Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 110920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 18, 2015, 02:05:57 pm »
Jakiś czas temu oglądałem film kinowy jak to Goku walczył z fioletowym psem. To było strasznie słabe. Jeśli ten film jest jeszcze słabszy to faktycznie tragedia. Nowej serii nawet jeszcze nie ruszyłem.
A grał ktoś w Dragon Ball Xenoverse?

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 29, 2016, 01:18:13 am »
Obejrzałem 32 i 33 odcinek DB Super.Turniej między "naszym" Universum a sąsiednim.Nowy Arc zaczyna się wcześniej(chyba 29 odcinek) ale stwierdziłem ze zacznę od razu od turnieju pomijając wstęp który zresztą i tak znam już z mangi.Kreska i animacje ciągle wyglądają gorzej niż w DBZ które powstało 15 lat temu ale poza tym widzę pewną poprawę.
Walki są szybkie w 33 odcinku mamy dwie.W Zetce niekiedy jedna trwała 20 odcinków wiec tempo trochę mnie zaskoczyło.Zawodnicy z sąsiedniego uniwersum  bardzo różnią się między sobą.Obok złego i większego brata Kubusia Puchatka mają pięciometrowego robota i swoją wersje Frizera która jest miła i uprzejma, w swoim świecie trzy razy wygrała pokojową nagrodę nobla a jeśli wygra turniej planuje zażyczyć sobie końca wojen w całym wszechświecie.Przynajmniej jest to pewna odmiana.W następnym odcinku ma być  walka wyżej wymienionego Frosta z Picollo(moją ulubioną postacią) więc póki co zostanę przy oglądaniu.

Mówiąc ogólnie jeśli Battle of Gods było takie sobie a Return of F było fatalne(wystawiłem temu filmowi 1/10) a anime do tej pory tylko pokazywało swoją wersje wydarzeń z filmów a te kilka odcinków DBS które widziałem też zasługiwało na 1/10  to nowy Arc prezentuje  się,przynajmniej na razie, dużo lepiej.Dał bym mu 6/10 czyli szału nie ma ale z nudów i sentymentu można obejrzeć.     
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline SawiK

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 01, 2016, 08:32:58 pm »
Ogladam to troche i powiem jedno ssie ten DBS. Jestem przed ostatnin odcinku z Frezerem i jakie wnioski jak dotad: Katastrofalna kreska,Fabula nie porywa, Songo jakims max kretynem sie stał. Gohan zwietrzał, Piccol ehh dalej w tyle i jakos bezpłciowo i Tenshin nigdy nie był tchuzem a tu wtf chowa sie za skałami a mienczak Krilan stoi twargo i chce bic tego pachołka stalowego frezy, kompletny idiotyzm jak dla mnie. Krilin jezdzi po miescie jako glina i zasycha, Tenshin zawsze w formie ,a w walce popularniejszy bphater broni silniejszego cos tu nie tak, łapki mi na tym odcinku opadły. Juz w wersji ,,kinowej,, miał powrót Frezera lepszy efekt i sens. Walki sa okrutnie nijakie. Nie wiem czemu to ogladam, nie wiem na co sie nastawiac, widziałem ze bedzie jakis turniej i bedzie Szatan Serduszko wiec chyba to działa jako plus tylko co to za miski i pokemony jako przeciwnicy . Hmm chyba wolał bym by ekranizowali ta fanowską mange Multiwersum. Tu jakos czuc ducha i klimat DB nie gwałcac oryginału ;] DBSuper daleko do Super 4/10 to max co mogę dac ;p

Offline Lewiksa

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 02, 2016, 07:17:27 am »
DBS też mi się nie podoba, ale tego się można było spodziewać. Dragon ball Z dla mnie był najlepszy i jako 14 latek zawsze siadałem i biłem sie z rodzicami o telewizor, aby móc to obejrzeć. Dla mnie sporym zaskoczeniem jest to, że do tej pory nie powstał film, który można byłoby obejrzeć bez krzywienia się, że to kicz.

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 07, 2016, 07:13:00 am »
34 odcinek.Walka Piccolo z Frostem jest bardzo krótka,nieciekawa a animacja wygląda jak fanowskie produkcje na Youtube.O ile poprzedni odcinek był pełny akcji to tutaj walka trwa jakieś 3 minuty reszta odcinka jest przegadana.Do tego niektóre dialogi są po prostu irytujące.Ta dwójka bogów zniszczenia to podobno największe szychy w wszechświecie a zachowują się jak kapryśne małe dzieci.
Pomysł na alternatywną wersje Frizera jako dobrego samarytanina przypadł mi do gustu ale już w następnym odcinku okazuje się ze Frost tylko zgrywał się na porządnego a tak naprawdę jest taki sam jak swój odpowiednik z naszego świata.Innymi słowy Toriyama karze swoim postaciom CZWARTY raz walczyć z tym samym przeciwnikiem(na namek,cyborg Frizer,złoty frizer i teraz Frost Frizer).
Jest po prostu poza moim zrozumieniem  jakim cudem to coś bije rekordy popularności w Japonii.Naturalnie DB i DBZ  też miały gorsze odcinki ale tam poziom wahał się między  dobrym a średnim, w DBS waha się między słabym  a średnim. Spróbuje obejrzeć  jeszcze jeden-dwa odcinki ale coś czuje ze niedługo serial pójdzie do dropu.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 17, 2016, 08:28:47 pm »
Niedawno oglądałem ostatnio najnowszy film kinowy i mam takie pytania:
W anime jest wyjaśnione jak Goku i Vegeta zdobyli te niebieskie włosy?
I w którym odcinku kończy się akcja filmu kinowego z Frizzerem?

