trawa

Autor Wątek: Księgarenki  (Przeczytany 12718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abignale

Księgarenki
« dnia: Październik 09, 2003, 05:29:10 pm »
Zwracam się do was z pytaniem: znacie w Waszych miastach jakieś ksiegarenki które specjalizują się w książkach fantastycznych? adresy, namiary...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline pomyj=:)

Księgarenki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2003, 08:16:39 pm »
W Bielsku-Białej
najlepszy wybór jest w "taniej książce" (przy prezydencie)
i w księgarni pod klimczokiem
w innych księgarniach jest kiepsko
dość dużo pozycji można również znaleźć w antykwariacie na wzgórzu(nad zamkiem)
ngrata patria, ne ossa quidem habebis - niewdzięczna ojczyzno, nie będziesz miała nawet (moich) kości

Offline Dark Elf king

Księgarenki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2003, 04:19:56 pm »
Może to zabrzmi głupio ale Empik w Faberze są książki z serii Warhammera jest jeszcze strefa 51 tam też jest spory wybór ale w Empiku jest ich chyba najwięcej przynajmniej ja nie znam innej fajniejszej

Offline High Elf

Księgarenki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2003, 06:37:14 pm »
Empik? Kompletny brak na razie około dziesięciu książek jakich szukałem - lepsze by były namiary gdzie jest sama fantystyka.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Falcon

Księgarenki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2003, 12:18:37 pm »
wy dwaj chyba się nie lubicie co?  :?
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline Finfarin

Księgarenki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2003, 10:37:55 pm »
Empik, Traffic Club, Faber,Księgarnia Wojskowa, Strefa 51. Eto wsio.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Abignale

Księgarenki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2003, 06:55:25 pm »
Znalazłam ostatnio wspaniały antykwariat w Warszawie: Pałac Starej Książki na Woli. Więcej książek w życiu nie widziałam. Fantastyką zawalone całe trzy regały. Większość za 5 zł.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline High Elf

Księgarenki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2003, 06:59:03 pm »
Bellona, Faber.

Falcon - wręcz przeciwnie. Lubimy się... Kłócić.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Smok_Marek

Księgarenki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2003, 03:27:00 pm »
Zwykle kupuję książki w Księgarni "Saska", Warszawa, ul. Ptasia 6, róg ul. Zimnej. Prowadzi ją pan Bogusław Siudowski, który specjalizuje się w ofercie fantastycznej.
W tej księgani nie trzeba tracić czasu na szukanie nowości (te są wyeksponowane), pan księgarz dobrze wie co kiedy wyszło, czesto potrafi doradzić, śiwetnie oriętuje się w biografi autorów.
Jeśli poszukiwana pozycja jest starsza, istnieje możliwość zamówienia jej. No i te rabaciki, niewielkie, ale przy kilku książkach to zawsze coś.
Jeśli komu potrzeba, mogę na privie podać telefon do "Saskiej"
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Gollum

Księgarenki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2003, 11:08:04 pm »
W Lublinie będa to stragany przy dworcu autobusowym (jakie miasto takie księgarnie :lol:). Szukałem tam wiosną, gdy chciałem się zabrać za fantastykę i znalazłem sporo. Inna sprawa, że znawca tematu powie, że nic ciekawego tam nie ma.

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Księgarenki
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2004, 12:52:13 pm »
W Nidzicy, na Warmi, gdzie czasami bywam, jest nieduża księgania, która co prawda w SF i Fantasy się nie specjalizuje, ale często można było tam dostać ciekawe i rzadko spotykane książki. Zwłaszcza w czasach, gdy generalnie z SF było cienko.
Ostatnio trochę się popsuła, ale i tak zawsze gdy tam jestem, to do niej zajrzę. Tak jak w tym roku - po drodze na Grunwald.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Oti

Księgarenki
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2004, 01:21:47 pm »
Polecam księgarnie przy Brazylijskiej. Jak sie ma szczęście to mozna trafić na egzemplarz z autografem pisarza. Tuż obok jest moja szkoła i skacze czasem na przerwie coś przejrzeć :)

Abignale, zdradzisz adres? :)

Offline Szatanista

Księgarenki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2005, 05:55:51 am »
a ja wam mówie że jeśli księgarnia jest dobra to zamówi choćby 1 egzemplarz książki tylko po to żeby klient był zadowolony. wiem bo sam pracuje w księgarni.
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Jimmy

Księgarenki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2005, 07:32:12 am »
Cytat: "Szatanista"
a ja wam mówie że jeśli księgarnia jest dobra to zamówi choćby 1 egzemplarz książki tylko po to żeby klient był zadowolony

Nie mówisz nam nic nowego... Może lepiej coś na temat i podałbyś adres tej swojej "dobrej" księgarni?
Z drugiej strony to dotyczy małych księgarenek, ciężko oczekiwać żeby takie giganty jak Empik czy Traffic sprowadzały po jednym egzemplarzu... (chyba... - a może jednak tak robią? ktoś wie?)

Offline Szatanista

Księgarenki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2005, 09:29:43 am »
145 hampton street, Hampton, Melbourne, Australia
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

 

anything