Autor Wątek: Rachunek sumienia 2018  (Przeczytany 24598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Rachunek sumienia 2018
« dnia: Grudzień 30, 2018, 12:36:14 am »
Standardowo, jak co roku:
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
4. Najlepszy komiks 2018, największe zaskoczenie roku.
5. Najgorszy komiks 2018, największe rozczarowanie roku
.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2019 roku (max 3 tytuły).

Offline tysonek

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2018, 08:04:50 am »
1. Około 3002. Mniej więcej tyle samo3. Kupować tylko to co w planach :D4. Transmetropolitan, Transmetropolitan5. Bagniak, Bagniak6. Chciałbym tylko dodruk Kingdom Come

Offline Recoil

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:12:28 am »
U mnie będzie pośrednia ankieta bo:


1. około 100
2. Nie było poprzedniego roku - do komiksowej pasji "wróciłem" w tym roku po jakieś dekadzie plus kompletnego odejścia od tematu
3. Zmodyfikuję pod siebie: raczej wątpię żebym zwolnił bo ciągle odkrywam coś nowego interesującego, z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić taką tendencję jak w tym roku ale ekstremalność to mój konik ;)
Moim planem numer jeden jest jednak WRESZCIE zacząć czytać bo póki co przeczytałem jedynie "Batmana: Rok Pierwszy" i aktualnie jedynie ciągle gromadzę zapasy, może wynika to z faktu, że mnóstwo pozycji to serie ciągle trwające, więc może tak:
- nie zwalniam ale będę wreszcie czytać w miarę regularnie
4. W tym roku nie dotyczy
5. Jak wyżej
6. Może postawię na dodruk brakujących pozycji, które obecnie już tylko z second handu za cenę zboża plus omnibusy np. Sin City oraz "Knightfall" - ze szczególnym naciskiem na Nietoperza.


Wszystkiego dobrego w 2019

Offline rzem

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:49:55 am »
1. 103
2. O 23 komiksy więcej niż w 2017. Wychodzi na to, że to dzięki prenumeracie Conana. Więc bez niej kupiłbym prawie tyle samo.
3. Nie zwalniam, biorę to, co mnie będzie interesować, stosuję dużą selekcję + wypycham na aukcjach dla higieny przechowywania.
4. Trudno wybrać najlepszy, niech będzie więc zaskoczenie: Dredd Tytan, bo przekonał mnie do wejścia w to Universum.
5. Rozczarowanie to Lone Sloane, zbiorczy t.2
6. Żaden tytuł nie przychodzi mi do głowy. Na pewno chciałbym, aby było to coś starego - lata 60-80 z Europy.


Offline nayroth

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:55:31 am »

1. Około 70 szt. kupionych w 2018
2. Ilościowo i kwotwo podobnie jak 2 lata temu, bo w 2017 było wyhamowanie.
3. Postanowienie ogólnie takie żeby dalej zakupy były pod kontrolą.
4. Pozytywne zaskoczenie dla mnie to odkrycie oferty NonStopComics. Konkretnie promocjnego trójpaka który szczęśliwym przypadkiem przygarnąłem - Torpedo, Śmierć Stalina i Mort Cinder.
5. Rozczarowanie tradycyjnie stanowią serie które z różnych powodów nie trzymają wysokiego poziomu początkowych albumów...  Thorgal. Bergmany ostatnie. Saga o potworze cz3. Komiksy LEO których już LEO nie rysuje. Kaczogród Barksa podzielony na 2 albumy. Finały Gnata i Koziorożca, itd.
6. Lista życzeń? Moze panoramiczny omnibus Promethei? Zbiorczy i kolorowy KiK w Kosmosie. Nowy polski komiks na miarę Będziesz się smażył w piekle.

Offline -gościu-

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2018, 11:01:46 am »
Kaczogród Barksa podzielony na 2 albumy.


???

