trawa

Autor Wątek: Dogville  (Przeczytany 4483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rhobaak

Dogville
« dnia: Październik 09, 2003, 04:39:13 pm »
Wczoraj byłem na tym filmie i wychodząc z kina czułem się, jakbym dostał czymś po głowie. "Tańcząc w ciemnościach" z porównaniu z "Dogville" to wesoła bajeczka z happy-endem... Von Trier po raz kolejny dowiódł swojego talentu. Nicole Kidman (za którą do tej pory średnio przepadałem) zagrała rewelacyjnie, bardzo dobrze wypadł też Paul Bettany. Pozostali aktorzy zresztą też. Oryginalna scenografia i narrator (John Hurt) tworzą naprawdę niesamowity klimat.
Polecam, ale też ostrzegam: po obejrzeniu można zaliczyć niezłego 'doła'...
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Voytek

Dogville
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2003, 12:18:11 pm »
Rhobaak a byles na wersji rezyserskiej czy normalnej?Bo slyszalem ze  kraza u nas w kinach dwie wersje.rezyserska to ta dluzsza o 1 godz. i  podobno nie do zniesienia dla zwyklych , szarych kinomanow  :wink:
Ja tam nie mam ochoty na ten film - widzialem do tej pory wiekszosc filmow Von Triera i nie chce juz wiecej.Zycie jest takie piekne a on jakos tego nie dostrzega...
ex, Drugs & CS!

Offline Abignale

Dogville
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2003, 07:49:04 pm »
Dziś w kinach pojawaiaja się tez "Wyznania z Dogville" oceniane przez recententów z "Gazety" równie dobrze, co film.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Rhobaak

Dogville
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2003, 10:13:24 pm »
Cytat: "Voytek"
Rhobaak a byles na wersji rezyserskiej czy normalnej?Bo slyszalem ze  kraza u nas w kinach dwie wersje.rezyserska to ta dluzsza o 1 godz. i  podobno nie do zniesienia dla zwyklych , szarych kinomanow  :wink:

Byłem na wersji 3-godzinnej i to jest wersja normalna. Wersja skrócona trwa o 40 minut mniej, nie miałem, niestety, możliwości porównania obu.

Cytat: "Voytek"
Ja tam nie mam ochoty na ten film - widzialem do tej pory wiekszosc filmow Von Triera i nie chce juz wiecej.Zycie jest takie piekne a on jakos tego nie dostrzega...

Może i jest piękne, ale na pewno nie dla wszystkich. Von Trier wyciąga po prostu na wierzch to, czego nie widzimy, a raczej czego nie chcemy widzieć... No, ale ja jestem urodzonym pesymistą i od zawsze widzę świat raczej w ciemnych barwach, może dlatego jego filmy do mnie trafiają.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline hurragan

Dogville
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2003, 09:14:10 pm »
Voytek - mów co chcesz, ale film naprawdę porusza... pomimo braku właściwie jakiejkolwiek scenografii. jest za to pełna koncentracja na fabule, a to pomaga w odbiorze filmu. a jako że sytuacja pokazana w filmie jest tak bardzo ludzka, to ja naprawdę uważam, że powinno się ten film zobaczyć... chociażby dla zastanowienia się nad naturą człowieka.
film długi, ale naprawde nie nudzi...
i][size=10]"Nie martw się, jeśli czujesz się dobrze. Przejdzie ci." Boling[/size][/i]