Offline Jackal

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 19, 2016, 04:11:51 pm »
Tak w anime jest wyjaśnione jak uzyskali takie włosy [songo uzyskał to inaczej bardziej po prostu to otrzymał bez wysiłku, a inaczej vegeta] - ogólnie to jest to samo co w filmie kinowym o super sayaian godo tylko w serii tv mamy niebieskie, a tam w klinówce były czerwone. Z frizerem kończy się akacja coś koło 23-25 odcinek.

Offline kyms

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 01, 2016, 09:07:51 am »
Czy tylko ja odnoszę, że ten cały turniej pomiędzy 6 i 7 wszechświatem jest mało poważny? Jedynie walka Picollo i ala Frezzera z 6 wszechświata miała jakieś emocje..
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 02, 2016, 01:31:11 am »
To niestety jeden z problemów tego turnieju.Goku i Vegeta są po prostu za silni względem reszty uczestników. Żaden z nich nie przemienił się jeszcze w Niebieskiego super Saiyanina a Vegeta już pokonał jednego z przeciwników jednym ciosem.Do tego ten dzieciak-saiyanin z wszechświata 6 wygadał się ze u nich niema super saiyan więc nie wiem czego on tu nawet szuka.Najprawdopodobniej tylko ostatni wojownik "szóstki" będzie realnym wyzwaniem.
Podobny problem był z Reborn of F.Zero realnego zagrożenia.Wpierw ziemska drużyna walczy z żołnierzami Frizera od których są dużo silniejsi a potem Goku i Vegeta walczą po kolei z Frizerem.Każdy z nich jest potężniejszy niż Frizer i jest ich dwóch.Złoty stanowi zagrożenie przez chwile i tylko dlatego ze jeden z jego żołnierzy strzela Goku w plecy.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 19, 2016, 08:06:54 pm »
Znalazłem dwa filkimi o ciekawostkach o DB:



Większość z tego była mi znana, ale jest i kilka ciekawych rzeczy .

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 25, 2016, 02:30:33 am »
40 odcinek.Koniec turnieju i trzeciego arcu.Pierwszego arcu w ogóle nie oglądałem a drugi (z frizerem) był strasznie słaby,wtórny i pełny dziur logicznych.Saga z turniejem była dużo lepsza a ostatni odcinek to pierwszy który realnie mi się spodobał bo jak do tej pory oglądałem bardziej z sentymentu do serii. Postać Hita nawet można polubić, wynik turnieju przypadł mi do gustu ,o dziwo przy walce Monaki uśmiałem się choć nie jest to mój typ humoru.Kreska momentami ciągle wygląda po prost żałośnie ale do tej pory zdążyłem się już chyba przyzwyczaić.Zostało poczekać co wymyślą w nowym rozdziale historii.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline wireri

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 02, 2016, 02:44:04 pm »
Zgadzam się z tobą, 40 odcinek to jak do tej pory najlepszy. Co do wcześniejszych historii to oglądałam tylko kinówki, które zostały całkiem ciekawe przedstawione, a w odcinkach jakoś nie miałam ochoty oglądać tego samego. Co do przyszłości, to mam nadzieję, że odcinki będą bardziej "mroczne" :D W sensie, by jednak wróciła brutalność, krew itp. Bo nadal mam wrażenie, że seria Super została stworzona specjalnie pod młodych widzów, a szkoda.

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 06, 2016, 06:55:32 pm »
Ogląda ktoś obecny arc? Puki co widziałem kilka scen z Goku z przyszłości zabijającym ludzi i powrót Future Trunks`a. Jakie wrażenia?

Offline Jackal

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 08, 2016, 01:28:41 pm »
Ja oglądam etapami i właśnie na tym samym momencie stoję aż nazbiera się parę odcinków. Ogólnie turniej to porażka, ale ciekawe się wydało [pomimo, że odsmażany pomysł] motyw z Trunkse'em z przyszłości. Trochę dziwne mi się to wydało, bo strasznie go osłabili, a był z niego koks.

Offline Berserk_mode

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 15, 2016, 02:53:15 pm »
Dragon Ball... Super... o ironio, jest po prostu obrazą dla ludzi wychowanych na starej, dobrej zetce.
Bardzo nie spodobała mi się już nowa kinówka, battle of gods. Serio, SSJ GOD? Przepraszam ale ja już w poprzedniej serii dostałem swojego boga Saiyan - mowa tu oczywiście o Vegetto.
Za dzieciaka było to nie do pomyślenia, jednak w momencie ogłoszenia kontynuacji kultowego anime byłem już na starcie negatywnie nastawiony. Dlatego nie było mi szkoda tego co dostaliśmy. Fatalna animacja, wypranie z epickości czy brutalności, poziomy mocy niby już dawno groziły wybuchem planety poprzez puszczenie cichacza przez jednego z bohaterów, tak teraz to już kompletnie...meh, niech już dadzą sobie spokój z tym xD
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

 

anything