Offline cro_no

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:20:50 pm »
1. Ok. 60 komiksów (w tym mang).
2. Chyba mniej niż w zeszłym roku, przy czym zdecydowanie wzrosła liczba kupionych mang.
3. Dalszy spadek zakupów. Koniec Marvel Now to doskonały moment żeby skupić się jedynie na mutantach z nowego Marvela.
4. Zaskoczenie? Chyba wejście Egmontu w komiksy Disneya (Barks, Rosa). Ale tych pozytywnych zaskoczeń było więcej, choćby Tajne Wojny, które pomimo swoich słabości, jako event wypadły całkiem dobrze.
5. Zdecydowanie Dragon Ball Super tom 1. Thorgala odpuściłem jakiś czas temu, więc nie będę na niego narzekał. A ten tom smoczych kul ... cóż, odebrałem go jako broszurę reklamową anime. Straszne uproszczenia niektórych wydarzeń (Freeza!) powodują, że osoba która nie oglądała anime może być zdezorientowana o co tam biega. Sprzedawanie tego komiksu jako pełnowartościowego produktu to dla mnie skandal.
6. Integral W poszukiwaniu ptaka czasu, kolekcja Dragon Ball którą Hachette wydaje we Francji i pełny run Morrisona z New X-Men

Offline maxim1987

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2018, 01:25:03 pm »
1. Wydanych w roku 2018 - 167 szt. Wydanych wcześniej - cholera wie, ale myślę, że łącznie zamknąłem się w 200 szt
2. Zdecydowanie więcej. Główny wpływ miały na to kolekcje - Star Wars i Conan
3. Zdecydowanie zwalniam. Odwrót od kolekcji i ogólne czyszczenie półek (niestety w tym roku wiele nietrafionych zakupów).
4. Conan - narodziny legendy od Egmontu. Czytałem lata temu w pierwsze dwutomowe wydanie i nie zachwyciło mnie. Ale nowe wydanie - majstersztyk. Ogólnie nowa inicjatywa wydawnicza Egmontu - duży +
5. Wiele. Na czele z Predatorem od Scream Comics (badziew straszny) i Istotą (badziew jeszcze gorszy). No i ten nieszczęsny Kruk...
6. Lucyfer vol 2 (podobno słabe, ale mam sentyment do postaci), Hitman (od nowa lub od momentu porzucenia serii przez Mandragorę - Planeto Komiksów, proszeeeee. To seria idealnie pasujaca do Waszego profilu)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2018, 02:23:50 pm »
1. kupionych - 214, przeczytanych - 516 (sporo rzeczy, głównie zeszytówek, pożyczyłem od znajomego)
2. chyba trochę więcej, ale głowy nie dam
3. co dobrego wydadzą to kupię :smile:
4. najlepszy może być tylko jeden - Berlin, największe zaskoczenie - Sędzia Anderson
5. najgorszy - Beneficio, rozczarowanie - no trochę tego było, ale wygrywa finał Koziorożca
6. Love & Rockets, Jimmy Corrigan, brakujące dobre komiksy Morrisona

Offline OokamiG

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2018, 03:36:40 pm »
1. Kupionych: koło 90 fizycznych wydań.
2. Trochę więcej
3. Mam zamiar mniej więcej utrzymać tempo, kilka serii które kupuję się kończy więc mam nadzieję że te, które wejdą na nich miejsce będą przynajmniej dobre. Marvel Now się kończy więc o dobry moment na ograniczenia kupowania tryków i skupieniu się tylko na kilku tytułach, które kupować warto. Rozwinięcie, na razie półek, Vertigo i Image o , np. Swamp Thinga  czy tytuły Brubakera z Image. Mniej impulsywne kupowanie na promocjach Comixology bo niby parę dolców a by się trochę tego uzbierało. Nadrobienie niektórych zaległości.
4. Najlepszy: Hellboy, Największe zaskoczenie: Odrodzenie Seeleya, tom pierwszy kupiony na próbę, a następnego dnia popędziłem po kolejny tom.
5.Najgorszy: Wojna Żartów z Zagadkami, słyszałem, że to moment w którym run Kinga staje się dobry, a ledwo doczytałem to do końca. Największe rozczarowanie : Bękarty z Południa, tom 4. Komiks nie jest słaby, wręcz przeciwnie jest dobry, ale po takim czasie oczekiwania nie spodobały mi się niektóre rozwiązania fabularne.
6. Kompletne wydanie Batmana Morrisona, Silver Surfer Slotta choć obie rzeczy mało realne.

