Autor Wątek: Pi  (Przeczytany 6322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ghost666

Pi
« dnia: Wrzesień 27, 2003, 10:26:25 pm »
czy ktoś oglądał ten film? ja własnie jestem po seansie i, musze powiedziec, jestem pod wrazeniem. Przedostatnia scena jest genialna, choc nie do konca ją rozumiem, cała oprawa muzyczna jest poprostu piekna, choc jako muzyka nie nadawała by sie do słuchania (no chyba ze ktos jest baardzo wielkim fanem muzyki spod gatunku noise). Takze masa innych pieknych rzeczy w tymze filmie - jego czarnobiałosc nadaje mu naprawde ciekawy klimat, a specyficzne ujecia kamerą nadają to schizowosc, to dynamike, to jakiekolwiek inne uczucia bohatera...

czekam na inne opinie :)
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Kormak

Pi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2003, 12:59:33 am »
Cytuj
oprawa muzyczna jest poprostu piekna, choc jako muzyka nie nadawała by sie do słuchania (no chyba ze ktos jest baardzo wielkim fanem muzyki spod gatunku noise)

Noise? tu chyba noise'u nie słyszałeś.

Offline ghost666

Pi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2003, 07:20:01 am »
Cytat: "Kormak"
Cytuj
oprawa muzyczna jest poprostu piekna, choc jako muzyka nie nadawała by sie do słuchania (no chyba ze ktos jest baardzo wielkim fanem muzyki spod gatunku noise)

Noise? tu chyba noise'u nie słyszałeś.


słyszalem, słyszałem... ale noise noisowi nie równy :) aha, i mówiąc o tej muzyce, to chodziło mi bezposrednio o to co jest w filmie, a nie na płytce z muzyką do filmu(na ktorej nie wiem co jest)
lory fot the Horned Rat!!!


Offline wste

Pi
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2003, 06:55:40 pm »
Film mimo, żę z pozoru kręci się głównie wokół matematyki jest dziełem naprawde ciekawym i wartm obejrzenia. pamiętam, żę jak oglądałem go poraz pierwszy (już jakiś czas temu) zrobil na mnie duże wrażenie. Czy wie ktoś z ktorego roku jest to produkcja ?

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline ghost666

Pi
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2003, 07:12:00 pm »
z 1998 roku jest to film i wpełni sie z Tobą zgadzam - nie chodzi w nim tylko o matematyke...
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Solitaire

Pi
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2003, 08:07:04 pm »
To ja chyba bedę musiał powtórzyć seans...
Oglądałem go na ENEMEFie koło 3 w nocy i myślałem, że zaraz rzucę fotelem w ekran. Ani zasnąć przez te drażniące dźwięki, ani oglądać. No i się wkurzałem...  Przyczyna główna -  długość.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline ghost666

Pi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2003, 08:34:39 pm »
długosć? toć to tylko ma 80kilka minut wraz z napisami... to malo jak na film który trzyma w napieciu przez praktycznie rzecz biorąc 99% swojego czasu trwania
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Solitaire

Pi
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2003, 10:28:50 pm »
Cytat: "ghost666"
film który trzyma w napieciu przez praktycznie rzecz biorąc 99% swojego czasu trwania

My chyba inny film widzieliśmy... :wink:
To ostatnia rzecz, jaką bym o nim powiedział. W stan napięcia postawiła mnie jedynie scena z dzwoniącym dobry kawałek czasu telefonem. Gdybym dorwał pomysłodawcę, wkręciłbym mu **** w tarczę tego aparatu.
Zbyt wiele powtórzonych scen. Niepotrzebnie. Dlatego IMHO mógłby być krótszy.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline ghost666

Pi
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2003, 05:14:55 am »
mi sie własnie podoba takie powtarzanie scen... ale cóz... kazdy lubi inny rodzaj reżyserki
lory fot the Horned Rat!!!


Offline bujalex

Re: Pi
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2003, 04:24:51 pm »
Cytat: "ghost666"
czy ktoś oglądał ten film? ja własnie jestem po seansie i, musze powiedziec, jestem pod wrazeniem. Przedostatnia scena jest genialna, choc nie do konca ją rozumiem, cała oprawa muzyczna jest poprostu piekna, choc jako muzyka nie nadawała by sie do słuchania (no chyba ze ktos jest baardzo wielkim fanem muzyki spod gatunku noise). Takze masa innych pieknych rzeczy w tymze filmie - jego czarnobiałosc nadaje mu naprawde ciekawy klimat, a specyficzne ujecia kamerą nadają to schizowosc, to dynamike, to jakiekolwiek inne uczucia bohatera...

czekam na inne opinie :)


ghost - to nie jest noise !!! więcej tam drum&bassu i ambientu - wystarczy zresztą przejrzeć listę wykonawców...
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline darksphere

Pi
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2003, 03:46:30 pm »
Ale nie wnikając w znajomość stylów muzycznych - film "opłaca" się obejrzeć (i wysłuchać). Kilka scen jest naprawdę świetnych i aż włos się jeży na karku .... (scena w metrze... )

Offline beniaminek

Pi
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2007, 06:15:50 pm »
Słaby film. Rozśmieszają mnie takie przeintelektualizowane historyjki. Brednie, brednie i jeszcze raz brednie 4/10

Offline ManiaC

Pi
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2007, 01:17:49 pm »
Cytat: "beniaminek"
Słaby film. Rozśmieszają mnie takie przeintelektualizowane historyjki. Brednie, brednie i jeszcze raz brednie 4/10


Brednią to jest to Twoje drugie forum co namierzył Cie Musley.

Nie słuchajcie tych herezji co ten człowiek wypisuje o tym filmie.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Clayman_

Pi
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2007, 02:05:42 pm »
ale przeciez ma racje
bardzo przereklamowany film
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline ManiaC

Pi
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2007, 02:49:26 pm »
Nie twierdzę, że nie jest przereklamowany ale teksty w stylu

Cytat: "beniaminek"
Słaby film. Rozśmieszają mnie takie przeintelektualizowane historyjki. Brednie, brednie i jeszcze raz brednie 4/10


człowieka, który w 15 poście na forum stwierdza na Off Topie, że użytkownicy z tego forum nie dorośli do poważnych rozmówi do mnie nie przemawiają.

Niech poda kilka argumentów popierających swoje zdanie to zaczniemy dyskusję. A nie pi****lnięcie jednego zdania i jest cacy. Wystawienie konkretnej noty 4/10 i po sprawie.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

 

anything