Autor Wątek: Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce  (Przeczytany 6915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spaszko

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2003, 05:58:29 pm »
Jedź do golubia za rok i sam się przekonasz. Powiem tylko, że gorszej imprezy nie widziałem... Jedyne, co było całkiem niezłe, to żarcie, zresztą te same co na grynwaldzie-taka biała budka z piecem co serwowała polską kuchnię. Ach te kluchy z serem i kapuchą... :) Golub to impreza niesamowicie komercyjna, ale i strasznie nudna. Fajnie jezdzą se ludzie na koniach, ale się nie opłaca tam jechac. :cry:

Offline wiedzmak

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2003, 09:36:53 pm »
wiec nie jade. szkoda czasu, pojade na cos ciekawszego
ww.bitewniaki.polter.pl

Offline Spaszko

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2003, 09:47:43 pm »
No pewnie.  8)

Offline brat Bule

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2003, 10:18:27 am »
Z tego co wiem o Malborku to bardzo realnie strzelają do uczestników (scorpio wystrzeliwujący strzały trafił Kwasa  :evil: ). A z Golubia to najbardziej podoba mi się prekursor rycrestwa "historyk" chodzący w plastiku  :wink: .
róliczek, karliczek, boom.....

Offline Dark Elf king

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2003, 04:32:57 pm »
Byłem raz w Golubiu i tam chcieli wszystkich przekręcić na bilety ale nawet to jeszcze nie było najgorsze ktoś napisał że to betonowa impreza
MIAŁ RACJĘ

Offline Spaszko

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 20, 2003, 05:09:17 pm »
Ten dziadziuś w karacenie jest naprawde świetny. Jego tłoczona z brązu (to nie plastic) łuska wygląda wręcz oszałamiająco, do tego oficerki pomalowane białą emalią, i oczywiście pelerynkopłaszcz. Gościu jest uosobieniem klimatu golubskiej imprezy. Tandeta, komercja, brak jakichkolwiek historycznych realiów i te przepite mordy małej garstki młodych członków "bractw" paradujących w rajtuzkach i glanach. Żygać mi się chce...

Offline jasmin

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2003, 09:41:46 am »
Z imprez, ktore sa scizle zwiazane z jakas bitwa a nie okresem mozna wymienic na pewno: grunwald, malbork, cedynia oraz plowce. Sa tez jednorazowe imprezy: np w sopocie byla inscenizacja napadu na klasztor - na wyd. historycznych. O tych wiem. turniej inne, czestokroc nawiazuja, ze w czasie takim to a takim miala miejsce bitwa, badz tez obleganie zamku - jednakze o tym dowiadujemy sie dopiero, gdy helm na glowie juz zalozony a tarcza i miecz sa dzierzone w rekach.

Offline ghost666

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2003, 05:42:53 pm »
Cytat: "Spaszko"
Ten dziadziuś w karacenie jest naprawde świetny. Jego tłoczona z brązu (to nie plastic) łuska wygląda wręcz oszałamiająco, do tego oficerki pomalowane białą emalią, i oczywiście pelerynkopłaszcz. Gościu jest uosobieniem klimatu golubskiej imprezy. Tandeta, komercja, brak jakichkolwiek historycznych realiów i te przepite mordy małej garstki młodych członków "bractw" paradujących w rajtuzkach i glanach. Żygać mi się chce...


[jeżdzenie po Golubiu mode]
a mi sie nie chce zygac! <czysci hakownice> nic a nic <nabija hakownice> mi sie chce strzelać  :twisted:  :evil:  :x
[/jeżdzenie po Golubiu mode]
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Zendramus

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 15, 2003, 10:05:41 pm »
Mieliśmy zaprosznie do Łeby na zdobywanie bramy, ale nikomu nie pasowało. O ile mnie pamięć nie myli 2-3 tygodnie po Grunwaldzie.
Fortuna fortes adiuvat"

Offline Luciusz

Bitwy, jakie odtwarzane są teraz w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 18, 2003, 08:13:36 am »
Jeśli chodzi o Malbork - dla mnie rewelacja. Samo oblężenie było nieco kiepsko zorganizowane (przynajmniej w tym roku), ale i tak zbawa była przednia. Smaczku dodawał fakt, że inscenizacja odbywała się już po zmierzchu - więc płonące stogi i ciekawe oświetlenie bardzo ładnie dodawało klimatu. Dodatkowo cała otoczka - przez dwa dni turnieje i imprezy towarzyszące, jarmark, jadłodajnia "z epoki", po Zamku przechadzała się kupa Braci Rycerskiej... polecam zdecydowanie.