trawa

Autor Wątek: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori  (Przeczytany 10177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bobo

Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« dnia: Styczeń 15, 2019, 07:35:41 pm »
Chyba jedna z ciekawszych mangowych premier w ostatnim czasie. Opis za wydawnictwem:
Cytuj
Koko od najmłodszych lat pragnęła zostać czarodziejką. Niestety z magii mogą korzystać jedynie osoby posiadające w tym kierunku wrodzone predyspozycje, zaś czarodzieje pilnie strzegą swych sekretów. Koko porzuca więc marzenia i wiedzie spokojny żywot u boku matki. Wszystko się zmienia, kiedy do wioski przybywa czarodziej. Dziewczyna podpatruje rytuał rzucania zaklęcia i postanawia go powtórzyć. Jednak nie zdaje sobie sprawy, jak tragiczne skutki może przynieść nieumiejętne korzystanie z magii...
 Oto niesamowicie klimatyczna i przepięknie narysowana opowieść, która z pewnością zainteresuje wielbicieli fantasy, a w szczególności fanów Harry’ego Pottera! Daj się wciągnąć w cudowny świat pełen magii, tajemnic i przygód!


format: 145 mm x 205 mm
oprawa miękka w obwolucie: 25,20 zł
oprawa twarda + booklet: 34,90 zł
gatunek: przygoda, fantasy, seinen
liczba tomów: 4+
termin wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)

Wersja w twardej oprawie będzie limitowana i dostępna wyłącznie na mangastore.pl oraz na naszym stoisku na Pyrkonie.









Komiksiarzy może głównie zainteresować fakt, iz autorka Kamome Shirahama od jakiegoś czasu z powodzeniem rysuje okładki na wariantowe wydania zeszytówek dla Marvel / DC. Przykłady jej twórczości:




Offline LordDisneyland

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2019, 07:45:00 pm »
Bobo, znasz ten komiks? Jeśli dominują krajobrazy i architektura, to z chęcią kupię...

Offline Bobo

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2019, 08:56:43 pm »
Bobo, znasz ten komiks? Jeśli dominują krajobrazy i architektura, to z chęcią kupię...
Niestety więcej nic nie napiszę, bo nie znam, ale ja, przynajmniej pierwszy tom, kupuję. Przykładowe plansze z netu zrobiły swoje, a klimaty w stylu Harry Pottera bardzo lubię.  :smile:

Offline Pawel.M

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2019, 09:12:20 pm »
Z tego co czytałem na Tanuki, fabuła dość standardowa, pod młodszego czytelnika. Ale kreska świetna. Pewnie kupię, bo to z rabatami wyjdzie poniżej 20 zł.
seczytam.blogspot.com

Offline amsterdream

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2019, 10:09:50 pm »
Bobo, znasz ten komiks? Jeśli dominują krajobrazy i architektura, to z chęcią kupię...

Czytałem kilka pierwszych rozdziałów i krajobrazów oraz architektury tam za wiele nie było. Historia skupiała się na szkoleniu młodocianych czarodziejów. Takie fantasy raczej pod nastoletniego czytelnika, wychowanego na HP. Ale jak ktoś lubi ten gatunek to na pewno mu podejdzie bo rysunki niezłe.


Kotori do tej pory było kojarzone z mangami yaoi, ale w ostatnim czasie ich oferta mocno się zmieniła i w 2018 roku wprowadzili według mnie najciekawsze nowości ze wszystkich wydawnictw mangowych. Szczególnie polecam zainteresować się mangą o nazwie Yotsuba (genialna komedia) i pozycjami Yoshitoki Oimy - Kształt twojego głosu (dramat) i Ku twej wieczności (fantasy).

Offline LordDisneyland

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2019, 10:39:40 pm »
A zatem nadzieja zgruchotana :D
No nic, wyjdzie, to obaczym. Z mangą mam jakieś straszne przejścia ostatnio, nijak nie mogę tomików doczytać do końca- Gou, Ito, Matsui, wszystko to leży niedoczytane. Przyjdzie wiosna, będzie lepiej. ..chyba.

Offline Bartek Gawron

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2019, 10:55:28 am »
@amsterdream: Dzieki za polecanki, bo po samym oglądzie okładek nigdy bym nie przypuszczał, że te mangi mogą być godne uwagi. Na pewno zakupię, żeby sprawdzić.

A może jeszcze wpadło Ci coś "mangowo" w oko, co mógłbyś polecić?


