Autor Wątek: Ten wspaniały świat Troy!  (Przeczytany 39149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 19, 2005, 03:38:47 pm »
Cytat: "keram"
W zeszłym roku Egmont ( tak mi się zdaje ) zapowiadał album Gnomy z Troy o dzieciństwie Lanfeusta ( coś jak Mały Sprytek ) ale do wydania nie doszło. Ktoś wie dlaczego? Zrezygnowali całkowicie czy jeszcze to opublikują?

ponieważ w tym roku - I połowa miało nie być żadnych nowych europejskich serii - a jedynie ciągnięcie zaczętych
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 4-staczterdzieściicztery

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 25, 2005, 11:18:58 pm »
W sumie "Lanfeust w Kosmosie" to głównie zmiana dekoracji, reszta podobna jak "... z Troy", ale wciąż dobrze mi się to czyta, a drugi tom wydaję mi się ciekawszy od pierwszego.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline ASX76

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 14, 2006, 07:21:50 pm »
Właśnie przeczytałem "Kość Magohamotha" i muszę przyznać, że mi się spodobał. Ładne rysunki, fajne poczucie humoru i niezły scenariusz składają się na rozrywkę lekką, miłą i przyjemną. :)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:56:23 pm »
Jestem po 4 tomie "Lanfeusta w Kosmosie" i jak początkowo spodziewałem się odcinacza kuponów ( pierwszy tom był mocno średni ) od "... z Troy", to okazał się serią trzymajacą poziom poprzednika.
W "Wysysaczach Światów" akcja koncentruje się na Lanfeustcie, Shlimaku i nowych bohaterach, pozostawiając C' ixi, Hebiusa i Thanosa na dalszym planie. A kowala z Glininu czeka m. in. spotakanie z najsłynniejszym szpiegiem Galaktyki ( "Yyy... a jak pan to robi, że jest tajnym agentem, skoro wszyscy znaja pańskie nazwisko i twarz?", "Taki zawód, mały" ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 26, 2006, 09:00:39 pm »
Przeczytałem niedawno osiem tomów "Trolli z Troy". Trzeba przyznać, że od czasów "Ogni Askellu" zarówno scenarzysta Arleston, jak i rysownik Mourier zrobili duże postępy. Rzekłbym, iż "Trolle" cec**je niesamowita komiksowa "grywalność" - Arleston nie przynudza ani na stronę, opowiada sprawnie i w szybkim tempie, a styl Mouriera i kolory Gutha nie mogłyby być bardziej atrakcyjne.
Pamiętam jednak, jak wręcz odpychały mnie dwa pierwsze tomy "Ogni Askellu" (w trzecim tomie sytuacja się poprawiła) z powodu cynicznych i bezrefleksyjnych zagrywek Arlestona. Niestety "Trolle z Troy" nie są od nich wolne i to, co niektórzy nazywają tu czarnym humorem, dla mnie jest po prostu tanią, pustą, pozbawioną dobrego smaku zgrywą.
Panie Arleston, czy tak naprawdę jest pan trollem?

Offline BOUNCER

Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 30, 2008, 11:20:14 pm »
Podobnie jak Pan Dariusz wziąłem do rąk długo odkładane komiksy świata Troy i nie jestem aż tak bardzo zachwycony jak po niektórych innych seriach. O tyle o ile w komiksie widać szlifowanie kunsztu rysownika, szybkie i niezwykle barwne akcje  oraz masę niesamowitych przygód o tyle treść tej serii nie jest zbyw wygórowana. Typowy "lajtowy odmóżdżacz" wart przeczytania ale z lekkim młodzieżowym podejściem.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:21:54 pm »
BOUNCER, daj spokój z tym "panem". Poproszę o więcej młodzieżowego podejścia. :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 02, 2008, 12:29:59 am »
BOUNCER, daj spokój z tym "panem". Poproszę o więcej młodzieżowego podejścia. :)

To chyba bylo nawiazanie do Twojego 'pana Arlestona'.

