Autor Wątek: Ten wspaniały świat Troy!  (Przeczytany 39158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Ten wspaniały świat Troy!
« dnia: Październik 12, 2003, 12:16:39 pm »
Nie wiem jak wy ale ja uwielbiam klimat komiksów dziejacych sie w magicznej krainie Troy. Wiem że prezentowany tam czarny humor jest mocno kontrowersyjny, ale nie raz przywoływał usmiech na mojej twarzy.
A co wy myslicie o świecie Troy? Co waszym zdaniem jest lepsze seria o Lanfuscie czy moze o Trollach? Jaki jest najlepszy (wydany w Polsce) album dziejacy sie w Troy? Ogólnie rzucam hasło podyskutujmy.

Ja po przeczytaniu "Kości Magohamotha" wciagnełem sie z świat Troy (innymi słowy "wpadłem w niego jak sliwka w kompot"). Uwielbiam Lanfeusta, choć kolejne albumy serii są troche slabsze niz pierwsze. Ale daj nam Boze wiecej takich "słabszych" komiksów. Teraz jednak o wiele bardziej bawi mnie opowieść o Trollach. Wybór jednego najlepszego albumu to dla meka, ale najbardziej chyba spodobała mi sie:
"Opowieść o Trollu". jak tu sie nie uśmiechać zwiedzająć wioske Trolli i poznajać ich "kulture" ;-) i styl życia.

Offline JANKE'S

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2003, 12:58:49 pm »
pewnie jestem w mniejszości ale nie widze w nich nic co by mnie zainteresowało. przeczytałem kilka albumów i nic. troche takie popłuczyny po "w poszukiwaniu ptaka czasu".
widać nie mam juz poczucia humoru  :wink:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2003, 09:06:46 am »
Pierwszy Lanfeust to jedyny Troy jakiego dotad przeczytalem. Sredniak.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline jax

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2003, 11:07:40 am »
ja wciąż czekam aż ktoś mnie skutecznie zachęci do kupowania Troy - sam nie potrafie się przekonać
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline krytyk

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2003, 04:51:27 pm »
O rany! Czy naprawde nikt tu nie lubi czarnego humoru??? Kto w takim razie kupuje te komiksy?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2003, 04:58:56 pm »
Noo, jeden moj kumpel kupuje.

Nawet z Francji troche tego przywiozl, choc ni w zab nie kuma po francusku. :)

Mysle, ze wielu ludzi lubie te klimaty, tylko moze niekoniecznie na naszym forum.  :o
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline JANKE'S

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2003, 05:25:42 pm »
ja kupiłem tylko pierwszy album ale się go pozbyłem. nastepne były pożyczone, teraz juz ich nawet nie pozyczam...
ale xionc ma rację, wiele osób to lubi. nie martw sie krytyku, egmont nie zaprzestanie wydawać świata troy  :wink:

Offline nori

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2003, 05:49:00 pm »
ja uwielbiam opowiesci z swiata troy, a przy ostatnich trolach nieraz usmiech zagoscil. z niecierpliwoscia czekam na tom 5 podobno zebral jakies nawet nagrody ? lanfest troche zaczyna byc nudnawy ale nadal bardzo przyjemnie sie czyta. pozatym bardzo przyjemne sa wszelakie smaczki zarowno slowne jak i nawiazania do innych tytulow. z mojej strony - goraco polecam.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline pookie

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2003, 06:00:26 pm »
Mam wszystkie komiksy ze świata Troy wydane w Polsce, poza najnowszym Lanfeustem. Lubię europejskie fantasy, przyprawione szczyptą czarnego humoru, bohaterów, którym staje na widok kształtnej pupy, ciekawe i intrygujące światy. Troy nigdy nie osiągnie poziomu Ptaka Czasu, ale w tej chwili to chyba najlepszy reprezentant swojej kategorii na rynku.
 for Pookie

Offline graves

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2003, 06:13:05 pm »
Mam wszystkie komiksy ze świata Troy wydane w Polsce. Na początku Lanfeust podobał mi się bardziej, teraz nieco mniej (może już znużyły mnie jego przygody :?: ). Lubię fantasy. Trolle są fajne (najlepszy jak do tej pory -pierwszy tom).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JANKE'S

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2003, 09:31:03 pm »
Cytat: "krytyk"
O rany! Czy naprawde nikt tu nie lubi czarnego humoru???

czarny humor to jest w "Idees Noires" Franquina (kto albumy widział wie o co chodzi) i taki lubie  8)

Offline badday

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2003, 09:36:45 pm »
Cytat: "xionc"
Noo, jeden moj kumpel kupuje.
(...)

Mysle, ze wielu ludzi lubie te klimaty, tylko moze niekoniecznie na naszym forum.  :o

No jak widać na naszym forum nie jest tak źle.
A tak po prawdzie to co to za świat ten Troy?? To jakaś seria, pojedyńcze tytuły czy ki diabeł?

Offline Kurczaczek

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2003, 09:52:59 pm »
Swiat Troy to serie takie jak:

Lenfeuast (czy jakos takos) z Troy
Trole z Troy

i inne jakies, ale juz nie kojarze

Generalnie jest to fantasy humorystyczne.

Jak dla mnie kiepske serie i nie uwazam, ze sa przykladem czarnego humoru. To takie lajtowe podrobki Discworlda trohe, tyle tylko, ze dosyc nieudane. Mimo to maja wielu fanow, ktorzy cos w nich widza, wiec nie moze byc to az takie zle...

Mi po prostu nie leza.
...

Offline freshmaker

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2003, 09:56:04 pm »
ma swiat troy odpowiada w zupelnosci. przygody lanfeusta, niestety, im dalej tym nudniejsze, ale jest to i tak przyjemna seria fantasy. trolle z kolei wystartowały z impetem, ale równie szybko siegnely dna (nie wiem jak ostatni album, ale latajace fetaury to zupelna cienizna).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline badday

Ten wspaniały świat Troy!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2003, 11:36:17 pm »
Był taki komiks ,,Hugo". Czy to coś w tym stylu?