EDIT: Doprecyzuje: Chodzi mi o mangi, które nie są powszechnie uznawane jako hiciory i które zostały niejako niezauważone tutaj na forum, a Twoim zdaniem zasługują na uwagę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2019, 02:04:05 pm wysłana przez Bartek Gawron »
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline amsterdream

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2019, 04:56:26 pm »
A może jeszcze wpadło Ci coś "mangowo" w oko, co mógłbyś polecić?


EDIT: Doprecyzuje: Chodzi mi o mangi, które nie są powszechnie uznawane jako hiciory i które zostały niejako niezauważone tutaj na forum, a Twoim zdaniem zasługują na uwagę.

Z ciekawszych tytułów które czytałem w 2018 roku a w komiksowie przeszły zupełnie bez echa to poleciłbym:
1. W miasteczku piasku i błękitnych łusek - kameralna historia obyczajowa z subtelnymi elementami baśni. Spojrzenie na świat dorosłych oczami dziecka, gdy wszystko wydaje się bardziej magiczne i tajemnicze.
2. Poison City - manga o cenzurze (zarówno tej w świecie rzeczywistym jak i w komiksach). Kilka rozdziałów poświęconych również amerykańskiemu Comics Code Authority.
3. Kłamstwa bogów - dramatyczna opowieść o problemach przerastających człowieka i dzieciach, które musiały się z nimi zetknąć. Okładka i tytuł mylnie może sugerować jakąś historie fantasy, ale nie ma tu żadnych wątków ponadnaturalnych.
4. Vitamin - o prześladowaniu w szkole.
5. Orange - ale z zastrzeżeniem bo to romans więc nie każdemu przypadnie do gustu. Ciekawie została zawiązana tu fabuła bo główna bohaterka dostaje list od samej siebie z przyszłości oddalonej o 10 lat. Przede wszystkim jest to jednak historia o depresji.

Oraz wspomniane wcześniej trzy tytuły. Dodam jeszcze, że "Kształt twojego głosu" był nominowany do Eisnera, w 2016 powstał też film pełnometrażowy. "Yotsuba!" ma na koncie jeszcze więcej wyróżnień. Niestety ostatnio Kotori ogłosiło, że manga sprzedaje się poniżej ich oczekiwań a szkoda bo jest to pozycja naprawdę godna uwagi i zasługuje na wyjście poza mangowe poletko. Sama historia jest niesamowicie uniwersalna - można ją dać do poczytania nawet małemu dziecku, chociaż według mnie najbardziej docenią ją dorośli ludzie.

Offline Bartek Gawron

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:56:21 pm »
Amsterdream, bardzo Ci dziekuję. Na razie zakupiłem "Kształt twojego głosu" oraz "Yotsuba". Z pozostałymi polecanymi przez Ciebie tytułami również się zapoznam w najbliższym czasie, w szczególności z "Orange", bo bardzo lubię romanse, o ile nie są banalne.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline LordDisneyland

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2019, 12:20:50 am »
Również i ja dziękuję [który to już raz :) ? ], amsterdream.
Mam jeszcze jedno pytanie- czy bohaterka "Yotsuba" to nie jest przypadkiem takie trochę połącznie Pippi Langstumpf z Paddingtonem? Bo to by skreślało komiks z listy zakupów, nie znoszę tego rodzaju humoru, a po kilku kadrach nabrałem podejrzeń ;)

Offline amsterdream

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2019, 12:11:27 pm »
Nie, to zupełnie inny typ humoru, takie bardziej okruchy życia. Najlepiej sprawdzić jakiś rozdział w internecie jak nie chcesz kupować w ciemno.

Offline Dembol_

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2019, 02:11:17 pm »
http://www.moae.jp/comic/tongariboushi/1 - tutaj możecie sobie przeglądnąć pierwszy rozdział Atelier... na stronie wydawcy japońskiego.

Offline Itachi

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2019, 05:03:16 pm »
Hmmmm, plansze wydają się być bardzo oszczędne w tła, natomiast co kilka/kilkanaście kartek pojawia się kadr na całą stronę mocno dopracowany. Sam nie wiem czy graficznie autor mnie przekonał czy nie.

Offline gietsko

Odp: Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2023, 02:15:50 pm »
Ta manga z SW jest bardzo ciekawa, czytałem...






_____________________
https://samozatrudniony.pl/pakiety-medyczne

 

anything