Offline Klint

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2018, 04:31:01 pm »
1. Kupionych w tym roku 25.
2. Na podobnym poziomie.
3. Dokonuję przemyślanych zakupów raczej utrzymam poziom.
4. Najlepszy Alix Senator
5. Najgorszy : Thorgal - Aniel
6. Wznowienie/integral Drapieżców, Hugalt w każdej ilości, wznowienie i uzupełnienie Muse (Sny Coraline)


Offline 79ers

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2018, 07:36:36 pm »
1.  Dokładnie 167. Za dużo a i tak nie kupiłem wszystkiego co chciałem.
2. Kilka więcej jak w 2017 i jednocześnie ze względu na przechowywanie większości w kartonach zacząłem redukować swój skromny zbiorek.
3. Jeszcze ostrzejsza selekcja Marvela, DC i Image. Nadrobienie zaległości z komiksami europejskimi.
4. Najlepszy Sambre/Wojny Sambre'ów. Zaskoczenie Conan od Hachette- chociaż na okrągło o tym samym to i tak się nie znudził.
5. Najgorszy to Trzy duchy Tesli- krótka historia więc nie odpuszczam, ale zdecydowanie poniżej oczekiwań. Rozczarowanie to Koziorożec ze względu na łopatologię a i tak w top10, oraz Predator, który pomimo wielu zalet jest przykładem przerostu formy nad treścią a i tak pozostał w domu a nie ruszył w świat.
6. Rozbitkowie czasu tom2, Game Over Midama, Jugurtha lub Gorn w integralach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 07:04:41 pm wysłana przez 79ers »

Offline donTomaszek

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2018, 08:27:27 pm »
1. Dokladnie 62. 35 wydan zbiorczych i 27 zeszytow.
2. Mniej niz w zeszlym roku i jeszcze mniej niz w 2016.
3. Nie zwalniam i nie przyspieszam. Tyle ile kupilem wystarczy mi w zupelnosci. Zblizam sie do okraglego tysiaca komiksow w swojej kolekcji wiec wracanie do starych rzeczy i ponowna lektura sprawiaja mi duzo frajdy.
4. Pantera i Mort Cinder. Pierwszy za ten nieprzyjemny dreszcz na plecach, drugi - bo Mistrz Breccia senior zawital nareszcie do Polski i to w wielkim stylu.
5. Kupuje bardzo swiadomie, wiec zadnych rozczarowan w tym roku.
6. Caza, Toppi, Andreas. Cokolwiek od tych panow.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2018, 08:53:02 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kaczogród

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2018, 09:11:07 pm »

???
Planowo ma być podzielony na 30 ,,albumów". :smile: Kaczogród Carla Barksa nie zawiera komiksów połączonych ściśle fabularne jak Życie i Czasy Sknerusa McKwacza Dona Rosy . Chronologia istnieje ale nie fabularna a czasowo - poszczególne tomy zawierają komiksy z odpowiednich przedziałów czasowych i tomy można czytać w dowolnej kolejności. A może chodziło Ci o to że pojedyncze tomy powinny mieć większą ilość stron np. ponad 500 i wydawać dwa albumy w jednym woluminie ? Wyraziłeś się trochę niejasno.
tertium non datur

Offline misiokles

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2018, 09:25:09 pm »
2. Mniej niz w zeszlym roku i jeszcze mniej niz w 2016.
3. Nie zwalniam i nie przyspieszam.
Może się czepiam, ale dla mnie to definicja zwalniania :)