A Trolle, to rzeczywiscie chyba najfajniejsza czesc tego swiata, choc nie do tego stopnia, zebym je czytal. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 06, 2009, 05:57:26 pm »

ponieważ w tym roku - I połowa miało nie być żadnych nowych europejskich serii - a jedynie ciągnięcie zaczętych
W sierpniu ukaże się ósma część Lanfeusta w kosmosie: Krew komet i w ten sposób wszystkie rozpoczęte, wiele lat temu, w Polsce serie ze świata Troy zostaną zamknięte. A przynajmniej doprowadzone do etapu równowagi z oryginalnymi wydaniami :)
Pozostaną już chyba tylko do wydania 3 albumy z serii Lanfeust Quest, i pojedyńcze Gnomes de Troy oraz Lanfeust par ses amis. Chyba nic nie przegapiłem?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:19:57 pm »
Biorac pod uwage, ze Soleil wypuszcza jakies trzy komiksy ze swiata Troy na miesiac, to pewnie troche przegapisles. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 15, 2010, 04:27:00 pm »
"Lanfeust w kosmosie" jest lepszy od "Lanfeusta z Troy". W kontynuacji Arleston rozwinął skrzydła, opowieść stała się jeszcze bardziej rozbuchana i nieprzewidywalna, a przez to ciekawsza. Podejrzewam, że scenarzysta pisał ją trochę na żywioł i zaskakiwał sam siebie, co czasami wywoływało skutki uboczne (np. naciągany motyw krypty tonicznej albo pogmatwany wątek genetycznej ingerencji Dolfantów). Natomiast informacja z 3. tomu, że Fatacelsjusze nie mogą utrzymać się przy życiu bez bakterii Gawlax, to pewnie lapsus Marii Mosiewicz.
Uwagę przykuwa masa cytatów, nawiązań i trawestacji. Oczywiście rysunki to najwyższa światowa klasa.
Generalnie bardzo zajmująca lektura.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 15, 2010, 11:29:56 pm »
Musiałbym jeszcze raz przeczytać wszystkie tomy "... w kosmosie", żeby to właściwie ocenić, ale nadal "... z Troy" wydaję mi się lepszy. Choć tylko trochę lepszy.
"... w kosmosie" uniknął pułapek wielu kontynuacji, nie będąc ani gorszą kalką macierzystej serii, ani pozycją zupełnie bez polotu, nieudolnie próbująca dorównać oryginałowi, mimo braku pomysłów. Za to wciąż dostarczając mnóstwo niewyszukanej, ale pierwszorzędnej rozrywki. Ot naprawdę porządne czytadło.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

mkolek81

  • Gość
Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 17, 2017, 07:41:54 am »
Z powodu wydania (wznowienia) serii odkopuje temat i mam kilka pytań:
Czy warto zainteresować się serią, bo jej w ogóle nie znam?
Widzę z opisów że to komiks w klimatach fantasy z lekką domieszką sf czy to jest coś w stylu Kryształowego Miecza, W poszukiwania ptaka czasu, czy czegoś innego co jest dostępne na polskim rynku?
Rozumiem, że Lanfeust z Troy to pierwszy zbiorczy tych 8 albumów, które zostały wydane dość dawno temu (wie ktoś jak to będzie podzielone, czy będą to dwa zbiorcze tomy czy więcej?) i jest to seria zamknięta?
Z tego co doczytałem to seria ta ma masę kontynuacje i spin-offów z czego:
- Lanfeust w kosmosie wydany komplet w 8 albumach (pewnie szansa na zbiorczy jest jak się sprzeda podstawowa seria)
- Lanfeust Odyssey (nie wydane w PL)
- Zdobywcy Troy (zapowiedź na lipiec)
- Trolle z Troy (z tego co wyczytałem z postów najlepiej oceniana u nas seria, ale urwana i z tego co sprawdziłem z całości najdłuższa)
- Gnomy z  Troy (nie wydane w PL)
Czy coś pominąłem czy coś jeszcze jest?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2017, 08:11:42 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Gazza

Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 17, 2017, 08:06:26 am »
Czy warto zainteresować się serią, bo jej w ogóle nie znam?
Ja swoje albumy puściłem w drugi obieg.
Dla mnie nic świeżego, zbyt infantylne i bez nuty zaintrygowania...

JanT

  • Gość
Odp: Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 17, 2017, 09:01:12 am »
Całkiem fajne to jest  :smile: Takie kolorowe fantasy (a potem i sci-fi) z humorem  :smile: Jak ktoś zna Arlestona to powinien wiedzieć czego się spodziewać.

Pierwszy tom to Zdobywcy Troy zbierający 4 albumy czyli komplet "cyklu".

Drugi to Lanfeust z Troy zbierający 4 albymy czyli połowa "cyklu".

Trzeci pewnie to będą kolejne 4 tomy Lanfeust z Troy.

Jest jeszcze:

Lanfeust w Kosmosie 8 albumów (czyli pewnie 2 integrale)

"Odyseja Lanfeusta" na 2018 zapowiedziany dziesiąty album

Trolle z Troy ponad 20 albumów  :smile:

I jeszcze trochę mniejszych rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2017, 09:28:02 am wysłana przez JanT »

 

anything