nie ma problemu, ale jeśli przypadkiem nie to mamy ostro przerąbane bo tylko minuta na skapnięcie się a pixeli do kliknięcia jedyne 1920x1080. A, pasek życia za złą odpowiedź też spada. Miłego trafiania życzę...:/
Zresztą generalnie poziom trudności poszedł moim zdaniem w porównaniu do jedynki w górę. Naprawdę wskazane jest trzymanie ręki na pulsie i podążanie za wywodami na trialu, bez tego można łatwo zabrnąć w ślepą uliczkę (czytaj: konieczność skorzystania z jakiegoś faq'a na sieci). Ale też dzięki temu dużo satysfakcji daje BREAK czyli wstrzelenie się we właściwą odpowiedź w Non Stop Debacie :)
Oprócz podstawowej gry, która to niestety jest - podobnie jak pierwsza część - klasycznym jednorazowcem autorzy dopieszczają nas dwoma extra wcale nie tak znowu mini gierkami oraz dodatkową novelką do poczytania.
Autorzy rozpieszczają nas również obsadą seiyuu, tym razem mamy wśród nich m.in takie panie jak Hanazawa Kana, Kobayashi Yuu, Romi Park, Koshimizu Ami, Megumi Ogata(!), Mitsuishi Kotono(!!), Kayano Ai czy Arakawa Miho (pamiętacie Penguindruma?...). U panów też niezgorszy zestaw wyjadaczy jak choćby Tomokazu Sugita czy Akira Ishida. Nie muszę chyba dodawać, że wobec powyższych nazwisk samą myśl o włączeniu podczas rozgrywki angielskiego dubbingu uznaję nie za błąd, ani nawet za wielbłąd ale za niewybaczalną herezję :)
Podsumowując, gierkę uważam generalnie za udaną. Postęp w rozgrywce jest na plus i to momentami poważny, widać że autorzy przemyśleli to i owo i poszli w temacie do przodu. Niestety, choć fabuła nie jest jakaś mega kulawa, brakuje podczas gry tej atmosfery ciężkiej schizy jaka panowała w części pierwszej. Po prostu dziś wiemy kilka rzeczy co i jak, i nie da się z tym nic zrobić. Brakuje przez to wczucia. W pierwszej części człowiek momentami palce obgryzał żeby np. coś się nie stało jego ulubionej postaci. Tutaj nie poczułem się ani razu aż tak zassany. Owszem było parę razy trochę smutno, ale tylko trochę. Cóż poradzić. Mimo wszystko jednak polecam.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #846 dnia: Maj 24, 2016, 11:27:57 am »
Ja znowu zakopię się na trochę przy Kamidori Alchemy Meister, ale mam pytanko: grał ktoś w jakieś inne gry od Eushully? Jest tego sporo, z czego część nawet przetłumaczona, a część z tłumaczeniem interface'u. Kamidori podoba mi się wybitnie więc zastanawiam się, czy inne tytuły są równie dobre, czy można je sobie odpuścić.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #847 dnia: Czerwiec 06, 2016, 08:55:59 pm »
Padło na Himegari Dungeon Meister czyli starszą siostrę Kamidori Alchemy Meister. Jak na razie pograłem ledwie kilka godzin, ale od razu widać, że to 100% Eushully w bardzo dobrym wydaniu.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwiec 06, 2016, 09:25:43 pm »
Wygląda naprawdę świetnie. A jakiej jakości jest patch z tłumaczeniem?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #849 dnia: Czerwiec 07, 2016, 09:34:26 am »
Ciężko jeszcze powiedzieć. Nie odczułem w każdym razie żadnych zgrzytów.

Co do samej gry, to trochę żałuję, że najpierw nie zagrałem w nią. Gra wydaje się uproszczona w stosunku do Kamidori. Mam nadzieję, że przez porównanie nie odniosę niepotrzebnego negatywnego wrażenia.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #850 dnia: Czerwiec 29, 2016, 06:04:31 pm »
Bunny Black - bohaterem jest poszukiwacz przygód, który wraz z drużyną wyruszył do lochów Władcy Demonów. I umarł. Potem Władca go ożywił i uczynił swoim podwładnym. Skutkiem ubocznym było to, że stracił wszystkie swoje umiejętności i doświadczenie. Od teraz musi wypełniać misje dla  demonów w lochach, zdobywać pieniądze na ekwipunek, zebrać drużynę potworów i walczyć z ludźmi.
Jest to połączenie Dungeon Crawlera, strategii turowej i visual novel. I to jedna z najtrudniejszych gier nawet na podstawowym poziomie. Przeciwnicy nawet najsłabsi są silniejsi niż my, a członkowie drużyny strasznie słabi. Nie można też nimi sterować, a tylko wydawać ogólne rozkazy. Ja niestety nie dałem rady zajść w tej grze daleko.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #851 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:17:52 pm »
Jakby kogoś interesowało to na steamie (tfu!...) są obydwie Danganronpy w wyprzedaży.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline wyspa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #852 dnia: Grudzień 29, 2016, 11:18:53 am »
Premierę zaliczyła najnowsza część Shantae... nie do końca mangowa (bo produkt amerykański) ale na pewno odpowiednio wystylizowana... Way Forward po prostu lubi takie klimaty:

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #853 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:32:31 pm »
To ja też się pochwalę co wyszło po angielsku: Rance 5 i 6. I to oficjalnie bez patcha.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #854 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:14:10 am »
NieR: Automata - też nie do końca mangowe, ale jednak od Square Enix
https://www.youtube.com/watch?v=Iq3_phBQA_Y
Kojarzy mi się miejscami z Touhou : )
Jeżeli nie skopią portu przy konwersji na PC, to z chęcią pogram.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 08:23:40 am wysłana przez Wilk Stepowy »

 

anything